Mekanik Prens (Cehennem Makineleri #2) - Cassandra Clare | Kitap Yorumu

4 Ocak 2014 Cumartesi

Kitabın Adı : Mekanik Prens
Orjinal Adı : Clorkwork Prince
Serinin Adı : Cehennem Makineleri (#2)
Yazarın Adı : Cassandra Clare
Yayınevi : Artemis
Tür : Aşk,Romantik,Macera
Goodreads | Kitapsihirbazı Londra Enstitüsü'ndeki dengeler hiç bu kadar hassas olmamıştı. Konsey, Charlotte'ın gücünü elinden almak ve bu gücü, ahlak değerlerinden yoksun, gözünü iktidar hırsı bürümüş Benedict Lightwood'a vermek istiyordu.

Will, Jem ve Tessa, Enstitü'yü ve Charlotte'ı kurtarma umuduyla Mortmain'in geçmişiyle ilgili sırları araştırmaya karar verdi. Ancak tek keşfettikleri düşmanın amacı değildi. Aynı zamanda Tessa'yla ilgili huzursuz edici Gölge Avcısı bağlantısını da öğrendiler. Zaten Will ve Jem'in ilgisi arasında kalan Tessa, kendisinin bizzat bir "canavar"a dönüşmesine Gölge Avcıları'nın yardım ettiğini öğrenince başka bir seçimle daha yüz yüze gelecekti.

Sonunda yorumunu yazamadığım ama  bayılarak okuduğum bir kitabın yorumuyla karşınızdayım.Aslında içim kan ağlayarak yazıyorum bu yorumu.Çünkü kısa aralıklarla okuduğum ve her iki kitabını da çok severek okuduğum bir serinin ikinci kitabının yorumunu yazıyorum.Ve seri üç kitaptan oluşuyor.Bu kitabın yorumunu geciktirmem de bu yüzden sanırsam.Ne kadar geciktirirsem o kadar sonra biticek gibi hissediyordum.Sonunda yüzleşip yorumunu yazdığım için benimle gurur duymalısınız !

İlk kitabın sonu William'ın sevgili Magnus Bane'e gitmesi ve ondan yardım istemesiyle bitiyordu.Cassandra öyle bir son yazmıştı ki bir hafta boyunca yemekten kesilmiş sürekli kitabı düşünür olmuştum.Sonra ikinci kitap olan Mekanik Prens'i aldım.Mekanik Prens'te Will'in sırlarını ve kirli geçmişini öğreniyoruz.Kirli geçmiş demeli miyim bilemedim.Ama öğrendikten sonra o kadar çok üzülüyorsunuz ki "Willll" diyip kitabı fırlatıyorsunuz.Bir diğer yandan da Tessa ile James ups Jem var.Keşke olmasalar keşke tüm seri Will'in etrafında geçse.

İlk kitapta "Jeem ay Jeem" diye gezinmiş olabilirim tamam ! Ama ikinci kitaptan sonra Jem diye bir karakterin varlığını bile unutuyorsunuz."O kimdi ki ?" diyorsunuz bir süre sonra.Yazar birinci kitapta Will'den nefret ettirip ikinci kitapta aşık edebiliyor.Bunu yapıyor inanın dostlar !

Taabii kitapta sadece Will,Will,Jem ve Tessa'dan başka karakterler de yok değil,var.Mekanik Melek'te öğrendiğimiz bilgiler ikinci kitapta çok işimize yarıyor.Örneğin : Tessa'nın abisinin nasıl sahtekar nasıl düzenbaz olduğu gibi.Ayrıca Tessa ile ilgili aklımızı kurcalayan bir sürü ayrıntı gün yüzüne çıkıyor.Annesinin kim olduğu neden İblis Efendisi işaretleri taşımadığı ve abisiyle bu kadar zıt olduğu.

Meraklandınız değil mi ? Ben olsam birinci kitabı bitirip ikinci kitabı ışık hızında alırdım -ki aldı-.Üçüncü kitap olan Mekanik Prenses'i de uzatabildiğim kadar uzatıp sonra alıp bir günde bitirip pişman olurdum-ki öyle yapıyor-.Çok uzatmışım yine bir yorumu.Hep böyle oluyor ah ah.

Demem o ki arkadaşlar koşun gidin alın ikinci kitabı ! Sonra da üçüncü kitabı alın ama okumayın.Ve Cassandra Clare'e hayran kalın ! (Dava açarsanız bana da haber verin.Şahit olarak kürsüye çıkabilirim.) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS