Mektubumu Aldın mı ? - Elizabet Boyle | Kitap Yorumu

26 Ekim 2013 Cumartesi

Kitabın Adı :Mektubumu Aldın mı ?
Kitabın Yazarı : Elizabeth Boyle
Seri Adı : Bachelor Chronicles #3
Yayınevi: Epsilon
Sayfa sayısı : 365
Tür  : Tarihi-aşk
Goodreads | Vikitap

   Yine arayı uzattım değil mi ? Ah ah okul derken performans ödevi dur şu twitter derken bir hafta geçti bile.Ve ben anca hafta sonları yorum yazabiliyorum.Bayramda da sadece bir kitap okuyabildim.Esasen "mektubumu aldın mı"yı da okuyalı en azından bir hafta oldu.Öyle ki "Ben Ölmeden önce"den önce okumuştum.Kitapları ertelemeyin arkadaşlar.Sonra hatırlayamıyorsunuz benden söylemesi.


   Kitabımıza gelirsek.Kendileri benim okuduğum ilk tarihi-aşk romanı olmaktadırlar.Elimde şu an bir tane daha var tarihi-aşk romanı ama ona ne zaman sıra gelir bilmiyorum.Tek bir kitapla bile bu türü sevdiğimi söylemeliyim.Ki okuduğum kitap çok bilindik bir kitap değilmiş (evet yorumlara baktım kitabı okumadan önce ve çok az sonuç çıktı) o yüzden üzülerek başladım.Sırf ince diye bu kitabı seçtim.Ama önyargımı kırmış oldum.Gerçi aşk romanlarını çok seven birisiyim  nasıl oldu da tarihi-aşk türüyle daha önce karşılaşmadım bilmiyorum !Arkadaşlar kalbi sakinleştiren merhemlerdir.Tasha Dadı hep böyle derdi, akıllı dadıları ne kadar da haklıydı.Konuya geçeyim artık dimi ? Çok lakırtı yaptım.Kitabımız Felicty adında genç bir bayanın arkadaşları sayesinde -daha doğrusu öğretmenleri mi demeliyim ? - Hollindrake Dük'üne mektup yazmasıyla başlıyor.Şansa bakın ki mektubuna cevap alıyor ! Ama cevap aldığı kişi Hollindrake Dükü değilde Hollindrake dükünün sekreteri ve büyükbabası cevap veriyor.Ve Felicty'le Hollindrake'i nişanlıyor ! Eh zaten kitabımız bundan sonra heyecanlaşıyor.

Hayır, diye düşündü, gururundan ve güveninden geri kalanları toplayarak.Henüz onlara hepsinin yanlış olduğunu ispatlamak için zamanı vardı.Hollindrake hakkında haklı olduğunu ispatlamak için...


Felicty cevap verenin Hollindrake dükü olduğunu zannediyor ve hala mektupları onunla konuşuyormuş gibi yazıyor.Fakat bir süre sonra mektuplar kesiliyor.Çünkü sekreterle anlaşma yapan büyükbaba ölüyor  ve olay Hollindrake Dük'üne kalıyor.Bilin bakalım Hollindrake ne yapmak istiyor ? Bu münasebeti kesmek bir daha da ne mektuplaşmak ne de bu bayanla nişanlı kalmak istiyor.Tabii bu düşünceleri Felicty'i görene kadar devam ediyor.

"Ben olmadığıma emin misiniz?" Felicty'yi vücudunun sıcaklığı onu sarana kadar yakınına çekti.Felicity başını iki yana salladı."Sen nasıl yapabilirsin ? Daha da önemlisi neden yapasın ?"
Thatcher kulağına fısıldadı."Ama bendim Felicty.Sana arzuladığın her şeyi verebilirim, hak ettiğin her şeyi."

Felicty'i görmeye giden Hollindrake kapıda bir bayanla karşılaşıyor ve bu bayana ilk görüşte vuruluyor.Evet evet doğru bildiniz bu bayan Felicty'nin ta kendisi ! Sonra ne oluyor siz tahmin edersiniz derdim ama ben bile tahmin edemedim ! Bundan sonrasını da anlatamıyıcağım için alıp okuyun derim.Yoksa meraktan çatlamak mı en iyisi ? 

Thatcher , "Hediyeye gerek yok sen buradasın ya,"dedi ve ona doğru ilerlerken yerde yuvarlanan bir şeye çarptı.


Şimdi soruma gelicem siz ilk hangi tarihi-aşk romanını okudunuz ? Bana tavsiye edebileceğiniz romanlar var mı ? Mektubumu aldın mı'yı okudunuz mu ? Düşünceleriniz nelerdir peki ?
Galiba çok fazla oldum :) Eğer yazının sonuna kadar okuduysanız süpersiniz harikasınız !
3 yorum:

 1. İlk okuduğumu hatırlamıyorum ama ilk okuduklarımdan biri bu kitaptı, o yüzden apayrı bir yeri var. 2-3 defa okudum zaten bu ikiliye bayılıyorum :D Gerçi siz 3den başlamışsınız (ki bizde de ters çıktı aslında) 1-2 de daha sonra yerini aldı, hazır fırsatı yakalamışken 1'de başlamanızı tavsiye ederidm. Bence 3 kitap içinde iyisiydi :D
  Roman değil de yazar tavsiye edebilirim. Elizabeth Hoyt, Julie Garwood, Julia Quinn, Lisa Kleypas ve Sabrina Jefrries. Liste uzar da benim ilk 5im karışık olarak böyle :D Her kitabı ayrı güzeldir :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet üçüncüden başladığımı goodreads'e baktığımda fark ettim :( Şansızlık bu olsa gerek.Birinci ve ikinci kitabı bulur bulmaz alıcam listeme eklemiş bulunmaktayım.Vuhu hemen yazarların isimlerini aaldım çok teşekkür ederim ^^

   Sil
 2. Rita hunter ,lisa klaypes,judith mcnaught,julia quinn,julie garwood kitaplarını oku bir daha vazgeçemezsin

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS