Çocuk da Yapamadım Kariyer de - Vefa Enver | Kitap Yorumu

4 Nisan 2014 Cuma

Yazarın Adı : Vefa Enver
Kitabın Adı : Çocuk da Yapamadım Kariyer de
Yayınevi: Ephesus
Türü : Romantik,Komedi
İdefix  | D&R 

Romantik komedinin kraliçesi vefa enverin bulamadığınız romanının ikinci baskısı önce kitapta!

Ahu, Aslı ve Sibel... birbirinden tamamıyle farklı ama tesadüfen yolları kesişmiş üç kişi...
Ahu kariyer, Aslı aşk, Sibel ise eğlence peşinde koşarken Ahu aşkın önemini, Aslı tutunmakta geç kaldığı kariyerini Sibel ise hayatın ciddi yönlerini sorgulayacak.
Kısacası her şey iyice karışacak ve bu arada olan, bu üç kadının hayatına giren erkeklere olacak, yine de onların kızlardan, kızların da onlardan vazgeçemeyeceklerini anlamaları uzun zaman almayacak.

"Hayatım nereye gidiyor?" sorusunun cevabını aramak hiç bu kadar keyifli olmamıştı, iddia ediyoruz ki ilk baskıyı okuyan herkes gibi siz de bu kitabı okuduktan sonra serinin bağımlısı olacaksınız!
Öyle ki, biz serinin devam kitaplarını vakit geçmeden yayımlamak zorunda kalacağız.

"bir an kaptırıp kendimi Aslı, Ahu ve Sibel in arkadaşıymışım gibi hissettim, o kadar gerçekler, yaşananlar o kadar tanıdık ki onlara kapılmaktan alamadım kendimi, hatunlar her üzüldüğünde elimde terlikle koşup o erkekleri dövmek istedim."


Merhabalar bayanlar ve baylar ! 
Nisan ayının ilk kitap yorumundan herkese merhabalar.Çok mutluyum çünkü mart ayında okuyamadığım kitapları bu ay okuyup bitirmeyi ve de bol bol yorum yazmayı planlıyorum.Ki bu yorumlara dizi,film yorumlarını da eklemeyi planlıyorum.İki planlı cümle üst üste geldi ama kusuruma bakmayınız lütfen.


Öhüm bu sefer fazla yaygara koparmadan yoruma geçicem ama ilk kitabın konusunu azıcık çıtlatayım değil mi ? Kitabımız tamamiylee pembe dizi dedikleri türden bir kitap.Okurken hayallere dalacağınız "ah o karakter yerinde ben olsaydım var yaa" diyeceğiniz bir kitap.

Üç tane birbirinden tatlı ana karakterimiz var ; Ahu,Sibel ve Aslı.Hepsi 30lu yaşlarında yanlış hatırlamıyorsam.Ahu ve Aslı'nın 30lu yaşlarında olduklarına çok eminim malesef Sibel için aynı şeyi söyleyemeyeceğim unutmuş bulunmaktayım -kısa süreli reset durumundayım-.Ahu  bir şirketin en önemli çalışanlarından biri,güzel,akıllı ve işkolik.Her şeyi işine göre ayarlayan bir kadın.Ve bir tek önceliği var o da iş.

Sibel minyon tipli hafif balık etli ama çok güzel saçlara sahip havalı ve de kıpır kıpır biri.Erkekleri avucunda tutan gözlerinin içine bakmalarını sağlayan ve bir anda bir kaç erkeği oyalayan bir kadın.Sex and The City'deki Samantha gibi de diyebiliriz.
Ve Aslı ah ah sanırım kitap boyunca en çok Aslı'yı sevdim.Akıllı,planlı programlı,balık burcu ve aşka inanan son derece duygusal biri.Erkeklerin pek dikkatini çekemeyen sadece yaşamak için yaşayan ve de kullanılmaya alışmış biri anladığım kadarıyla.
Birbirinden değişik ve zıt üç kadının hayatlarını,maceralarını ve en önemlisi aşklarını anlatan bir kitap "Çocuk da Yapamadım Kariyer de".


Bursa Kitap Fuarında Vefa Enverin bu serisinin tüm kitaplarını almıştım ephesus standından.İyi ki tüm seriyi almışım.Çünkü hem kapakları çok güzel hem de konusu bakımından beni çekiyor.Hatta çekmiyor kitaba bağlıyor ve sürekli merak içinde bırakıyor insanı.

Ayrıca Vefa Enver'in dili o kadar sade ve o kadar güzel ki insanın hiç kafası karışmıyor."Ha şu burda bu böyleydii şimdi nasıl olur ?" gibi cümleler hiç kurmuyorsunuz.Cevaplar her sayfayı çevirdiğiniz de karşınıza çıkıyor.Bir de karakterlerimizin düşünceleri var ki.Allahıım sanırım en çok güldüğüm yerler düşüncelerini okuduğum kısımlar oldu.Okudukça bağlanıyorsunuz kitaba.Sanırsam Vefa Enver'in bu serisi başka bir yayıneviyle daha önce çıkmış.Ama Ephesus tekrar çıkarma kararı almış iyi ki de almış ki kapaklar çook güzel ve dikkat çekici olmuş.Teşekkürler Ephesus ! 

Farkına varmadan ne kadar çok konuşmuşum.İkinci (Bunu sen istedin)  ve üçüncü (Neyse ki Çocuk yaptım)  kitaplarda görüşmek üzere ! 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS