Acıtan Güzellik - Georgia Cates | Kitap Yorumu

19 Haziran 2014 Perşembe

Adı : Acıtan Güzellik 
Yazarın Adı : Georgia Cates
Serinin Adı : Beauty From Pain (#1)
Yayınevi : Dex Plus 
Tür: Romantik,New Adult 
Üç ay sürmesi konusunda anlaşmıslardı... Ama aşkları sınır tanımayacaktı.

Jack McLachlan nam-ı diğer Mağara Adamı, Avusturalya'nın en gözde bekârlarından milyoner bir şarap üreticisiydi. Başarısı, ünü ve zenginliği, romantik ilişkilerini karmaşık ve sorunlu bir hale getiriyordu, bu yüzden basitliği seçiyordu: isimsiz, kısa ilişkiler.
Bu onun oyunu ve kurallarıydı. Ta ki Laurelyn Prescott hayatına girene kadar.

Ateşli oyunun kuralları değismek zorunda kaldı, çünkü genç kadın öncekilere hiç benzemiyordu. Amerikalı nefes kesici müzisyenle iliskisi basladığı andan itibaren Jack'in ayakları yerden kesildi. Hiçbir sey planladığı gibi gitmemeye basladı ve Jack kuralları birer birer kendi elleriyle yıkmak zorunda kaldı.

Ve Laurelyn, mümkün olmayanı, mümkün kıldı.
Merhaba balkabaklarım ! Biliyorum cadılar bayramında değiliz ve Türkiye de yaşıyoruz.Ama balkabaklarım çok tatlı bir hitap değil mi ? DEĞİL Mİİİ ?

  Malesef ki bu kitap için aynı düşünceler içerisinde değilim.Değilim çünkü kitabı okuma amacım bolca aşk tatmaktı.Tamam kitabın new adult tarzında olduğunu biliyordum ama kitap boyunca sadece sadece sevişme sahnelerinin olacağını tahmin etmiyordum.Yani grinin elli tonunda bile daha fazla aşk sahnesi vardır düşünün.Tabii yazar okuyuculara merhamet etmiş ve ayrıntıya çok fazla girmemeye karar vermiş.Onun yerine beni tırmaladı,mağara götürdü,orada da seviştik gibi şeyler vardı.-Tamaam biraz alaya almış olabilirim ama tüm okuyucularımın +18 olmadığını düşünüyorum.AM I RIGHT ?

  Aslında amacım kitaba hakaret etmek değildi.Kusura bakmayın.Ama kitabı mayıs ayında okudum ve üstünden bir ay geçince aklımda kitapla ilgili kalan tek şey Jack Henry'nin bayanlarına istediği her şeyi alması ve T.I. - Whatever you like şarkısı.Hadi azıcık kitaptan bahsedeyim ne dersiniz ? Eğer buraya kadar okumuş ve hala okumaya hevesliyseniz bari kitabın konusunu da öğrenin.

   Laurelyn arkadaşının ısrarıyla arkadaşının abisinin yanına Avustralya'ya üç aylık yaz tatiline gider.-arkadaşının adını unuttum ama arkadaşının abisinin adı alkımda o.o- Ne kadar güzel değil mi ? Bir şans Avustralya'da her şeye en baştan başlayabilir ve de üç aylık tatilinin keyfini çıkarabilir.
Bir de Jack Henry var.Kendinden emin,yakışıklı,bir sürü bağ bahçesi olan zengin Jack Henry.Laurelyn ve Jack'in yolları bir noktada kesişir.Jack Henry Laurelyn'i izlemiş,beğenmiş ve doğru keliime buysa etkilenmiştir.Jack Laurelyn'e üç ayda unutamayacağı şeyler yaşatmayı hedefler ve de sevgili kızımıza bir anlaşma teklif eder.Anlaşmayı kabul edene kadar Laurelyn'in yanından ayrılmayan Jack sonunda istediği cevaba ulaşır.Ulaşır ulaşmasına ama ve lakin üç ay bir insanın hayatında iz bırakacak türden şeyler yaşatır.Neler yaşadıklarından bahsetmek isterdim gerçekten ama benim için yaşadıkları tek şey seksti.Ve kitap boyunca sevişmelerini okumaktan gına gelmişti.Cidden.

  Unutmadan bir de bu kitap ikinci okuduğum dex plus kitabıydı.Malesef ki ilk okuduğum kitapla karşılaştırmadan edemedim.Lakin ilk okuduğum kitap "Dublin Caddesi" idi.Veee insanın damağında cidden hoş tat bırakan kitaplardan olduğunu itiraf etmeliyim.-PS:Yakında yorumu gelicek.Üşengeç olmama bakmayın.Arada bende yorum yazabiliyorum.ARADA.

  Yani demem o ki baylar ve bayanlar ups yanlış oldu bayanlar ve baylar kitap hiiç abartıldığı kadar yok.Hem de hiç.Boş vaktiniz mi var ? Yaz tatilinde misiniz ? -Şu sıralar yaz tatilinde olanlar için söylüyorum- O zaman okuyabileceğiniz bir kitap var demektir.Ama benden size tavsiye tadı damağınızda kalmıyor.Durup "bu muyduu yeaa ??" diyesiniz geliyor.Bakın ben en azından yorum yapıp bunları içimden atabiliyorum.Siz siz napacaksınız peki ?

   Benim tüm söyleyeceklerim bu kadar gerisi size kalmış.Ne demiş Shakespeare "Okumak ya da okumamak işte tüm mesele bu !" ya da böyle dememiş.En iyisi siz bunu unutun yazık adam mezarda ters dönmesin.Birr daha ki yorum da görüşmek üzere balkabaklarım !

XOXO

4 yorum:

 1. Bu kitap benim listemde vardı.Ne yapsam listemden çıkartsam mı?:D Ve şunu söylemeden geçemeyeceğim kitap yorumlarını okurken çok eğleniyorum, normalde uzun yazılardan sıkılan biriyimdir.Ama senin tüm yazdıklarını okuyasım geliyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kötü bir blogger olmamam lazım uslu bir blogger olmam lazım o yüzden sen bilirsin diyorum ve üstüne dublin caddesini alabilirsin belki bu kitabı çıkarıp diyorum :D Çünkü daha iyi kitaplar okudum new adult türünde ve bu kitap ilk 10 listem de ellinci sırada falan.
   Ay ciiddden mi *-* Çok teşekkür ederim :D Öyle sevindim ki şu anda gidip biriktirdiğim tüm yorumları yazasım geldi :D

   Sil
 2. Dublin caddesini okudum bende :D
  Ama yazdıklarını bizimle paylaşmalısıııın biriktirme :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dublin çoook güzeldi ne diyim bilemiyorum bayılmıştım dubline :D Üşenmeyince yazıyorum yorumları ama üşenince...

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS