Okuma Günü : Tatlı Bela | Kitap Yorumu

15 Ağustos 2013 Perşembe


    En son alışveriş postum da bir kitaba başladığımı söylemiştim.Aslında o postu yazdıktan sonra kitap bitmişti bile.Başladığım kitap kesinlikle herkesin öve öve bitiremediği "TATLI BELA" idi.Aslında ben biraz geç kalmışım almakta okumakta , iyi ki Fatma,Damla ve Tuğçe beni bekledi ki beraber okuduk.Sonra da düşündük ve beraber yorum yazmaya karar verdik.Ve tadaaaa tatlı bela yorumumuzla hepinizin karşınızdayız.(Tamam hepinizin karşınızdayız derken aklınıza kötü şeyler gelmiş olabilir kışkışlayın onları kışşşt kışşşt)İyi ki de beni beklemişler çünkü bu etkinliği beraber yaptığımızda ben çok eğlendiim , ilk defa birileriyle aynı kitabı aynı anda okuyunca ve dedikodu yapınca böyle oluyormuş demek ki.Bu arada isimlerinin üstüne tıkladığınızda onların yorumlarını da okuyabilirsiniz.Çok kolay.Cidden.


  Kitaptan uzaklaşmışım dönüyorum kitabın konusuna.Bu kitapla birlikte ben ilk defa new adult türünde ilk okuduğum kitap oldu.Kesinlikle bu türden vazgeçmiyicem bunu da söyleyebilirim rahatlıkla.

Kitaba gelicek olursak aslında konusunu her yerde görmeme rağmen elime aldığım gibi tüm konular kafamdan uçup gitti.Kitapla ilgili hiç bir şey bilmiyordum.Ve sabırsızlıkla başladım.Elime aldığım gibi ilk elli sayfanın da geride kaldığını söylemem gerekir.

Konusuna gelicek olursak Abby adında üniversiteye yeni başlamış bir kızın arkadaşı America'yı dinleyip bir gün dövüş izlemeye gitmeleriyle başlıyor.Ve Abby daha önce hiç dövüş izlemeye gitmemiş.Allahım bu kitap karakterlerinde neden hep kızlar bu kadar saf olur ? diyordum ki kitabın ortalarına doğru Abby'nin sırrını öğrenmemle Abby'ye olan gıcıklığım uçtu ve yerine "hadii be kızım yürü" tarzı konuşmalarım geldi.

Esas oğlanımıza geleyim bir de kitapta en çok heyecanlandığım kısım Bad Boy'umuzun olduğu kısımlardı.Dövmeli.Kaslı.Dövüşçü.Ve aşık.Veee vee motoru var ! Söyleyin bana kim Travis'e aşık olmaz ? Ciddiyim böyle biri karşımıza çıksa koşa koşa gideriz eminim ki.Ne kadar size bakıcak bir erkek isteseniz de kızlar.Travis tam hayallerinizin erkeği.Geçmişinde çok sorunları olduğu için -aslında ben sorunları öyle büyük sorunlar olarak görmedim Abby daha sorunlu geldi bana açıkcası- Travis tam bir duygusuz.Taş kalpli.Kızları kullanan telefon numaralarını bile almayan bir tip.Dövüşlere katılıp herkesi yere seren ve bir tek bir çizik almayan olağanüstü bir yaratık bana kalırsa.

Yüzüme yayılan kendini beğenmiş gülümsemeyi engelleyemedim."Senin için fazla iyi olduğumu düşünüyorsun.""Dünyada senin için yeterince iyi bir erkek olduğunu düşünmüyorum."
Travis olağanüstü dedin dedin peki kitap neyi anlatıyor diyiceksiniz.Benim için Travis Maddox'tan ibaretti kitap.Sadece gözüm onun konuşmalarını gördü başka bir şey okumadım.Tamam şaka şaka üstüme gelmeyin.
Eğer benim gibi evden çıkmayan bir insansanız kitabın Travis sahnelerinde ağlayabilir,kitabı fırlatabilir,havuzun kenarında sayfalarını heba edebilir ve üstünde tepinebilirsiniz.O yüzden sizi uyarıyorum.Evden çıkmıyorsanız okumayın eğer sevgiliniz varsa da okumayın.Sonra "benim sevgilim niiye böyle bir Travis karşıma çıksaydı nolurdu ??!?!" gibi şikayetlerde bulunabilirsiniz.


"Dur tahmin edeyim , kendisi hayatının aşkı değil mi ?" dedim Travis'in motorsikleti hakkında söylediklerini tekrar edip."Hayır,kendisi bir araba.Hayatımın aşkı soyadımı alıcak kadın."

 Spoiler vermiyim diyorum.Anlatmıyım diyorum ama cıks olmuyor.İçimden kitabın tamamını anlatmak geliyor.O yüzden sinir olduğum karakterlere gelicem.Öncelikle KARA.Nasıl bir oda arkadaşısın sen ? İnsan oda arkadaşının yanında durmalı yardım etmeli.Sanırım kitap boyunca sadece ona sinir oldum.Bir de Abby'ye.Ama Abby haklıydı.Sıra ikinci sinir olduğum karaktere geldi.Parker ! Sen ne pes etmez bir şey çıktın.Boşuna yazıldığını düşündüğüm ikinci karaktersin.Keşke kitapta olmasaydın da daha fazla Travis'i görebilseydik.Aslında onun sayesinde Travis'in  kötü yönlerini de gördük fena mı oldu ? Hayır.
Bunu daha önce de görmüştüm.Vegas insanları değiştirip canavarlar ve mahvolmuş adamlar yaratırdı.Parlak ışıkların ve çalıntı rüyaların ruhuna işlemesine izin vermek kolaydı.Şöyle bir baktım da yorumu uzata uzataaa Fizan'a kadar uzatıcakmışım.Siz de hiç gıkınızı çıkartmıyorsunuz.Bir uyarım daha olucak son  olarak eğer "AŞKA YÜKSELİŞ" filmini izlediyseniz benim gibi kitabı okumadan önce.Gerçi ben kitabı okumadan iki ay önce izlemiştim.Kitapla filmi baaya benzetebilirsiniz.O yüzden ilk kitabı okuyun sonra filmi izleyin.Eğer kitaba doyamadıysanız.

Vee son oalrak h er eve bir Travis Maddox lazım ! Kızlar Travis denilince eriyip biticeksiniz -en azından ben eriyip bitiyorum- o yüzden sadece TATLI BELA'yı okuyun.Alıp okuyun sonra bana teşekkür ediceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS