Soğuk Hava Dosyası : İzlenebilecek Filmler

20 Aralık 2013 Cuma

Merhabalar 

Hazır bir üç günlük raporluyken ve kendi kendime şu günleri tatil ilan etmişken dedim bir şeyler yapmalıyım.En sonunda aklımda Soğuk Hava Dosyası geldi.

Soğuk Hava Dosyası nedir ? 

Soğuk Hava Dosyası , kışın evde yapılabilecek aktivitelerinizin bir listesidir.Kısacası benim size önerdiğim filmler,diziler ve daha nicesidir.Uyup uymamak kaale alıp almamak size kalmıştır.Ama kaale alırsanız blog sahibi çok sevinecektir.


Pekala gelelim benim sizin için önerdiğim filmlere.Şahsen bu önerilen film olayını çok seviyorum.Hatta boş zamanlarımda bloglara girip "haydi bakalım film beğen,izle" diyorum.Evet garip bir durum ama böylelikle çok hoş filmler bulunabiliyor.Ve bu dosyada her türden film eklemeye çalışıcam.

1- Muhteşem Gatsby

Beni hüsrana uğratan.Sonunda açıp açıp ağladığım.Daisy'ye kızıp Gatsby'ye acıdığım.Nick'in neler yaptığını merak ettiğim film.Kiminle tanışırsam ilk "Muhteşem Gatsby'yi izledin mi ??" diye konuya giriyorum.Film gerek görseller bakımından gerekse cast bakımından göz doyurucu.Oscar'a aday olduğunu söylememe gerek yok sanırım ? Film F.Scott Fitzgerald'ın The Great Gatsby adlı romanından uyarlama.

2- Hotel Transilvania


Vampir,animasyon,macera ! Ve tüm hikayelerin,anlatımların üstünden toplama bir animasyon.Tüm söylentileri komik tarafından almışlar.Sanırım animasyonların en çok bu tarafını seviyorum.Komikler,gülebiliyorsun ayrıca hayal gücünü geliştiriyorlar.Kısaca izleyin izlettirin !


3-Kimlik Hırsızı

Tam bir komedi filmi ! Listemizde komedi eksik olmasın dedim.Hemen gidip bir komedi buldum sizin için.Aslında buraya daha farklı filmler koyabilirdim.Ama düşündüm ve Mike and Molly'de oynayan yıldımızımızı kimse tanımadığı için bu filmi de eklemeye karar verdim.Güleceksiniz kahkaha atacaksınız.Bazı yerlerde "noluyo ya?" da diyeceksiniz ama kışın zevkle izleyebileceğiniz izledikten sonra da yazı özleyeceğiniz bir film var karşınızda.

4-Kick Ass 1-2

Kick ASS ! Adında da anlayacağınız gibi tam kick ass bir film.Filmimiz çok aksiyonlu ama bir o kadar da komik.Araya aşk da serpilmemiş değil.Filmi izliyicekseniz oturup bir günde ikisini birden izlemelisiniz.Filmimiz kahraman olmaya çalışan genç birini anlatıyor.Tabii ki onun maceralarını da beraberinde getiriyor.Sahi sıradan biri kahraman olmaya çalışsa ne olur hiç düşündünüz mü ?

5-Pi'nin Yaşamı

Ailemle beraber oturma odasında koltukta uzanıp izlemiştim.Konu olarak ne kadar kafa karıştırıcı olsa da büyüleyici bir filmdir kendisi.Ama kendinizi 3D olarak izleseydim keşke demekten alamıyorsunuz.Macera filmi mi desem ne desem bilemedim.

6-Son Moda Aşk

Romantik ! Sonunda benim sevdiğim türe geldik.Filmin konusu herkese göre olmayabilir.İlk önce şunu belirtmeliyim ki film Fransız yapımı.Ama filmin gerek görselleri gerekse konusu çok güzel.Konusuna gelicek olursam.Aralarında yaş farkı olmasına rağmen bir ilişki yaşayan çifti anlatıyor.Büyük olan burada bayan karakter.Bayan karakterin başarıya ulaşmasını ve bay karakteri -karakterlerin ismini hatırlayamayan bloggerın dramı- kullanmasını tabii ki de sonunun mutlu bitmesini anlatıyor.Klasik bir romantik film değil.Yazar olmak isteyenlerin isteyebileceği bir film.

7-Wolverine (2013 Yapımı)

Kış günü tüm filmler bitti canını sıkılıyor ve aksiyonlu bir film arıyorsunuz ! İşte size önerim wolverine.Özellikle bu önerim MARVEL sevenlere.Film biraz X-men'e birazda ilk filme dayanıyor.Ve aklınızda "Acaba insan olucak mı ? Bu kızın işi ne ? OHA NASIL DÖVÜŞÜYORLAR!!" soruları geliyor.Film ilk Wolverine'in kendini insanlıktan soğutlaması ve kimsenin canını yakmadan yaşamasını anlatıyor.Sonra bir de bakıyorsunuz ki ölümler,ölümler,ölümler.Sonuç ÖLÜM.Ama aksiyon sevenler için iyi bir tercih olabileceğinin altını çiziyorum.


8-Percy Jackson Canavarlar Denizi

İlk kitabını okuyup beğenmiş ikinci kitabını daha okuyamamıştım.İlk kitabını okuduktan sonra kış şenliği kapsamında filmini bir kere daha izlemiştim.İzledikten sonra ikinci filminin çıktığını hatırlayıp ikinci filmi de izlemiştim.Ve birinci kitapta olan olayların çoğunun ikinci kitapta söylenildiğini fark ettim.Ama yapımcı kitaba göre de hareket etmişti.Görsellerini ve oyuncuları çok beğendiğim için bu filmi de listeye ekledim.Yoksaa noo.Oysa ki kitapları baz almasak çok güzel bir film olabilirmiş....Kitabını okumadıysanız ve boş vaktiniz varsa harika bir film.Tabii ki sonradan tüm kitapları satın almak isteyeceksiniz.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. Çok faydalı bir gönderi olmuş bu, özellikle hafta sonu ne izleyeceğim kararsızlığı yaşayan bana ilaç gibi geldi :D Percy izledim az önce şimdi Kick Ass serisine geçiyorum, akşama da Gatsby yaparım :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sonunda izleyen biri ! Çok sevindim :D Aslında sırf kendim için yazdığım bir yazıydı bende böyle yazıları çok sevince dedim herkes faaydalansın :D

      Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS