Yerkara - Brodi Ashton | Kitap Yorumu

22 Haziran 2015 Pazartesi


Kitabın Adı: Yerkara
Orjinal Adı: Everneath
Seri Adı : Everneath (#1)
Yazarın Adı: Brodi Ashton
Yayınevi: Dex Yayınları
Türü : Fantastik,New Adult
Aşk, ölümsüzlük ve kaybedişin dramatik hikâyesi.
Nikki altı ay önce, birden ortadan yok olmuştu.
Nikki bu süre boyunca yerin altında, Yerkara adı verilen bir diyarda yaşamıştı; zaman burada farklı işliyor,
bambaşka yollarla besleniliyordu.
....
Nikki, Yeryüzey'e, eski yaşamına ve sevgilisi Jack'e veda etmek için geri döndü. Geçmişi unutmak ve hayatına devam etmek istiyor ama Yerkara'ya döneceğine söz verdi. 
Çünkü Cole onu bekliyor.
Cole, Nikki'yi baştan çıkarıp Yerkara'ya gelmesi için kandırmıştı.
Şimdi de Yerkara'nın yönetimini ele geçirmeye karar verdi ve bunun için Nikki'ye ihtiyacı var:
Nikki Yerkara'ya dönüp Cole'un kraliçesi mi olacak, yoksa Yeryüzey'de Jack'le mi kalacak?

"Ashton'ın ilk romanı çok katmanlı ve merak uyandırıcı.
Yazar özlemenin, kaybolmanın ve hayatta kalmanın doğasını araştırırken Osiris, Orpheus ve Persephone
gibi mitlerden ilham alıyor."
Publishers Weekly
Hani bana bir merhaba ?!
   Resmeen Mayıs'ın 23'ünden beri yokum.Yoktum.Artık varım.Resmi olarak buralardayım ve dönüş yaptım.Acayiip mutluyum bu duruma.Çünkü tüm seneyi kitaplarıma,dizilerime ve filmlerime dönüş yapacağımı umarak geçirdim.Yokluğumda baya bir şey değişti ama onlara da yetişicem umarım.Yetiştiğim gibi üstümdeki pası da atıcam son hız bloguma bakmaya devam edicem.Uzun zamandır kitap okumuyordum en son "Kördüğüm"ü okumuş yorumunu da burda yapmıştım.O zamandan beri elime kitap almıyordum taaa ki Kitap Hayvanıyla konuşana ve "ne okusam?" tarzı konuşmalar yapana kadar.Şey buradan da ona teşekkür ediyorum.Harika bir kitabı sayesinde okumuş,bitirmiş oldum.

  Kitap hakkında aklımda çok fazla söyleyecek birikmiş şey var.Çığlık çığlığa aslında kitabı anlatmak istiyorum ama uzun zamandır yorum yazmadığımdan dolayı içimde bir özlem de var onu da gidermeye çalışıyorum.

  Kitabımız Nikki adında bir kızın "Gerçek Dünya" dediğimiz şeyden kaçışını anlatıyor.Allahım ne kadar güzel cümleler kuruyorum ben öyle! Evet Nikki Gerçek Dünya'dan kaçıyor kaçmasına ama kendini ve sevdiklerini çok çok büyük bir derde sokuyor aynı zamanda da fark etmeden.
  Nikki, bir asır boyunca Yerkara'da kalıyor.Cole ile birlikte.Bedenleri birleşiyor,duyguları birleşiyor ve tamamiyle bir oluyorlar Yerkara'da.Ve Nikki Yerkara'da olduğu süre boyunca aklında sadece bir ismi tutuyor; Jack.Sevdiği gerçek aşkı olduğunu düşündüğü kişi.Ayrıca tarafından yaralandığı kişi.Nikki'nin bir seçeneği var: Ya pil olarak tünellere gidecek hemen ya da altı ay boyunca Yeryüzey de sevdikleriyle vakit geçirip yine tünellere gidecek ve Yerkara'nın bedelini ödeyecek.

  Ama Nikki Yerkara'dan döndüğünden beri değişmemiş.Tek bir değişiklik bile geçirmemiş.Bu da onun önüne üçüncü bir şans çıkarıyor Yerkara'daki eşi tarafından.Peki Nikki hangisini seçecek? Hangi yola koyulacak? Sevdiklerini arkada bırakabilecek mi?

  Öncelikle sizin izninizle de Nikki'ye okkalı bir şekilde sövmek istiyorum.Bu ne kararsızzzlııık.Ay yemin ederim kitabı okurken Nikki yüzünden daral geldi.Kitabı tutuyorum elimde kitap ama aklım tamamiyle Nikki'yi dövmekte.Karşında iki tane cillooop gibi çocuk var sen git "ölcem,pil olucam,yok olmalıyım,bunu onlara yapamam,olamaz,bir keere acı çektiler,hayıır Nikki olmaz" triplerine gir gir pil olmana yakın gel başka triplere gir olcak iş mi ?? İnsana dönüp "Sen mal mısın bacım?" diye sorarlar.Kibar olmaya çalışıyordum ama kusura bakmayın delirtiyor bu kitap karakterleri beni.Ne yapacağımı şaşırıyorum.Demem o ki okuyucu Nikki benim azılı düşman listemin içine girdi,kitap karakterleri olarak tabii.

  Kitap son aylarda okuduğum en akıcı kitaplar içine girebilecek nitelikteydi.Gerçi YGS LYS zamanında sadece akıcı kitaplar özen gösterdim ve okuduğum kitaplar eğlendirebilecek elimden bıraktırmayacak kitaplardı.Yerkara'da kesinlikle bu kitapların içine giriyor.Son olarak eğer kısıtlı zamanımda okuduysam ve beğendiysem çok vakit kaybetmişsiniz okumak için gidip hemen alıp okumalısınız ayrıca bu kitap sık sık DEX'in indirimine giriyor takip ederseniz indirimleri ucuza alabilirsiniz de ^^


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!
 Sevgiler,
VeraBeni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS