Sen Gittiğinde - Gayle Forman | Kitap Yorumu

30 Ağustos 2014 Cumartesi


Kitabın Adı : Sen Gittiğinde 
Orjinal Adı : Where She Went 
Serinin Adı : If I Stay (#1) 
 Yazarın Adı : Gayle Forman 
Yayınevi : Pegasus Yayınları  

Her şey bitti derken... Sadece bir tesadüf yetebilir...


"Ben bir nehrin akıntısına kapılmıştım, o ise kıyıda kalmıştı." Adam'ın, Mia'yı aşkıyla hayata döndürmesinin ve Mia'nın, onun hayatından çıkmasının üzerinden üç yıl geçmiştir...


Artık ülkenin bir ucunda yaşayan Mia'nın Juilliard'da yıldızı gittikçe parlamaktadır. Adam ise Mia'nın gidişinin ardından onun için yazdığı şarkılarla grubunun dünya çapında ünlenmesini sağlamıştır. Fakat elde ettiği başarılar, içindeki boşluğu doldurmaya yetmez.


Sonunda şans, sadece bir geceliğine yollarını kesiştirir. Mia'nın, evi gibi gördüğü New York'u gezerlerken birlikte geçmişe gidip kalplerini geleceğe... ve birbirlerine açacaklardır.


"Unutulmaz." 
-Romantic Times-

Merhabalar sayın blogger ahalisi ! 

  Harika mı harika muhteşem mi muhteşem bir kitap yorumuyla karşınızdayım.Açıkcası yorumu yazmayı okuduktan sonra iki haftaya atmış olabilirim bu doğrudur ama öyle gerektiği için yaptığımı söylemeden geçemiyicem.

  Öncelikle ilk kitap olan "Eğer Yaşarsam"ın yorumunu okumak için tık eğer ilk kitap hala tazeyse ve okumuşsanız ikinci kitap olan "Sen Gittiğinde" yorumuma başlayabilirim.

  İlk kitabı o kadar beğenmiştim ki ikinci kitabı iyi ki ilk kitapla beraber indirmişim dedim.İlk kitap bitince vakit kaybetmeden "ne olacak inşallah şu olur bu olur"la başladım kitaba.Ama Gayle Forman tabii ki de beni ters köşeye yatırdı tüm düşüncelerimi unuttum.Keşkelerim silindi yerine "NASILLL YAPARSIN YAAEE ÖLÜCESİİN" cümlelerim  geldi.Şimdi belki benim düşündüklerimi siz düşünmemiş olabilirsiniz,sizin düşündüklerinizi ben düşünmemiş olabilirim o yüzden duygularımı yorumuma karıştırmamaya çalışıcam ve kitabın konusuna alıcam sizi.

  İlk kitapta Mia'nın ailesini kaybedişini ve de bunun sonucunda Mia'ya olanları okuduk.Bu kitapta ise Mia'nın hayatta kalmasının sebebi olan Adam'ın ağzından Mia'nın hastaneden çıkışını ve her şeyin nasıl çıkmaza girdiğini okuyoruz daha doğrusu okumuyoruz şaşırıyoruz bildiklerimizin,öğrendiklerimizin karşısında.Kitaptan ne beklediğinizi bilmiyorum ama kesinlikle Adam'ın yaşamını okuyucaksınız.Adam'ın nasıl bir rock yıldızı olduğunu ama bir o kadar da mutsuz olduğunu,Mia'nın Adam'sız yaşamını okuyoruz.Ara ara flash backler olsa da genellikle gelecek kısmını bize gösteriyor Gayle Forman.

  Açıkcası Gayle Forman birinci kitapta ne kadar iyi yazdıysa ikinci kitap da o kadar iyiydi.Tek bir farkla.Birinci kitapta Adam ve Mia'ya öylesine bayılmıştım öylesine yakın hissetmiştim ki kendimi bu yüzden Gayle Forman benim için ilk beş yazar listeme girebilmişti ikinci kitapta Mia'dan nefret etmeye başladım.Kitabın ilk yüz sayfası yaptıklarından ve yapmadıklarından nefret ederek kitabın son elli sayfası da "haklısın Mia,yürü goçum" diyerek geçti.

  Şimdi o kadar bayıldım,ayıldım,ölüyorum modunda gezsem de ben seriyi sevdiğim için ilk kitapta beni ağlatabildiği için ikinci kitapta da ağlayabildiğim için kesinlikle bu kitapla birlikte Gayle Forman gönlümün prensi,yazarlarımın yazarlarından biri oldu.Demem o ki -paragrafı ve yorumu sonlandırmayı çabalayan Vera- ilk kitabı beğendiyseniz atılın yumulun kitaba hele Adam'ı sevdiyseniz -filmdeki Adam'ı demiyorum lakin ona hala kanım ısınamadı ama kitaptaki yani hayalimdeki Adam *-* - bu kitaba bayılıcaksınız.

PS : OKUYUN DEDİKODU YAPALIM.

PS 2: İlk kitap kapağını seven aşık olan ama ikinci kitap kapağından nefret eden bir tek ben değilimdir herhalde ? Şu kızın yanaklarını hangi programla al al yaptılar paintle mi ? Hiç onaylamadım,hala da onaylamıyorum.

2 yorum:

  1. Mia Adam için hayatta kaldıysa neden ilişkileri çıkmaza giriyor kii?Ya ben bu kitabı çok merak ediyorum bi türlü de alamadım oof,iyice meraklandım şimdiii.Umarım yakın zamanda alıp okuyabiliriim.Bu arada bloguma bekleriim x http://nazlikitaplik.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil
  2. filmdeki adam hayatımda gördüğüm en rezil uyarlama casti ya ansellı gus bile daha az sırıtıyor ya(ki oda ikinicdir sıralamada)

    YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS