2015 Favorileri | Soğuk Hava Dosyası

29 Aralık 2015 Salı

MERHABA İNTERNET !

Bu gün böyle bol bol bol yazılı ve bol bol bol fotoğraflı bir yazıyla karşınızdayım.Bendeniz sizlere "2015 Favorilerim/Yapmaktan hoşlandığım şeyler/okuduklarım" vb bir yazı yazmaya karar verdim.Tam toparlayamasam da yazıyı başlayınca ilerleyeceğinden ve akıp gideceğinden yazının eminim.En azından öyle düşünüyorum.
Şimdi blog olmasa ben nerede 2015'in nasıl geçtiğini neler yaptığımı nasıl tamamladığımı bilebileceğim dimi? Çok absürd ve yanlış bir cümle oldu kusuruma bakmayın ama anladığınızı düşünüyorum.
Geçen sene şöyle bir yazı yazmıştım daha çok etkinlik yazısıymış gerçi ama içinde yapmak istediklerim/yapacaklarımın yazılı olduğu bir listeydi bu.Şimdi dönüp bakıyorum da yaptıklarım ve yapabildiklerime listemin kendi hazırladığım listemin oldukça dışında kalmış hatta başarısız olmuşum.2016 umarım o şekilde ilerlemez.Ha böyle bir liste yine hazırlayacak mıyım 2016 ile ilgili tabii ki hazırlıyıcam.Çünkü dönüp bakabilmeniz ve sonradan kendinizi eleştirebilmeniz için mükemmel bir arşiv sağlıyor blog bu konuda.Bu yazıyı ben Aralık ayının 8inde yazmaya başlıyorum ama Aralık ayının son günü ya da bir hafta öncesinde paylaşacağım çünkü uzun bir yazı olucakmış gibi hissediyorum ve hakkını vererek yazmak istiyorum.Maddeleri günden güne ekliyeceğim,tabi ki siz en son ben yayınladığımda okuyucaksınız.Heyecanlı değil mi ?

Açıkçası maddeleri hazırlarken çok düşündüm,ne yazabilirim ne yazmalıyım diye.Tabii ki uzun süre düşününce insanın aklına bir kaç şey gelmesi gerekiyor ama benim gelmedi.O yüzden karma bir liste hazırladım kendimce.

Ve tabii ki bu yazıyla dalga geçebilir,sonrasında beni yargılayabilirsiniz.Sadece yargılarken dikkat etmenizi isteyeceğim.


  • We Heart It 

Bu sene 2015 toplamında sanırsam en çok kullandığım uygulama bu oldu.Deli gibi kullandım diyebilirim.Ev dekorasyonlarına,giyim kuşama hatta makyaj yapma tekniklerine bile burdan baktım.2016da da sıkça kullancağımı düşündüğüm bir uygulama ayrıca.Bir ara tumblr'da takılan Vera şimdi we heart itte dolanmaktan memnun.Ayrıca çok şeker şeyler çıkmıyor mu sizin de karşınıza? 

  • iPhone 6

Tamam biraz klişe gibi olucak biliyorum lütfen sadece sözlerimi dinleyin.Uzun zamandır iphonelarda gözüm vardı ama 6'nın apayrı bir dünya olduğunu düşünüyorum kesinlikle.Tasarımından dolayı mı sadece hayır kesinlikle.Ona bakılırsa HTC One A9la görünüşleri çok benziyor ve belki de A9 6dan daha gelişmiş ama yine de aklım ve kalbim sadece 6 için çalışıyor/atıyor.

  • Delibal

Tamam daha dün izlemiş olabilirim.Tamam bunu bu listeye koymak için de erken olabilir.Ama malesef ki koyacağım.Çünkü 2015'in son aylarında neredeyse tek dinlediğim şarkı Mutlu Sonsuz idi.O yüzden filmini acayip merak ediyordum.Sonunda izledim.Mutluyum,huzurluyum her an cinnet geçirebilecek haldeyim.Ayrıca aşka olan inancım kalmadı da diyebilirim.Lakin bu filmi eklemeseydim listeme içimde hafif bir burukluk olucaktı.Senaryosu ve oyuncularla 2015 favorilerime girmeyi başardılar.

  • Ailece geçirilen vakitler.

2015te yaptığım şeylerden biri de ailemle vakit geçirmek oldu.Üniversiteye ailemin hemen yanındaki bir okula gideceğimi tahmin edemediğim için onlarla bol bol vakit geçirdim.Hiçbir anımızı boş bırakmamaya çalıştım.Pişman mıyım? Tabii ki hayır.Şimdi yine de yanlarındayım ve yine bol bol vakit geçiriyoruz.Ki gözlerinizi kapattığınız da ailenin sıcaklığını hissetmek en güzel şey bana kalırsa.O yüzden siz siz olun kıymetini bilin diyip bu maddenin daha fazla açıklamasını yapmayacağım. 

  • Çiğköfte 

Yaz yaz bitmedi nasıl maddeler bulmuşum ben kendime.Kendimi tanıtırken hep "yemek yemeye bayılırım" diye bahsediyorum.Gelin görün ki çiğköfteyi yemek olarak değil de bir yemek öncesi yemek olarak görüyorum.O yüzden bir ara neredeyse her gün yediğim bu yemek öncesi yemeği de paylaşmasam olmadı.Çok güzel bir şey değil mi sizce de? Yine canım çekti bak.

  • Güneş'in altında boş boş yatmak.

Yazın hayatımın nasıl ilerleyeceğini bilemediğim noktada hep güneşin altında boş boş yattım.Güneşlendim de diyebilirdim ama ben Güneş'i izledim.Nasıl sıcaklık verdiğini,nasıl güven aşıladığını izledim.O günden sonra da bu faaliyeti aklımda her gün yaptım gerçekte yapamasam da.Eğer aklınız boşsa yapabileceğiniz hiç bir şey yoksa siz de gidin dediğimi yapın.Huzur dolacaksınız.-reklam gibi oldu-

  • Günlük tutmak.

2015te ben hayatımın sınavına girdiğim ve de nasıl geçiceğini bilmediğim için günlük tutmaya başladım.Günlüğün başına oturduğumda saatlerce yazıyordum ve de başından kalkmıyordum.Kalktığımda ise o kadar rahat hissediyordum ki kendimi.Bu yüzden 2015 boyunca devamlı yapabildiğimi düşündüğüm şeylerden biri de günlük tutmak.Ayrıca favorilerime girmesinin tek sebebi de bana içimi döktükten sonra huzur vermesi.

  • Kütüphanelerde dolanmak.

Siz de sıkıldınız dimi böyle klişe gibi görünen listeden.Ama bence çok güzel bir liste oldu listem.-Cümlem için özür dilerim- Yaptıklarımın hepsi hepsi beni rahatlatmak üzerine kurulmuş ve bunları yaparken hep rahatlamışım bunu fark ediyorum.

Diyiceksiniz ki 2015 hiç mi üzülmedin? Hiç mi kırılmadın ? Cevabım hayır.Çokça kırıldım ve aynı düzeyde de üzüldüm.İnsanlar sizi beni bizleri hiç umursamıyorlar ki de herkes mutlu olsun.Ama listem önümüze umut koymakla alakalı olduğunu düşündüğüm için hiç size umutsuzluk saçacak ya da mutsuz olacağınız bir şey yazmak,karalamak istemedim.Gelin görün ki listem de bu kadarcıktı.


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;
Instagram

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS