13 Değişim Başlıyor (13 To Life) - Kitap Yorumu

10 Mayıs 2013 Cuma

Kitabın Adı : 13 Değişim Başlıyor
Orjinal Adı : 13 To Life
Yazar : Shannon Delany
Serinin Adı  : 13 To Life
Yayıncı : Martı Yayınları
Sayfa Sayısı : 392
Yayın Tarihi : Kasım 2012

Dikkat Yazı Büyük Ölçüde Spoiler İçerir ! 

   Kitabı şans eseri D&R'da görmüştüm.Daha doğrusu oradaki görevli sayesinde gördüm ve aldım.İyi ki almışım.Sürekliyici , çerezlik niyetine bir kitaptı benim için.Hele sınav haftamda okuduğum için daha bir ayrıcalığı vardı :D Kitabı elime aldığım sabahtı ve ne olduğunu anlamadan akşam olmuştu bitirdiğimde.Kitabın kapağı ne kadar güzel olsa da ciltli olmasını tercih ederdim malesef yayınevleri ciltli yapmıyorlar genellikle daha çok karton kapak oluyor neyse buna da razııyım.Okurken insanın kafası hiç karışmıyor.Sadece Jessie'nin (ana karakterimiz) Pietr'dan uzak durması çok garip geldi bana.Annesini öldüren kız için olsa bile (burada kızın ismi aklıma gelmedi ve kalkıp bakmak ya da araştırmak çok uzun geldiği için böyle diyorum ) uzak durulucak biri değildi bence.Hele o kişi Rus bir kurt adamsa ! Bir ara aralarındaki ilişki Obsidyendeki Katy ve Deamon'un ilişkisi gibi gelse de bu ilişki o ilişkinin yanında hiç kalır onu fark ettim.Aklıma geldikçe sinir olduğum bir sahne var.Jessie'yle Pietr'ın (kitap boyunca çocuğun ismi aklımı karıştırdı onu da belirtmeden geçemiyiceğim Peter ? Pietr ? Pitir ? hangisi acaba diye düşünmeden edemedim ) huzur evine gittikleri ve Pietr'ın kedi için camdan atlayıp çok az bir yarayla kurtulması.Şahsen çok heyecanlı bir sahneydi.Elimden bırakıp öldü mü diye düşünmedim değil.Sonradan ölmediğini anlayınca en az Jessie kadar sinir olmuşumdur Pietr'a.

  Nedense yazarın üslubu biraz kaba geldi bana yer yer.Nedense diyorum çünkü okudukça sonra ısrarla diğer arkadaşlarıma da aldırıp okutturdum.Ve onlar kitaba da yazarın üslubuna da bayıldıklarını söylediler.Bir tek ben mi bu sorunu yaşadım anlamadım.

  Kitabı okurken Pietr karakterini Jensen Ackles'in oynadığını düşündüm çoğu zaman.İkisi de Rus olduğu için bana tam yerinde göründü.Hele Jensen de tam kurt adam olabilme kapasitesi varken.Çok anlattım ben ama yine de bana bakmayın okunabilitesi yüksek bir kitap.

6 yorum:

 1. kitap çok güzel

  YanıtlaSil
 2. ciddi ciddi güzel

  YanıtlaSil
 3. çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook
  güzellllllllll

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS