Derin Sularla Şeytan Arasında - April Genevieve Tucholke | Kitap Yorumu

1 Kasım 2015 Pazar

Kitabın Adı:Derin Sularla Şeytan Arasında
Orjinal Adı: Between the Devil and the Deep Blue Sea
Seri Adı: Between (#1)
Yazarın Adı: Aptil Genevieve Tucholke
Yayınevi: Parodi Yayınları
Türü: Paranormal
Şeytanla el ele yürürken ondan korkamazsın! 

Geçmişi sırlarla dolu esrarengiz freddie...
Ölü freddie'nin hatıralarına düğümlü Violet White...
Çarpık gülüşlü, mükemmel yalancı River West...

"Hem dondurucu hem de ateş kadar sıcak. Doğaüstü."
-School Library Journal-

"Hipnotik bir AŞK."
-Booklist-

"Tekinsiz bir adam, zeki bir kadın, soluk kesen bir kurgu."
-Publishers Weekly-

"Edebiyat, sinema ve müzik klasiklerine mükemmel dokunuşlarla bezenmiş, gotik, korku ve modern romantizmin baş döndürücü karışımı."
-Kirkus Reviews-

MERHABA OKUYUCU ve İNTERNET SAKİNLERİ!

     Cadılar bayramı yazımı son anda yazmış olabilir ve bunu uyuyup yayınlamayı da unutmuş olabilirim.Ama içimde hala bir Halloween ruhu var! Aslında bu yazılara bir hafta önce başladım sadece çoookk çoook uyuşuk olduğumdan yazıların hiç birini bitiremedim ve de öylece  taslakta kalmış oldular.Hepsi benim suçum kabul ediyorum.Amaa işin iyi yönünden bakalım.Tek iyi yönü sonunda SONUNDA bloga yazı giriyor olmam !

     Açıkçası bana bıraksalar bir ay daha yazı girmezdim.Çünkü içimden gelmiyor şu aralar bloga yazı yazmak.Neden bilmiyorum.Sadece bu iş,instagram ve tüm sosyal medyalar bir anda gözüme pörsümüş patlıcan gibi gelmeye başladılar.O kadar cansız,o kadar sıkıcı ve o kadar monoton.Yavaş yavaş kendimi adapte etmeye çalışıyorum.Tek kötü yanı adapte olmamın yanlış zamana denk gelmesi.Çünkü vizelerim kapımı çalmaya başladılar bile.Eh ne denir ki buna da ? İyi şanslar Vera deseniz mükemmel olur ama.

    Yine kitabı unuttum konuşmaya başladım görüyor musunuz ?

    Kitaba gelirsek,kapağı cildi beni benden alan konusu ve River.Tüm söyleyeceklerim bu kadardı yorumu okuduğunuz için teşekkür ederim.Şaka şaka.Sizce bu kadar olabilir mi ?

    Kusura bakmazsanız direkt konuya gireceğim.Bakmayın bence.
    Violet White ve ikiz erkek kardeşi kasabanın ilerisinde bir malikanede yaşıyorlar,malikanenin kendi adı,hikayesi ve yaşanmışlıkları var.Konuşan malikane dediğimiz malikanelerden.Violet'in anne ve babası ressam oldukları için  ikiz kardeşlerimizi sürekli bırakıp bırakıp yurt dışına gezmeye ve resim edilecek yerleri görmeye gidiyorlar.Bir başka deyişle keyiflerine bakmaya.Ama kardeşlerimizi bu süre zarfında belli bir miktar parayla bırakıyorlar.Eh gençlere parayı verirseniz ne olur sanırım hepimiz biliyoruz ? Para suyunu çeker.Violet paranın suyunu çektiğini görüyor ve kasabanın gazetesine ilan veriyor.Malikanelerinin misafir evinde kalmak isteyen olur mu diye.Kızımız sonuç çıkacak mı bilmiyor.Açıkçası bu konuda da umutsuz.Sadece bilmediği şeyler var.Misafir evinde kalmak isteyecek kişi,onun ailesi ve Violet'le bağlantısı gibi.
 Kitap Violet üzerine kurulmuş.Ben daha çok gotik bir tarzı olduğunu düşünmüştüm kitabın.Ama sayfaları çevirdikçe konuya daha iyi adapte oldukça sadece gotik değil aynı zamanda da fantastik ögelerinde katıldığını gördüm.Beni çeken de buydu galiba.Gotik tarzda yazılan kitapları oldum olası sevmişimdir ama fantastik ögelerin bulunduğu gotik tarzda kitaplar ! Hmm en sevdiğim.

   Ben kitabı bir ara o kadar çok yerde gördüm ki tiksindim kitaptan."Bu nee ya okumam ben bunu" dedim.İyi ki merakıma yenik düşüp okumuşum.Çok eğlenceli bir okuma oldu benim için.Bir de kitaba adapte olduktan sonra düğünde bile okudum düşünün.Evet kitap benimle düğüne geldi ve düğündeki herkes "manyak mı bu kız" diye baktı ama olsun.Kitap için değer.Her şey kitap için.

   Uzun zamandır yorum yazmıyordum.Yorum yazarken ne kadar rahatladığımı ve güldüğümü unutmuşum.Okuduğunuz için teşekkür ederim ^^BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
VeraBeni buralarda da bulabilirsiniz;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS