Zaten Onu Hiç Sevmedim Ki - Claudia Carroll | Kitap Yorumu

5 Aralık 2015 Cumartesi

sözcü kitabevi.com'dan alıntıdır.
Kitabın Adı: Zaten Onu Hiç Sevmedim Ki
Orjinal Adı: I never fancied him anyway
Seri Adı: Stiletto Serisi
Yazarın Adı: Claudia Carroll
Yayınevi: Doğan Kitap
Türü: Çiklit,Romantik
Cassandra ile tanışın!28 yaşında…Güzel ve zeki... Meşhur Tattle dergisinde kendine ait bir köşesi bile var.Yalnız kalplere, aradığı aşkı bulamayanlara bu köşeden rehberlik ediyor.Doğuştan gelen önsezi yeteneğiyle okurlarına inanılmaz tavsiyelerde bulunuyor. Nasıl derler, bir tür psişik kendisi.Bir sabah, en yakın arkadaşlarından, ikoncan Charlene, gönlünü Kanal 7’nin yakışıklı yapımcısı Jack Hamilton’a kaptırdığını ilan ediyor ve işte o anda olanlar oluyor… Cassandra’nın psişik yetenekleri âdeta bir lanete dönüşüyor.
Neden mi?Çünkü sezgileri ona Jack’le asıl büyük aşkı kendisinin yaşayacağını söylüyor…

MERHABA İNTERNET !

   İnanamıyorum okuyucu! Üst üste iki yorum giriyorum bloga.Bundan sonra ne gibi çılgınlıklar yaparım hiçbir fikrim yok.O yüzden devam edeyim de bu şekilde.Hatta yeni yılda böyle toplam 70 tane yazı gireyim bloga.Ne kadar harika bir şey olur düşünsenize.Şimdi kendime şaşıracağım.Büyük büyük planlar yapıyorum gelecekle ilgili.Umarım uygulayabilirim,amin.
   Neyse ne diyordum.Hah,bakın çok güzel bir şekilde aksatmadan günümü bloga yorum giriyorum.Bundan sonra cumartesi günleri kitap yorumu,salı günleri ise -aksatmazsam- öneri dizi köşesi olucak.Evvet buna da bir amin alayım kendimden,amin.

   Böyle neşeli konuştuğuma bakmayın siz benim.Neşeli konuşmam sırf okuduğum kitaplardan kaynaklı.Sırf onlar sayesinde neşeli neşeli konuşabiliyorum.Yoksa hayatım tam bir hız trenine dönmüş durumda.Yani iniş vaziyetinde ama kitaplar hiç öyle mi ? Onlar ne kadar mükemmeller.Özellikle bu kitap gibi.Aslında bu kitabı sizinle paylaşmaya hiç niyetim yoktu emin olun.Ama son verdiğim bir kararla pat işte karşınızdayız! 
  Artık konuşma kısmını bitirdiğime ve kitaba geçtiğime göre öncelikle belirtmek istediğim iki nokta var; 
  • Eğer Sophie Kinsella ya da Marian Keyes okumayı seviyorsanız kesinlikle beğeniceksiniz.
  • İkinci nokta ise ucuz İspanyol dizileri izlemiş gibi olucaksınız.Ama eğlenceli ucuz İspanyol filmi.Hani pembe diziler olur ya hah! İşte onlardan bahsediyorum size.Böyle gözleriniz kalpli olan emojiye dönecek.Ki bu da bence çok güzel bir şey.
 
  Şimdiii maddelerimi geçtiğime göre sıra kitabın konuşunda.Cassandra diye bir karakterimiz var.Cassandra çok kokoş ismi değil mi? Eh ama Cassandra deyince artık aklınıza bir medyum gelmesi lazım.Çünkü yazarımız kitapta bir medyumu izlemiş ve medyumumuzun başına gelen eğlenceli olayları.Yukarıya baktığımda yazıyı baya uzatmış olduğum için yorumu kısaltmaya çalışıyorum.Ama olacak iş değil.Cassandra'ya geri dönersek.Arkadaş mı erkek arkadaş mı ikilemi içinde kalıyor.Hepimiz bir aralar o ikilem içine düşmüşüzdür değil mi ? Eh Cassandra çok başarılı olmayan bir yöntemle bunun üstesinden geliyor.Kitap boyunca onu desteklemediğimi söyleyemeyeceğim tabi,sonuna kadar Team Cassandra'ydım ben.Jack Hamilton'ı unutmamak gerek tabii.

    Kitapla ilgili sevdiğim kısımlara gelirsek,bence yazarımız gayet eğlenceli bir dille yazmış.Hatta komik bulduğum yanları da çoktu kitabın.İkinci olarak karakterler hoşuma gitti.Hepsi ayrı sıyrık ve uçuk kaçık karakterler.Özellikle Marc C ve Sir Bob.Gerçi  okurken "yazar neden köpeklere koyulan isimleri insanlara koymuş ki?" diye düşündüm ama.Üçüncü nokta ise pembe dizilere benziyor yahu ! Daha ne kadar tatlı olabilir kitap.Pembe dizi ve ben diyorum.Hah bir de dördüncü madde var.Benim en bayıldığım kısım.Tarot kartlarını sever misiniz? Eh ben bayılırım,fallara özellikle kahve ve tarot olanına.Bu kitapta bölüme girmeden önce tarot kartlarından bazılarının açıklamaları yapılmıştı.Bir kaç ipucu oluyor size de böylelikle.Ben okurken bir yandan kartları da araştırdım.Hem bilgilenmiş oldum hem de keyfim yerine geldi.
   Konuyu daha çok uzatmak istemediğim için son bir şey ekleyeceğim okuyucu.Bu kitap ve Stiletto serisi sık sık D&R'da 5 tl indirimine giriyor.Ki ben de 5 tl indiriminden alıp bu kitabı bir köşeye atmıştım.Siz de benim gibi gidip 5 tlye alabilirsiniz.Sadece fırsatı kollayın.Eh sanırım benim diyeceklerim bu kadardı.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;
Instagram

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS