Deniz Tanrıçası (Tanrıça #1) - P.C. Cast | Kitap Yorumu

9 Ağustos 2013 Cuma

Kitabın Adı : Deniz Tanrıçası
Orjinal Adı :
Yazar : P.C. Cast
Yayıncı : Pegasus 
Sayfa Sayısı : 448
Yayın Tarihi : 2010
Fiyatı : 20 TL


Merhabalar ! 
Öncelikle bu kitabın yorumunu yazıp yazmama konusunda çok kararsızdım.Çünkü kitapla ilgili pek olumlu düşüncem yok.Ne kadar aşk romanlarını sevsem hatta ayıla bayıla okusam da bu kitap bana birazcık saçma geldi.
Yine de kitabın sonuna kadar okudum.Ne kadar karakterlere gıcık olsam da ! Azıcık bilgi vereyim kitapla ilgili sonra olumsuz-olumlu yorumlarıma dönücem.
Kitabımızın baş karakter CC (Christine Canady) hava kuvvetlerinde çalışan biridir.Sıradan bir hayatı vardır.Ve hava kuvvetlerinde çalışmasına rağmen uçağa binmekten korkmaktadır.Bir gün doğum gününde Toprak Tanrıçası Gaea -umarım doğru yazmışımdır- dua eder ve hayatında sihir olmasını diler.Olaylar bundan sonra başlar.

Yurt dışı kapaklarından biri iyi ki pegasus bu kapağı seçmemiş.Çok fazla ipucu veriyor.
Karakterlere gıcık olduğumu söylemiş miydim ? Hele Başrahip William.Adam beni gıcık etmen için ve CC'nin  önüne taş koymak için her şeyi yaptı.Bir de Sarpedon var tabii.İlk ortaya çıkınca anlamıştım pislik olduğunu.Siz siz olun sakın Sarpedon karakterini sevmeyin.
Bir de olayların yaşadığı yüzyılı hiç anlayamadım.P.C. Cast hiç iyi anlatamamış.Gece Evi serisinin 9 kitabını okuyan biri olarak cıkcıkcık kınıyoruz P.C.Cast'ı ve de kızıyla yazması gerektiğini söylüyorum.Yeterli gelmedi bana betimlemeler,anlatımlar.Hep bir eksiklik hep bir aksaklık.İnsanın kafasında soru işaretlerini gidermiyor bu kitap.Hatta daha çok soru işareti yaratıyor."Ha ne oldu şimdi?" diye kalıyorsunuz olduğunuz yerde.
Bir diğer sorunda cıvık cıvık Dylan'la CC'nin arasındaki aşk.Pardon bunlarınki aşk değil tutku.Arzulamak yani bundan başka bir şey olamaz.Yan yana geldiklerinde hooooop bir başka olaya kayıyor işler.HANİ SİZ AŞIKTINIZ ? HANİİİİ ? 
Tamam sakinim arkadaşlar.Cidden çok sakinim.
Kitabın ortaları falan böyle olay yaratayım hadi sıkıcılıktan uzaklaşsın diye bir şeyler yazılmış.Hatta çoğu böyle abudik gubidik CC ve Dylan saçmalama sahneleriydi.Sonunda sinirden kitabı attım.Okumuyorum diye bağırdım düşünün siz ne kadar delirdiğimi.Ama inat değil mi bu aldım tekrar elime kitabı ve sonunu öğreneyim dedim.Sonu nasıl mı nasıl mı ? NASIL MI ????!?!? P.C. Cast tarafından hayalkırıklığına uğradım.Çok tahmin edilebilir bir son yazmış.Hem de öyle böyle değil.Ben okurken bile söyledim şu şu şu olucak diye.
Şimdi ben böyle kötüledim ama sonunu yine de beğendim.Yani CC'nin suyu sevme olayı falan güzeldi.Tek güzel yanlarından biriydi zaten bu olaylar.Onun dışında ben ne kadar CC ve Dylan arasındaki aşk arzu meselesini kötülesemde Dylan'ı sevdim.Karakter daha derin olabilirmiş ama kibardı cidden.
Yine yazıyı çok uzatmışım.Kısaca kitap beklediğim gibi çıkmadı.Serinin diğer kitaplarını alıp okur muyum bilmiyorum ama P.C. Cast çok hayalkırıklığına uğrattı beni.Herkesin bu kadar övdüğü bir serinin ilk kitabını ben sevmedim.Serinin ilk kitabı sevilmeyince nolur siz de biliyorsunuzdur eminim.Eğer çok merak ettiyseniz alın derim ya da cıvık cıvık aşk-arzu okumak istiyorsanız.(Aşk-Arzu ne ya ? Niyse.)Ben söyliyeceklerimi söyledim.Bir başka yorumda görüşürüz ! Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS