[2.GKK OKUMA ETKİNLİĞİ] || Polisiye Filmler

9 Mayıs 2014 Cuma

Merhabalar canlarıım ! 
Aslında bu gün etkinlik programında benim "Gerçeğin Karesi" adlı kitapta geçen bir filmi izlemem lazımdı.Ama bilin bakalım ne oldu ? ÖYLE BİR FİLM YOKMUŞ.En azından google amcamız öyle diyor.Sonra bende oturup kara kara düşündüm "şimdi ne yapabilirim?" diye.Sonra da beynim de bir şimşek çaktı.Dedim Vera neden polisiye filmleri yazmıyorsun ? Karşınızda benim ilk beş polisiye,dedektif filmlerim.Daha çok dedektiflikle ilgili olmasını istedim.Çünkü kitabımızda Alex ve arkadaşları bir ara dedektif olmaya ve kendi sorunlarını kendileri çözmeye çok kararlıydılar.

Veee karşınızda ilk polisiye,dedektif filmimiiz ;

1- Sleppy Hollow


Filmimiz esas doktorun Sleepy Hollow kasabasına gidip esrarengiz olayları araştırmasıyla başlıyor.Esrarengiz olaylar derken ölümlerden bahsettiğimi anlamışsınızdır umarım ? Ve öldürenin başsız bir hayalet olduğunu da eklemek isterim.Açıkcası filmi ilk Jhonny Deep var diye izlemiştim.Ve sonuna kadar kapatamadım filmi.

2-Sherlock Holmes (1) 


Ne yazsam ne çizsem bu film için bilmiyorum.Robert Downey Jr.'ı tanıyor musunuz ? Nasıl tanımazsınız ? Çok harika bir oyuncudur kendileri.Katılıyorum filmde çook güzeldi değil mi ? Jude Law'ı da hafife almamak lazım.Harika bir Sherlock-John görüyoruz bu filmle beraber.


3-Sherlock Holmes Gölgelerin Oyunu 



Devam filmleri için ne derler bilir misiniz ? İlk film güzelse ikinci film daha da güzeldir derler.Ki cidden ikinci film daha güzeldi.SONU ! Sonu güldürmüş,hüzünlendirmiş ve sinirlendirmişti.Neden oradaaa bitirdiniz ?!?!? diyecek kadar hemde.

4-So Undercover 



Başı oldukça şaşırtıcı aslında sıradan ama şaşırtıcı.Film boyunca esas kız ve esas oğlanın aşkını izlemedik merak etmeyin.Film boyunca suçlunun kim olduğunu kızın iyi tarafta mı kötü tarafta mı olduğunu ve de kavuşup kavuşamayacaklarını izledik.Sıradandı.Güzeldi.New Adult kitaplar gibi bu da New Adult türüne girebilir mi bilemiyeceğim ama girebilseydi kesin girerdi.

5-Öfkeli Rozetler 



Sevgili Kitap Delisinin önerisi bu filmde.Dediğine göre 3 polisimiz suratlarında gülümsemeyle mutlu bir şekilde ölen adamların sayısının artmasıyla bunun bir seri katil tarafından yapıldığını düşünmeye başlıyorlar.Neden böyle öldükleri ise bilinmiyor.Biraz araştırmadan sonra ölü adamların sevgilisinin hep aynı kadın olduğunu fark ediyorlar.Konu kısaca böyleymiş.Bir başka söylediği şey ise filmin daha çok komedi filmi gibi olduğu ve izlerken sıkılmayacağınız.Hal buyken bende izlemek için yanıp tutuşuyorum desem yeridir.


Bu kadardı sevgili dostlar bir sonraki okuma etkinliğinde görüşmek üzere umarım sorunsuz olur ! Bıy bıyınız.



Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS