[SOĞUK HAVA DOSYASI] Soğuk Havada Yapılabilecek Şeyler

22 Ocak 2016 Cuma

SONUNDA!

En sevdiğim mevsim,gripler ve daha nicesi geldi.Yazı yazda kışı kışta sonbaharı sonbaharda ilkbaharı ilkbaharda seven hatta aşık olan biriyim.Her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğunu düşünüyorum.Kışın yazı yazın da kışı özlüyorum.Aslında ben de okuyucularım gibiyim.Çok tipik,tam bir insan örneğiyim.Tabii sizden tek farkım burada bu yazıyı benim yazıyor olmam.Aslında inanın o kadar da zor bir iş değil bu yazıyı yazmak.Sadece "hangi konuda yazsam" diye iki saat düşünüyorsunuz.Ben de böyle karmanın da karması bir yazı yazmayı düşündüm.Size beş madde vericem.Beş maddenin beşi de aklınızı bir güzel doldurucak maddeler olucak.

Açıkçası bu havalarda pek bir bunalım oluyorum.Ama balık burcu olduğumdan mıdır nedir bunalım hallerini hep sevmişimdir,çünkü bunalımdan çıkınca acayiip enerjik çok çok tatlı bir insan oluyorum.Aaa ben ne diyordum bakın yine unutturdunuz.

Hıh beş madde diyordum.Aslında oturdum kara kara maddeleri düşündüm.Biir başlık bulmak çok zor bu konuya,ikiii madde bulmak daha da zor.Çünkü herkese -herkes derken iki cinse de- uygun bir yazı yazmak istiyorum.Tabii olabilirse.Başlayalım bakalım ne kadar zorlanıcam.

Evet bu yazıyı yazdığımı taslaklarda unutup bir buçuk ay sonra tekrar başına oturdum.Lütfen bana bir alkış.Ama bu sefer mükemmel önerilerle geldim.O yüzden beni sevebilir,teşekkür edebilir ve ne kadar harika bir insan olduğumu söyleyebilirsiniz.

Önerilerimin hepsi aslında göz önünde olan ama yapmadığımız öneriler olucak o yüzden hazır olsanız iyi olur,o zaman başlıyorum.

PLUS:Her maddeyi açıklamadım.Zaten bazı maddeleri anlayacağınızı düşünüyorum.


Film izlemek

Ben size şu aralar izlediğim ve beğendiğim filmlerden oluşan böyle bir şey hazırladım.Üçü de çok harika,aklımda kalan filmlerdendi.Keyif alarak izledim.Eğer bunları beğenmediyseniz ve başka film istiyorsanız yorum olarak sorarsanız hemen yardımcı olurum emin olabilirsiniz.

Dizi izlemek

Şimdi açıkçası film önermek kolay geliyor ama dizi önermek çok çok zor geliyor bana.Çünkü Türk/İngiliz/Amerikan/Kore/Tayvan gibi gibi bir sürü örnek geliyor dizi deyince aklıma.Ben önceleri sadece Amerikan ve de İngiliz yapımı diziler izlerken artık her ulusun dizilerini izliyorum diyebilirim.Ama Türk istiyorum derseniz Hatırla Sevgili'yi,Aşk-ı Memnu'yu ve Kaçak Gelinleri izleyin derim.Kore yapımı derseniz Man from the star,Oh my Ghost gibi diziler söylerim.İngiliz derseniz Sherlock derim başka bir şey demem.Amerikan yapımı derseniz de gidin kendiniz bulun o kadar çok dizi yapıyorlar ki bulamamanız manyaklık derim -Gotham diye de eklerim.Başka bir şey demek istemiyorum bu konu hakkında da.


Tasty gibi sayfaları takip etmek


  Açıkçası bu maddeyi yazarken dört beş kere düşündüm.Çünkü bu maddeyi herkes beğenmeyebilirdi.Hatta çoğu kişi yine mantıksızlığımı sorgulayıp benimle alay edebilirdi ama olsundu.Bu tehlikeyi ben göze alarak yazdım.

Konuya geçersek Tasty ya da Proper Tasty -ikisi de farklı şeyler- facebookta kısa kısa videolar paylaşan ve de yemek yapan bir sayfa.Harika yemekler paylaştığını,ağzımın suları aka aka onları takip ettiğimi belirtmem gerekir.Eğer sayfalarını ziyaret etmek isterseniz tık.Bir de çok zor şeyler yapmıyorlar biz bazılarını denedik bile.Hem belki izleyip gaza gelirsiniz

Örgü örmek

  Bu öneri her iki cins içinde geçerli ama siz kızlar daha çok faydalanıp daha çok uygulamaya düşürebilirsiniz bunu.

İşaret dili öğrenmek

Şimdi belki bana hak vermiyor dalga geçiyorsunuz ama bu madde hem sizin için hem vatanımız için hem de engelli olan arkadaşlarımız için çok güzel bir madde.Ben yavaş yavaş youtubedan video izleyerek öğrenmeye çalışıyorum.Aslında bu madde öğrenmek istemeye bağlı olarak basitleşiyor.Sadece beyninizdeki bariyeri kaldırmanız gerekiyor.

Anın tadını çıkarmak.

  Şimdi buralardan bir yerlerden "ulan hava sıcak kızın saçmaladığı şeye bak" dediğinizi duyar gibiyim.Ama bu "Anın tadını çıkarmak" adlı maddem gerçekten sadece farkındalığınızı arttırmak için.Etrafımızda aslında güzel şeyler oluyor ve biz bunları görmüyoruz.Bu maddeyle umarım etrafınızı incelemeye,daha önce fark etmediğiniz şeyleri fark etmeye başlarsınız.Çünkü buna tüm Türkiye olarak ihtiyacımız var.Eh bir de bir kişi bir kişidir.

Araştırmak,yazmak ve bilgilenmeye çalışmak.

Son maddemize gelmişiz bile.Bu maddeyle ilgili söyleyebileceğim tek şey interneti düzgün kullanmanız gerektiği.Kendimi öğretmen gibi hissediyorum artık bu "öğretici" sayılabilecek maddeler yüzünden.Ama haklıyım.Haklı olduğumu siz de biliyorsunuz.Mesela size yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kaç site önerebilirim.HUH! Uzun bir yazı olduğunu düşünüyorum.Ama zevk alarak,araştırarak ve faydalı olmaya çalışarak yazdım.O yüzden umarım beğenirsiniz.Ve yardımcı olabildiysem yazın lütfen.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera


Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS