Temmuz Ayı Okuduklarım | #temmuz

31 Temmuz 2016 Pazar

MERHABALAR!


Bu gün aslında çok önceden yapmam gereken ama blogumu açtığımdan beri yapmadığım bir yazıyla karşınızdayım.Sizinle beraber Temmuz Ayında okuduklarımı tartışıcaz,hangisi güzel hangisi berbattı konuşucaz.

Gerçi bu ay berbat diye nitelendirebileceğim bir kitap okumadım sanırım.Sırasıyla başlayayım o zaman,olur mu ?

PS: Yorumunu yazdığım kitaplara başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FRANZ KAFKA - DÖNÜŞÜM 

Açıkçası dönüşüm benim beğendiğim bir kitap oldu.Zaten bir günde bitebilecek bir kitaptı kendisi.Tabii ben bir günde değil üç günde okudum çünkü o zamanlar çalışıyordum.Ama yine de okurken insana bir şeyler kattığını düşündüğüm bir kitaptı.Abartıldığı kadar var mıydı ? Tabii ki yoktu.Şu aralar herkes kitapları abartmaya bayılıyor.

OTOMATİK PORTAKAL - ANTONY BURGESS

Otomatik Portakal'a bir arkadaşımın önerisiyle başlamıştım.Ve aynı arkadaşım sadece bana güzel olduğunu düşündüğüm kitaplar önerdiği için direkt alıp başladım kitaba.Etkileyici ve biraz mide kaldırıcı olduğunu söylemem gerek kitabın.Bir de beyaz perdeye uyarlanan bir çok versiyonu varmış kitabımızın.Bu yazıyı yazarken filmini (en azından bir versiyonunu) izlemem gerektiğini düşündüm unutmuştum tamamiyle ben de.Sizce bu kitabın yorumunu yazmalı mıyım?

OZ - ADAM FAWER

Bence kitapla ilgili diyilebilecek,söylenebilecek bir şey yok.Ne iyiydi,ne kötüydü.Okudum bitti.Adam Fawer gibi birine yakıştıramadığım ama yazarın isminden bağımsız okuduğumda sevdiğimi düşündüğüm bir kitaptı.

SENDEN SONRA BEN - JOJO MOYES

Senden Önce Ben'den daha güzeldi.Tek özelliği daha yavandı.Bu tür kitapları okumayı seviyorum sanırım.Çünkü e-kitap olarak okumama rağmen hızlı bir şekilde kitabı yalayıp yuttum.

HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI - J.K.ROWLING

Seriyi bir arkadaşım tüm yaz boyu okumam için göndermişti.Ben de serinin ilk kitabı olan Felsefe Taşı'yla açılışı yaptım.Kitabını okuduktan sonra filmi bir rezalet geldi,ki filmlerini seviyordum ben.İkinci kitapta da öyle olucak mı merak ediyorum.


Temmuz ayı okuduklarım bu şekildeydi.Açıkçası temmuz bitmeden (tam olarak) bu yazıyı yazmama sevindim.Şu aralar blogla ilgilenesim ve sürekli post giresim olduğunu da söylemeden geçemiyeceğim.Baksanıza okuduklarımın çoğunun yorumunu yazmışım.Kendimle gurur duyuyorum.Uzun zamandır en çok bu ay okudum sanırım.5 kitap.Dile kolay.Ağustos hedefimi gerçekleştirebilirsem buradan bir kutlama bekliyorum sizden ahaha.

Neyse çok gevezelik yaptım.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

7 yorum:

 1. Güzel kitaplar okumuşsun Temmuz ayında gerçekten. Aralarından sadece ilkini ve sonuncusunu okudum :D Oz'u geçen gün satın aldım ama ne zaman okurum hiç bilmiyorum. Beklentilerimin biraz daha yatışmasını bekleyeceğim sanırım :D Otomatik Portakal çok merak ettiğim bir kitap, onu da umarım kısa zamanda okuma fırsatım olur. Harry Potter'a başlamana sevindim.. Ben filmleri de seviyorum ama kitaplar tabii ki çok başka.. Kitaplar ilerledikçe filmlerin daha çok yetersiz kaldığını göreceksin ne yazık ki :/ İyi okumalar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de biraz ertele Oz'u okumayı.Beklentini düşür o şekilde başla daha fazla kolaylık olur kitabı okurken senin için en azından elinde kalmaz kitap ^^
   Umarım en kısa zamanda Otomatik Portakal'ı okursun bunu ben de istiyorum.Yorumunu okumayı çok isterim!
   Teşekkür ederim,sana da iyi okumalar! ^^

   Sil
 2. Bence Dönüşüm abartıldığı kadar var ancak abartanların yüzde 70-80'inin klasik bir kitap olduğu için hissetmeden abarttığını düşünüyorum. Yani daha açık söylersem karakter olarak kitaba çok yakın olan, kendinden çok şeyler bulan, yazarın anlattığına kalbi en açık olanın abartacağı bir kitap. Kendimi bu ikinci gruba yakın bulan biri olarak sırf bu ara popüler olduğu, klasik ve herkes beğeniyor gibi bir algı oluştuğu için övgüler düzenlerden ben de rahatsızım. Bu aralar aynı şey Zweig için de yapılıyor ne yazık ki, çok üzülüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası yorumun beni biraz şaşırttı ve sevindirdi.Sevindirmesinin sebebi ise böyle güzel,açıklayıcı bir yorum yazman ayrıca beni bilgilendirmen.Gözümü açmamı sağlaman.
   Ben de abartılardan uzak okusaydım,şayet kendim istediğim ve keşfettiğim için okusaydım senin kadar sevip yüreğime dokunacağını düşünüyorum.Ve Zweig için de aynı şey yapıldığının farkındayım.Kafka'nın bir kitabını da okuyunca fikirlerim değişir gibime geliyor.Ki Zweig için de aynısı oldu.
   Yorumun için teşekkür ederim,özellikle beni aydınlattığın için. ^^

   Sil
  2. Ben de sevindim anlatabildiğime ve karşımda anlayacak birini bulduğuma :) Kitaplarla aramıza kimsenin girmemesi dileğiyle :)

   Sil
 3. Yine çalışırken fazla kitap okuyan bir Ecrin. -.- Nedense okul varken daha fazla okuyorum ama tatil gelince ouuu diziler diye kitaplara bye yapıp dizi rutinine giriyorum. Neyse bir ara dizi postu yazalım artık dimi? :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya hayır sanırım insan yoğun olunca daha fazla kitap okuyor :D Buna inanmaya başladım.
   Ben diyorum ki artık hazırlayalım postları pazartesi de yayınlarız :D

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS