4. Okur-Yazar Wattpad Turu | The Cheeky Prince - Hikaye Yorumu

7 Ocak 2014 Salı


Hikayenin Adı: The Cheeky Prince
Türü: Fanfiction
Yazarı: Melike İman
Bölüm Sayısı: 20

17 yaşına gelmiş ve daha önce hiçbir erkekle duygusal anlamda ya da tensel olarak en ufak bir yakınlaşmada bile bulunmayan biri olduğunuzda gerçek aşk için beklediğinizi düşünmeye başlıyorsunuz. Ne yazık ki hayat o kadarda basit değil.

Sıradan bir genç kızdım. En azından kendi çapımda. Belki başkalarına garip gelecek birkaç özelliğe sahiptim ama yine de sıradandım işte. Lise öğrencisiydim. Babam ve ikiz kardeşimle birlikte yaşıyordum. Evin sorumluluğunun büyük çoğunluğunu üzerimde taşıyor olmam dışında bir uğraşım olduğuda söylenemezdi.
Ta ki okulun sponsor olduğu yardım etkinliğinde görev alana kadar… Pekala, tam olarak bu kısımda biraz sıradanlığın dışına çıkıyordum. Çünkü genç kızların ukala prensiyle –bana göre çapkın şeytanın tekiydi- uğraşmak zorundaydım ve bu sandığınız kadar kolay değildi. Hele ki bu prens fena halde karşı koyulmazken… Benim gibi gerçek aşkı bekleyen bir kız için bile…

Durumumu anlatan tek cümlem vardı: Clarie Watson başın ciddi anlamda beladaydı!


Merhabalaaar , 4.Okur-yazar wattpad turunun ikinci günündeyiz.Ve bu gün yorum sırası bende.Okur-yazar'ın yorumunaa ulaşmak için tık.Fazla uzatmadan direkkt konuya gireceğim çünkü aklımda o kadar çok şey var ki söylemek istediğim.


Ah ahh  ! Ne hikayeydi ! Nasıl bitti.Nedeen bitti ? Bir kere sonunu hiç öyle beklemiyordum itiraf etmeliyim.Bir de bölüm adları.Hikayeye Elif sayesinde başladım.Aslında çok büyük önyargılarım vardı.Şahsen kendi adıma okuyorum bir fan-fiction nasıl iyi olabilirdi ki ? Hele bu kadar popüler olan bir grubun fan-fiction'ı.Grubu değil de sadece Harry Styles'ı -evet hala 
soyadını yazarken tereddüte düşüyorum- ve biricik Clarie Watson'ı konu alan bir fan-fiction.

Öhüm konuya geleyim değil mi ? Clarie Watson 17 yaşında sıradan bir kız.Liseye gidiyor, başarılı ve annesi öldüğünden beri evde babasına yardımcı oluyor.Bir de ikizi var tabii -o konuya hiç girmeyeceğim ikizini elime verseniz parçalarım!-.Bir gün okulun koridorunda birine çarpmasıyla hayatı tamamiyle değişiyor.Çarptığı kişiyi tanıyamayacak kadar da dünyadan habersiz biri ! Öncelikle Clarie'den bahsetmek istiyorum.İkizini hiç sevmediğim doğru hatta adını bile unuttum Julia'ydı sanırsam.Ama Clarie ! Bence yazarımız çok güzel bir karakter yaratmış.Ben nedense Clarie'e karşı bir sempati hissettim.Kendime yakın bir karakterdi.Tek kusuru Julia! Ve bir de babası.
Harry Styles'a gelicek olursak.Hikaye boyunca bende bir 1D hayranı oldum.Açıp açıp müziklerini dinlemek mi dersiniz Harry nasılmış diye resimlerine mi bakmak dersiniz ne çılgınlık düşünüyorsanız yaptım.Tabii tweet atmadım bununla ilgili ya da forumda anonymus olarak yorum paylaşmadım.İçimde yaşadım sonuçta yaşadım mı yaşadım ?! Lütfen.

 Hikaye boyunca kesinlikle çok güldüğümü belirtmeliyim.Yer yer hikayeyeyi kapatıp sinir çığlıkları atsam da okurken çok eğlediğim bir hikaye oldu.Kitap demek isterdim.Hatta yazarken kitap yazıp sürekli hikayeye çevirdim.Konuma dönüyorum yine saptım.Yazarımız çok rahat,anlaşılır bir dille yazmış.Ve Okur-yazar'dan da öğrendiğim kadarıyla facebook sayfasında başka hikayeleri de varmış.AH ! Okumak için sabırsızlanıyorum.Tabii şu sınavlar bitiminde.

Çok mu uzun olmuş ne ? 

Genel kanıma gelirsek ; 1D hayranıysanız okumuş olmalısınız bu hikayeyi değil iseniz müthiş romantik,şaşırtıcı ve güldürücü bir hikayeyle karşı karşıyasınız.Neden okumayasınız ki ? Telefondan,tabletten,laptoptan istediğiniz her yerde okuyabilirsiniz.Şahsen ben okulda bile okuyup güldüm.(Öhüm telefondan olunca)Sizde vakit kaybetmeden hemen başlayın hatta hikayeye buradan ulaşıp hemen şimdi merakınıızı giderebilirsiniz.


Yazıyı sonlandırmadan Elife bu tura katılmama izin verdiği için teşekkür ediyorum ve bu hikayeye başlamamı söylediği için.Unutmadan turun son gününde -10 Ocak'ta- tur çekilişine katılmayı unutmayın ! Ben unutuyordum siz unutmayın.Aman diyim.


Çaav.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS