[2.GEZGIN KITAP KARDEŞLIĞI ILE BLOG TURU 2.GÜN] "SEVGILILER GÜNÜ" - HARLEQUIN | Kitap Yorumu + Harlequin Nedir ?

10 Şubat 2014 Pazartesi
Turun ikinci günündeen merhabalar ! Ah ah nasılsınız ? Umarım iyisinizdir.Ben harikayııım.Çünkü tahmin ettiğimden de güzel bir kitap okudum.Hatta sanırsam beklentimi aşabilecek üç kitap okudum.Hepsi de harikaydı ! Tabii kitapları ve yazarları nasıl anlatacağıma dair en ufak bir fikrim yok.Dün hazırlamış olduğum kitabın tanıtımı postuna bakarsanız konuları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Konularını beğenmediyseniz de size söyleyeceğim tek bir şey var : sevgililer gününde bu kitapla yalnız olmayacaksınız.

Daha fazla yorum yapmak cidden isterdim ama anlatıp heyecanını kaçırmak istemiyorum.Bir kitapta zengin erkeğimiz bir kadının peşinden koşarken diğer kitapta utangaç kızımız açılıyor.Ah ah nasıl da romantizme ihtiyacım varmış bu kitapla nasıl da romantizme doydum.Resmen doyurdu bu kitap beni.Çok konuştum yine değil mi ? O haldee "harlequin nedir ?" kısmına geçelim.HARLEQUİN NEDİR ? 


    1949'da yayın hayatına başlayan Harleequin dünyanın dört bir yanındaki kadınlara romantizmi yaşatmayı amaçlıyor.Harlequin 1949'dan beri içinde 800'ü aşkın BESTSELLER olan yaklaşık 35.000 roman yayınlanmıştır.Harlequin kitapları 6 kıtada,114 ülkede,28 farklı dilde ve ayda yaklaşık 110 farklı kitap olarak yayınlanmaktadır.Harlequin kitapları dünyanın farklı farklı yerlerinden yaklaşık 1.100 yazar tarafından yazılmaktadır.
   Harlequin ayda ortalama olarak 11.000.000 kitap satışı ile dünyadaki en büyük ve en başarılı global markalardan biridir.Harlequin satış rakamları ve milyonlarca okuyucusu ile dünyadaki en çok okunan yayındır.Ve Türkiye de Harlequin'in eserleri 6 farklı seride,tekli ve ikili olarak 12 roman içeren 7 kitap olarak,hiç aksatmadan her ay yayınlanmaktadır.Harlequin romantizmle eş tutulmalıdır.İşi dünyadaki tüm kadınlara ulaşmak olan yayınevinin 6 farklı serisini öğrenmeye ne dersiniz ? 


1)Classics 

    Harlequin'in en çok satış ve en çok okunmuş eserlerine denilir.

2) Romance 

   Daha çok aşk ağırlıklı olan ve her kesimden okuyucuya hitap eden eserlerdir.


3) Desire 

   Daha çok tutku,ihtiras,kışkırtıcı hikayeler barındıran aşkları içeren eserlerdir.

4) High Life 

   Yüksek hayatları  anlatan daha çok zenginlik,baştan çıkarma,şöhret gibi konuları işleyen eserlerdir.

5) Historical

   Geçmiş yüzyıllarda geçen aşk,tutku gibi konuları başarıyla işleyen eserlerdir.

6) Stars of Romance 

   Yıldız yazarların yazdığı aşk,tutku,aile,kıskançlık,dostluk gib konuların ustaca işlendiği eserlerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS