Kocan Kadar Konuş Diriliş - Şebnem Burcuoğlu | Kitap Yorumu

9 Ocak 2016 Cumartesi

Kitabın Adı: Kocan Kadar Konuş Diriliş
Serinin Adı: Kocan Kadar Konuş (#2)
Yazarın Adı: Şebnem Burcuoğlu
Yayınevi: Dex Plus
Türü: Romantik,komedi

"Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek!Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah'ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!"

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı! 

HERKESE MERHABALAR !

   Hala yeni yılın ilk günlerindeyiz.Nasıl geçiyor yeni yılınız ? Umarım güzel geçiyordur.Bana gelicek olursak şu bir kaç gün benim için tatildi ve verimli geçirdiğimi düşünüyorum.Goodreads hedefi belirledim,başka hedefler de belirledim kendime.Ve hepsini oturup uygulamaya başladım.2016dan umutluyum.Verimli,güzel bir yıl olucak inşallah.-Bu yazıyı yazdıktan sonra bir kitap daha bitirdiğim düşünülürse kesinle verimli bir yıl olucak!-

   Büyük ihtimalle çoğunuz biliyordur Kocan Kadar Konuş Diriliş yakında vizyona girecek.Ben ilk kitabı okuyup yorumunu yazmış ve ardından filmi çıkınca da filmi izlemiştim.Hem kitabını hem de filmini çok beğenmiştim.Komikti,güldürüyordu insanları.İkinci kitaptan da bu yönden umutluydum.Gülmek istiyordum ve güldüreceğinden emindim.Hele filminin fragmanını izleyince dedim ki kendi kendime "Kesinlikle filmi çıkmadan okumalıyım." sonra işte kitap bir günde hatta iki üç saatte elimde bitiverdi.
   Okuduğuma memnun muyum ? Kesinlikle.Çünkü birinci kitapta okuduğumuz Efsun'la ikinci kitapta okuduğumuz Efsun arasında fark olduğunu düşünüyorum.Açıkçası bu da hoşuma gitti.Karakterimizin gözümüzün önünde gelişmesi.Kimin hoşuna gitmez ki ? Ah bir de Efsun'un yaşadıkları var tabii.Kitabı anlatmadan yoruma geçtim siz de hiç demiyorsunuz ki "Vera ne yapıyorsun?" diye!

  Öhüm öhüm kitabın konusuna gelirsek birinci kitapta Efsun Sinan'a asansörde evlenme teklifi etmişti hatırlarsanız.İkinci kitapta hemen hemen bu noktalarda başlıyor.Sinan'la Efsun bir anda kendilerini evlilik yolunda buluyorlar.Merak etmeyin spoiler vermiyorum! Sadece küçücük bir bilgi veriyorum.Zaten bunu kitabımızın ilk 20 sayfasında anlıyorsunuz.

  Birinci kitapta eğer Efsun ve ailesini sevmişseniz bu kitapta ba-yı-la-cak-sı-nız.Çünkü ikinci kitapta sizi daha çok güldürüyorlar.Hele bazı bölümler yok mu? -burada anlatırken güldüğümü düşünün- Sındırgı'ya giderken götürdükleri hediye....Ay bakın aklıma geldi yine gülesim geldi.Ne diyeceğimi bilemiyorum.Vallahi gerçek olmayacak kadar harika bir aile.Başıma Efsun'un başına gelen şeyler gelse oturup ağlarım ama kız iyi dayanıyor benden söylemesi.

  Üresin ve Türesin'i hatırladınız mı ? Benim bayıldığım iki karakter onlar.Gerçi yazarımız çok yer vermemiş ikinci kitapta da ama ben okurken "ayayayya Türesin ne dedi yaa" diyip bir sürü yerde yarılarak güldüm.Ha ek olarak kitaba yeni giren sizin yeni tanıdığınız karakterler ekleniyor.Ama merak etmeyin Filiz Ali gibi çok seveceğiniz,hayran kalacağınız karakterler onlar.

  Benim kitap hakkındaki düşüncelerim bunlar.Bir de filmini izlemek lazım,hatırlayıpta ona da gülelim istiyorum.Arada zaman da olucak benim için.Oh miiss.

  Bu da ilk kitap hakkındaki düşüncelerim.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;
Instagram

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS