[GKK BLOG TURLARI] Uzun Metrajlı Hüzünler - Danielle Steel | Kitap Yorumu

2 Eylül 2014 SalıKitabın Adı : Uzun Metrajlı Hüzünler
Orjinal Adı : Betrayal
Yazarın Adı : Danielle Steel
Yayınevi : Novella
Hayatı, iskambilden yapılmış bir kule gibiydi; yıkılması için tek bir hamle yeterdi...

Tallie Jones başarılı işlere imza atmış güzel ve ünlü bir Hollywood yapımcısıdır. Sağ kolu ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan asistanı Brigitte'in de onun bu başarısındaki payı büyüktür. Genç kadın mesleğindeki önlenemez yükselişin aksine ilişkilerinde aradığı mutluluğu uzun süre bulamaz. Ancak sonunda, kendisi gibi yönetmen olan sevgilisi Hunt'ın onun için doğru insan olduğuna inanır.

Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğü sırada, yeni film için yatırımcının hesap denetimi istemesiyle, Tallie'nin hayatında dönüm noktası olacak gelişmeler yaşanır. Genç kadın ortaya çıkan mali sorunun, değer verdiği bu iki insanla bağlantısının olduğunu öğrendiğinde ise yıkıma uğrar ve kendini aklının ucundan bile geçmeyecek olayların içinde bulur.

Herkese merhabalar ! 
Bir tura daha hazır ve nazırım.Benim yorum günüm,aslında bu güne denk gelmesi çok iyi oldu.Çünkü bu gün işimin son günüydü ve harika geçti.Paramı aldım,yeni kitaplar için hazırlık yapıyorum ve yarın dershaneme başlayacağım anladığınız üzere şu an her şey tıkırında gidiyor.Bir de tur üstüne oohhh ! 


Şimdi nereden başlasam bilemiyorum.Öncelikle ilk kez Danielle Steel okuduğumu belirtmek isterdim.Kadın -sanırım kadın- kaç tane kitap yazmış kitapları Bestseller olmuş GR'de de güzel puanlar almış da biri çıkıp sorar bu kadın bu puanları nasıl almış ? Allahım çok içliyim ama ilk size kitabın bir özetini geçicem kısacık bir özet.Zaten kitabımız kalın ne kadar anlatsam o kadar iyi anlarsınız lakin kitabın anlatımından pek bir şey anlayamıyorsunuz.

Kitabımızın ana karakteri iş kolik Tallie Jones.Kendisi bir kaç filmde baş rol oynamış ama tüm hayali kamera arkasında olmasını istediği için hop bir anda movie maker olmuş.Film yönetmeni ablamız aldatılma uzmanı.Evet doğru duydunuz aldatılma ve kandırılma uzmanı.Tallie Jones küçük yaşlarda bir kız çocuğu dünyaya getirmiş.Kızının babası onu aldattı diye hop boşanmış dahası bu da değil ardından başka biriyle olmuş o da hoop aldatmış bu da demiş seninle olmaz boşanalım onunla da boşanmış.Ardından düşünmüş taşınmış kimlere güvenebilirim ? Güvendiği insanlar üniversitede tanıştığı ve şimdi asistanı olan Bridgette ve beraber yaşadıkları Hunt.Ama şöyle bir şey var ki Bridgette o kadar güzel o kadar akıllı o kadar becerikli ki hiç bir erkek ona karşı koyamıyor.Hunt dışında.Ve bizim biricik saf ana karakterimiz buna inanıyor.Yani şimdi olaylar Hunt'ın Tallie'yi aldatmasıyla başlıyor ama bizim saf ablamızın başına gelmeyen kalmıyor.Hop bir şey oluyor bu yine ortada kalmış hop ardından bir şey daha oluyor Tallie uçmuş gitmiş ölmek üzere.

 Anlayacağınız üzere çok sinir olmuş durumdayım.Şimdi bu kadar anlattım bu kitabın hiç güzel tarafı yok mu diyeceksiniz bana.Olmaz mı var.Mesela Danielle ablamızın/abimizin dili daha iyi olsaydı ve şu aldatma durumları olmasaydı kitap on numara kitaptı.Hatta beş yıldızlıktı.Ama Danielle'ciğimiz naptı ne etti kitabı üç yıldıza düşürdü.Bakın bu benim görüşüm diğer tur arkadaşlarım kitabı çok beğendiler,genel olarak bakılırsa okunabilecek güzel hoş bir kitap tek eksiği Danielle ablamızın/abimizin dili.Çeviriden kaynaklı bir yanlışlık olabilir diyeceğim ama çevirmenimiz gayet güzel çevirmiş sadece duygu yoktu.Kurgu harika,duygu yok.

Çok konuşmuş olmanın verdiği utançla size diyeceklerim bu kadar diyorum ve yorumumu belirttiğimi umuyorum.Öhüm iyi geceler,iyi günler hanımlar beyler bir sonraki yorumda görüşmek üzere.

XOXO


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS