[GKK BLOG TURLARI 1.GÜN] Ateşli Dişler - Kristen Middleton | Kitap Yorumu

23 Temmuz 2014 Çarşamba
Kitabın Adı : Ateşli Dişler
Orjinal Adı : Blur
Yazarın Adı : Kristen Middleton
Serinin Adı : Gece Gezginleri
 Yayınevi : Altın Bilek
Ondan uzak duramıyordu, bu elinde değildi... Onu ilk gördüğü andan beri adeta etkisi altına girmişti. Buz mavisi gözlerinden, tıpkı bir karamel gibi kokan teninden ve onu baştan çıkartan dokunuşlarından uzak duramıyordu... Öte yandan Duchan, ona âşık olduğunu söylemişti, o da; hayatında ilk kez bir erkekten hoşlanmıştı ve daha yeni çıkmaya başlamışlardı, bu hiç de âdil değildi...
California'dan taşınma fikri Nikki'yi huzursuz etmişti, yeni okul, yeni iş, yeni arkadaşlar tüm bunlara alışmak zaman alacaktı... Kalacakları evi gördüğünde tüm hisleri tersine dönmeye başladı...Muhteşem göl manzaralı evlerinde kendine ait bir jakuzisi bile vardı... İkizi Nathan da halinden çok memnun görünüyordu. California'da bıraktığı eski sevgilisini, burada gördüğü kızlardan sonra zihninin en derin köşesine itmişti.
Ama çok geçmeden işler tersine dönmeye başlamış, göl kenarında bir ceset bulunmuş, ilk kez gördükleri garson kız, Nikky'nin eline gizlice bir kâğıt tutuşturmuştu... Kâğıtta şu yazıyordu: Geceleri kapınızı kilitleyin ve evinize yabancıları almayın...

Bu not ne anlama geliyordu? Kasabada üst üste cesetler bulunmaya devam ederken, karşı koyamadığı şehvetli aşk da Nikky'yi esir almaya başlamıştı.

Gece Gezginleri serisinin ilk kitabı olan ATEŞLİ DİŞLER, size gizem ve aşk dolu bir maceranın kapılarını açıyor.

Bu çağrıya kulak verin...


Acayip yorgun,halsiz olduğum bir günden merhabalar !
Şu anda bu satırları yazarken emin olun ölüyorum.Heceleyemeyecek kadar yorgunum bile düşünün.Aslında bu yorumu geçen günlerde yazmam gerekiyordu ama eh ben yumurta kapıya dayanıncaya kadar yazı yazmayan bir insanım ? Yumurta kapıya dayandı ve ben öyle yazmaya başladım.Öhüm öhüm artık yazıya geçmemin zamanı geldi bence.


Kitapla ilgili bahsedeceğim çok şey var ama öncelikle bahsetmek istediğim şey konusu çünkü konusunu okuyunca ne demek istediğimi anlayacaksınız.Öncelikle kitabımız Nikki ve Nathan adında ikiz kardeşlerin çevresinde geçiyor.Ama ana karakter Nikki.Çünkü o Bella.Because she's special.Çünkü Nikki perdeler açıkken duşa giricek biri.İdolüm.Neyse tamam şaka yapmıyorum doğru düzgün anlatıyorum kitabı.

Nikki'nin annesi bir gün babası tarafından ölesiye dövülür ve tecavüz edilir bunun ardından Nikki'nin annesi yani Anne -kiitapta ki gerçekten de adı bu annesinin yazarımız çok yaratıcı- burada yaşayamayacaklarına karar verir ve taşınırlar.Burada çok "they move on" demek istedim kalsın bu cümlede.Ardından bu tecavüz olayının bir ay iki ay sonra taşınırlar.

Ama taşınma olayına karşıdırlar.Hem Nikki hem Nathan.Sürekli annelerine laf sokmalar trip atmalar ergence davranmalar.Bakın Nikki'yle ve Nathan'la aynı yaştayım ama bunlar mal.Annen baban tarafından tecavüze uğramış ve ölesiye dövülmüş sen hala ay yok gitmem.Ağzına çarparlarsa gidersin.Dellendim bak yine.

Hıh olay kısaca bu bir de taşındıkları zaman allengirli işler oluyor ölü kızlar,Nikki'nin kaçırılmaları derken falan kitap biterken HOOOP ekşın veriyor yazarımız.Amaç ikinci kitabımız alsınlar birinci kitaptaki karakterler mal olursa olsun.Ama sonu ! Sinir oldum.Gidip boğazlayacaktım Ethan'ı.


Bakın alacakaranlık serisiyle okumayı seven biriyim ben.Oldukça basit biriyimdir,karmaşıklığı tartışmayı ne bileyim abidik gubidik şeyleri sevmem ama alacakaranlığı ve tüm vampir kitaplarını severim.Bu kitaptaki tek eksik de bence  akıllı karakterler ve sayfa azlığıydı.Sanki birinci kitabın birinci  bölümünü okumuşum gibi hissettim kendimi.Onun dışında okunabilitesi olan bir kitaptı.


Bakın şimdi aklıma Ethan geldi yine sinirlendim.İşten gelmişim zaten yorgunum.Öhüm arkadaşlar tarafsız yorum yapmaya çalıştım umarım olmuştur.Olmadıysa da canııım sağolsun.Bir daha ki yazıda görüşmek üzere !


XOXO

4 yorum:

 1. okurken en güldüğüm yorumlardan biri .... gayet de net ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim ? Sanırım.Gülsem mi ağlasam mı bilemedim :D

   Sil
 2. Perde olayı... En dikkatimi çeken şeyi. Kapa eline yapışacak sanki :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence Nikki psişik :D Hangi insan banyonun camından kendini göstermek ister ikinci katta olsa bile ? :D

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS