Ateşle Oynama (Dedektif Kurukafa #2) - Derek Landy | Kitap Yorumu

31 Temmuz 2013 Çarşamba


Kitabın Adı : Ateşle Oynama
Orjinal Adı : Playin with Fire
Yazar : Derek Landy
Yayıncı : Artemis
Sayfa Sayısı : 339
Yayın Tarihi : 2008
Fiyatı : 19 TL
  Öhüm kitap seçimi postunda bahsetmiş olduğum üzere hangi kitabı seçeceğime karar verememiş ve size sormuştum çoğunluk Şimşek Hırsızı dedi.Ya da ateş tahtı.Sonra fark ettim ki ben ateşle oynamaya başlamışım bile ! Ölümcül oyuncakları alınca unutmuşum.Hatta 120 sayfa okumuşum bile.Kendi kendime dedim şimşek hırsızıyla ateşle oynamayı beraber yürütebilirim diye.Böylelikle ateşle oynamaya başladım.Bıraktığım yerden.Çok heyecanlı yerde bırakmışım yalnız.

  Şimdi birinci kitabı okumayanlardan ricam bu postu burada yarım bırakıp gidip kitabı okusunlar sonra gelsinler çünkü bundan sonrası spoiler içerebilir.Okuyanların sorumluluğunu ben sahiplenmiyorum.

   Uyarımızı da verdiğime göre başlayabilirim.STEPHANİE !! Sen ne kadar salak bir kızsın ? O kadar güzelim normal hayat varken sen Tanith ve Dedektif Kurukafa'yla birlikte casusculuk yapma peşindesin.Tamam güzel aferin.Tabi yansıman çok iyi iş görüyor.Hatta yansıman olmasa napıcağını merak ediyorum.Birinci kitabın sonlarına doğru hatırlarsanız Valkyrie-Stephanie- büyücülüğe ufak bir adım atmıştı.Nesneleri falan hareket ettirebiliyordu.Bu kitapta artık Dedektif gibi parmağını şıklatınca biir güzel ateş topu yaratabiliyor.Yok ben kıskanmadım.Cidden yani niye kıskanayım ki ? Kız sadece okula gitmiyor güzelce casusluk yapıyor kötülerle savaşıyor ve ELİYLE ATEŞ TOPU YAPIYOR ! Kıskanmadım.Cidden.

   Derek Landy'e sormak istediğim sorular var.İlk kitapta işlenebilecek tüm konuları işlemiş demiştim.Yani sonuçta Serpine'i öldürdüler.Ki Serpine anlatılanlara göre kötüydü.Şimdi napıcaklar demiştim.Vee Baron diye biri çıktı ortaya.İsmi  çok güzel dimi ? Çok soylu bir ismi var bana göre.Yani ben nedense çok beğendim.Baron anlatılanlara göre çok çok çok kötü çünkü Yüzü Olmayanlar'a tapıyor ve onları uyandırmanın peşinde.Allasen uyandırıp napıcaksın Yüzü Olmayanlar'ı ? Lütfen Baron Vengeous-yanlış mı yazdım?- söyle bana ?


  Neyse ki Dedektif Kurukafaya ve Valkyrie'ye her zaman güvenebiliriz.Kitapta sık sık keşke ben Valkyrie yerinde olsaydım dedim.Keşke benim de içimde eskilerden kalıntılar olsa da dünyayı kurtarsam tehlikelerden dedim ama nafile.Hiç kimse gelip bana "Dedektif olmak ister misin ? Bak senin yerine aynadan yansıman çıkıcak" demiyor.

   Tekrar konuma dönüyorum.En çok sevdiğim karakter kesinlikle Stephanie değil ! Yaytopuklu Jack ! Doğru duydunuz en çok sevdiğim karakter Yaytopuklu Jack.Nedense onun katil ruhunu çok sevdim.Keşke daha fazla yer verseymiş yazarımız Yaytopuklu Jack'e kesinlikle hayranlıkla okurdum.

   İkinci bir değinmek istediğim konuysa Grotesquary -sanırım doğru yazdım yaay!- o nasıl bir yaratık öyle.Onun olduğu sahnelerde dedim "hayır yine biri ölmesin , yuh nasıl yaptı onu ? " gibi oldu cümlelerim.Ama Valkyrie 13 -yoksa 12 mi ? - yaşında olmasına rağmen valla ayağa kalkıp aalkışlayasım geldi.Süpersin diyesim geldi.Ama kitapların içine bir tek rüyalarımda girebildiğim için...

   Çok uzattım yazıyı öhüm.Demek istediğim o ki eğer alırsanız bu kitabı birinci kitaptan daha aksiyonlu ve daha yaratıklarla dolu bir dünya sizi bekliyor.Bazı bölümlerde çok şaşırıcağınızı , Dedektif Kurukafa'ya çok gülüceğinizi, Yaytopuklu Jack'i benim kadar seviceğinizi ve Billy-Ray'i öldürmek istiyiceğinizi garanti ediyorum.Son olarak neden benim eko amcam yok ? Ya da bir yarıcım ? Ne kadar çok isterdim oysa ki.

2 yorum:

  1. Ben atesle oynama kitabini aldim ama 320 syf nedeninini ogrenebilirmiyim

    YanıtlaSil
  2. Ben atesle oynama kitabini aldim ama 320 syf nedeninini ogrenebilirmiyim

    YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS