[KİTAP TANITIMI] Komik Bir Hikaye - Ned Vizzini

14 Ocak 2016 Perşembe

Kitabın Adı: Komik bir hikaye
Orjinal Adı: Its kind of a funny story
Yazarın ismi: Ned Vizzini 
Yayınevi: Go! Kitap

New York şehri sakinlerinden on beş yaşındaki Craig Gilner hayatta başarılı olmaya kararlıdır. Bunun için de önce doğru liseye, sonra doğru üniversiteye, sonra da doğru işe girmelidir. Ama olaylar hiç de umduğu gibi gelişmez ve Manhattan’ın en zorlu liselerinden birine kabul edilmesiyle birlikte hayatı çekilmez bir hal alır.  Depresyona giren Craig yemek yiyemez, uyuyamaz ve bir gece kendini öldürmeye karar verir.  
İntihar kararıyla birlikte acil servisin yolunu tutan Craig kendi isteğiyle psikiyatri kliniğine yatar ve seks bağımlısı travesti, makasla yüzünü kesen genç kız, yerçekiminden korkan çocuk gibi birbirinden ilginç karakterlerden oluşan hastaların arasına karışır. Craig burada, onu yiyip bitiren endişelerinin kaynağıyla yüzleşme fırsatı yakalayacaktır. 

MERHABA İNTERNET !

   Bu gün muhteşem bir kitap tanıtımıyla karşınızdayım.Muhteşem dedim de aklıma Go! kitap geldi.Ve onların çıkardıkları muhteşem ötesi kitaplar.
   Bir kaç sene önce Its Kind Of A Funny Story diye bir film izlemiştim.Filmi izlediğim an bayılmıştım,tekrar tekrar izleyesim gelmişti.Ardından kitabı var mı diye bakmış ve olduğunu ama Türkçe halinin olmadığını görmüştüm tabii ki okuma hevesim o an kaçmıştı.Çünkü o aralar İngilizce kitapta okumuyordum.-Artık okuyorum ama bu kitap aklımdan çıkmıştı- Ardından geçenlerde twitterda takılırken Go! kitabın duyurusunu gördüm.Acayip heyecanlandım."Çıksa da alsak" moduna girdim hemen.Ve şimdi çıkıyor! Kesin bilgi olarak duyumladım.Siz de benim kadar heyecanlısınızdır umarım bu haber için.

Çıksa da okusak *-* 

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS