[OKUMA ETKİNLİĞİ ]Yabancı - Melissa Landers | Kitap Yorumu

23 Haziran 2015 Salı


Kitabın Adı: Yabancı
Orjinal Adı:
Serinin Adı:
Yazarın Adı: Melissa Landers
Yayınevi: Go! Kitap
Türü: NA,Distopya
Uzaylılar insanlarla iki yıl önce bağlantı kurdu. Şimdi de dünyalı cara, onlardan birini evinde misafir etmeye hazırlanıyor. 
Gezegenler arası öğrenci değişim programı kapsamında evinde L'eihrli bir lise son sınıf öğrencisini ağırlamaya hazırlanan Cara, bu sayede hem hayallerindeki üniversiteye ücretsiz gidebilecek hem de o gizemli L'eihrliler hakkında gazetecilerin uğruna öleceği bilgiler edinecektir. L'eihrli öğrenci Aelyx'in, ayakları yerden kesen yakışıklılığı da cabası. Ama işler hiç de düşünüldüğü gibi yolunda gitmeyecektir, çünkü Aelyx'i okulda istemeyenler de vardır ve sayıları hiç de az değildir. Tehdit mektupları almaya başlayan Cara bir süre sonra Aelyx ile okula polis eşliğinde gitmek zorunda kalacaktır.

Okuldaki herkes tarafından dışlanan Cara'nın artık tek arkadaşı Aelyx'tir. Üstüne üstlük Cara ona sırılsıklam âşık olmuştur. Öte yandan Aelyx'in de ölümcül sonuçlar doğurabilecek sırları vardır. Büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olan Cara hem kendi hem sevdiği çocuğun hayatı hem de gezegeninin geleceği için bir ölüm kalım savaşı vermek zorundadır.
(Tanıtım Bülteninden)
Okuma etkinliğine katılmayalı ya da yapmayalı bayağı zaman olmuştu sanırım.
Herkese bir okuma etkinliğinden merhabalar !
  Bu gün çok sevgili Go! Kitap'tan çıkan Yabancı yorumumuzu yayınlıyoruz.Kim kim mi ? Tabii ki Kitap Kokusu ve Mavi'nin Kitaplarıyla birlikte.Harika bir kitap ve  harika bir okuma etkinliğine yorum yazmak kadar zevklisi yok.Gerçi ne kadar Hilal (Kitap Kokusu) bizden önce bitirmiş olsa da kitabı çok eğlenceli bir etkinlikti bizim için.Tabii ki ben en son bitirmedim.Hayır hayır cidden yanılıyorsunuz son bitiren ben değildim.Tamam kabul belki üçüncü bitiren ben olabilirim (zaten üç kişiyiz).

  Sizinle konuşmayı özlemişim,yani ne kadar kendi kendime konuşsam da blogumda birilerinin beni okuduğunu bilerek konuşmayı özlemişim.

  Şimdii fazla söze ne gerek var diyerek kitabın özetini geçicem size.Çünkü kitap için de çok heyecanlıyım.(Hatta ikinci kitabını okumak için fazla heyecanlıyım ama malesef elimde yok almak için beklemem gerekiyor..) O yüzden Daemon Black'ten sonra aşık olduğum ikinci uzaylı olan Aelyx'e geçiyorum.

  Kitabımız bir değişim programının açıklanmasıyla başlıyor.Cara ve ailesi bu değişim programına ev sahipliği yapacak 3 aileden biri.Üç aile diyorum çünkü Dünya'ya değişim programıyla L'eihr gezeninden gelecek olan 3 tane genç var.Biliyorum aklınız karıştı ama kitapta olaylar o kadar ustaca işlenmiş ve size anlatılmış ki kesinlikle aklınız karışmıyor.Dünya ve L'eihr gezeni ortak bir anlaşma imzalamak istiyorlar bunu sağlamak Cara'nın elinde eh tabi bir de değişim programıyla Dünya'mıza gelen Aelxy ve iki arkadaşının.Duygudan yoksun olan onları kullanmayan L'eihr'liler ve bizim güzel,harika,insancıl insanlarımız arasında geçen çok tatlı mı tatlı bir kitap "Yabancı".

 Kitapta savaş,aşk,duygusallık,komiklik ne ararsanız var.Arada kendinizi sayfalarda kaybedip "ayy inanamıyorum" diyip fangirllük duygularınız tavan yapıyor.Bir sonraki sayfada da "oha ya ne hödük!" diyip kitabı fırlatasınız geliyor.

  Uzun zaman sonra bu tarz bir kitap okudum.Bu tarz derken içinde "liseli öğrenciler" geçen bir kitaptan bahsediyorum.Rahatsız olacağımı,uyum sağlayamayacağımı düşünmüştüm.Sanırım bu düşünce hem ben de hem de yazar da bitiyor.Ayrıca yazarımız harika bir kurguyu düşünmek ve yazmakla kalmamış üstüne acayip cana yakın bir tavır sergiliyor.Örneğin kitabın resmini çekip intagram hesabınıza koyun ve Melissa Landers'ı etiketleyin anında fotoğrafınızı beğeniyor.Böyle yazarlar zor bulunuyor arkadaşlar.Yazarımıza sahip çıkalım sevelim,yazdığı herşeyi dostumuz yazıyormuş gibi okuyalım.

  Amma da konuşmuşum! Umarım siz de kitabı okuduktan sonra L'eihr'lilere hem hayranlık hem de nefret besler ama Aelyx'e aşık olursunuz *-*


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

(tabi arayı açmazsam o da bana bağlı,yani güzel bir kitap bulmama bağlı çok konuştum gideyim artık!) 

 Sevgiler,
VeraBeni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS