Dublin Caddesi - Samantha Young | Kitap Yorumu

5 Temmuz 2014 Cumartesi

Adı : Dublin Caddesi
Orjinal Adı : On Dublin Street
Yazarın Adı :  Samantha Young
Yayınevi : Dex Plus
Tür : New Adult
Joss geçmişte yaşadığı acıları bir kutuya kilitleyip her şeyi unutmak için Amerika'dan iskoçya'ya yerleşmişti ve şimdi yeni bir ev arıyordu.
Bulduğu ev Dublin Caddesi'ndeki havalı binalardan birindeydi.
Yolda bir adamla karşılaştı.
Takım elbiseli, bronz tenli, çıldırtıcı İskoç aksanlı, maço tavırlı, seksi bakışlı Braden'la.
Joss, Braden'ın her zaman kolunda taşıdığı Barbşe kılıklı kızlardan biri değildi, olmaya da hiç niyeti yoktu. 

Ama insan arzularına nereye kadar gem vurabilir? 
Kalbiniz başka, beyniniz başka şey söylüyorsa, hangisinin sözünü dinlesiniz?

Trajedi. Seks. Tutku. Kahkaha. Kıskançlık.

Merhabalarlaaar ! 
Nasılsınız çingularım ? İyisinizdir umarım.Uzun süre yorum hazırlamayınca bir anda okuduğum tüm kitapların yorumunu hazırlayasım geldi.Tabii ki yine yapamadım.Savsakladım.Başka işlere yoğunlaştım.Neyse.Siz bana aldırmayın.

Bu kitabı çook sevgili Bir Kitap Delisi ile beraber okuduk.Tabii ki o benden önce bitirdi.Ne zaman onunla beraber bir şeye başlasak o benden önce bitiriyor sonra beni bekliyor ihihi (sevgiler çok çok öpücükler!).
Onun merak ettirmesiyle başladığım bir kitap dublin caddesi.Öyle merak ettirdi ki bir süre sonra bende başladım.O benden önce başlamıştı ve 80lerdeyken sanırım o ben daha yeni okumaya başladım dublini.Aynı akşam ona yetişmiştim.Sonra bir de baakmışım okuyamıyorum çünkü sınavlarım var.Beraber okuduğumuz bu süre boyunca o benden önce bitirdi.Malesef yaklaşık iki hafta önce bitirdiğimiz kitabın yorumunu yeni yazıyoruz.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki Dublin Caddesi benim ilk okuduğum Dex Plus olma özelliğini taşıyor.İyi ki bu kitapla başlamışım yorumlamaya -sonradan acıtan güzelliği okudum-.Dublin Caddesi adı gibi dublin caddesinde geçen bir kitap.Ama kitabımız öyle şahane öyle tutkulu öylee aşk dolu kii sizi mıknatıs gibi çekiyor kendine.

Aynı Braden ve Joss'un çekimi gibi.

Joss lise yıllarında annesini,babasını ve küçük kardeşini trafik kazasında kaybetmiş geçmişi sorunlu bir bayan.Bayan diyorum çünkü bu abla diyebileceğim bir yaşta Joss.Konuyu dağıtmıyorum tamam.Joss eskiden aynı evi paylaştığı arkadaşı taşınınca kendine ev aramaya başlıyor.Türlü türlü evler gördükten sonra neşeli Ellie'nin Dublin Caddesindeki evini ziyarete gidiyor.Tabii giderken de biricik sevgili Braden'imizle karşılaşıyor -kendini yunan efsanelerinden fırlamış biri gibi benim gözümde-.Ah o ne karşılaşma takside bir de ! Bende öyle karşılaşma istiyorum.Ne diyordum ? Joss bu küçük tanışmadan sonra Ellie'nin yanına gidiyor ve evi gezmeye başlıyor.Ki ne ev ! Direk aşık oluyor eve.Sonra olaylar kendiliğinden gelişiyor.Bundan sonrasını söylersem spoiler olur.Lütfen söylettirmeyin.

Kitapla ilgili ne söylesem bilmiyorum.Tek kelime sanırım derdime derman olur BA-YIL-DIM.Bu kitaptan sonra da okumam eski haline döndü hatta eski kendi çapımda rekor kırma günlerime bile döndüm kitap sayesinde.Çünkü aradığım tüm özelliklere sahipti.Bir kere iki karakter arasında acayip bir çekim var.Dolayısıyla da aşkı da beraberinde getiriyor.İkincisi mükemmel erkek karakterlere aşığım,aşığım,aşığım.Düşündükçe Braden'ı William Herondale'le kavgaya tutuşturuyorum zihnimde ve bununla eğleniyorum.Siz de eğleniyorsunuz bayanlar biliyorum bilmediğimi zannetmeyin ! Benden kaçmaz :D

İki demişim evet üçüncüsü de DEX PLUS yahu ! Nasıl iyi olmaz ? Bir kere DEX diyince akar sular durur zaten diyorum ve bir daha ki dex pluslarda görüşmek üzere !

XOXO 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS