Okuma Maratonu #1 | Son Gün Raporu

23 Eylül 2016 Cuma

OKUMA MARATONU BİTTİ VE BEN RAPORUNU YENİ HAZIRLIYORUM.

1 Eylül ve 19 Eylül 2016 arasında gerçekleşen, Fatma'nın (kitapsayfaları) hazırladığı okuma maratonu bitti.Aslında biteli asırlar oldu ama ben bir türlü bilgisayarın başına geçip yazısını yazamadım.Haftalık raporları bile yazmadım.Nedeni ise rapor yazma gerekliliğinin  aklıma bile gelmemesiydi.O yüzden bir başlangıç raporu bir de son gün raporu yazmış olarak bitiriyorum bu maratonu.

Maratonda okumak istediğim kitapları belirlememiştim.O yüzden okuduğum kitaplar+webtoonlar çok spontane bir şekilde seçildi.

Öncelikle bana Go!Kitap tarafından incelemem için gönderilen Ölüm Adasını okudum.Ve bu kitabı ben ancak maratonun ilk haftasında bitirebildim.Kitabı bitirmemle birlikte maratonun az kitap okumamla biticeğini anlamıştım,çünkü bu hızla ben ancak haftada bir kitap bitirebilirdim.Nitekim de öyle oldu.İki hafta boyunca sadece iki kitap bitirebildim.

Ölüm Adasından sonra okuduğum kitap Öksüzler Treni oldu.Kitabı çok beğendim,okurken kendimi de kaptırdım sayfaların nasıl geçtiğini bile anlamadım.Ama zaman kısıtlığından başka kitap okuyamadım.Bitirebildiğim kitaplar bunlar oldu sadece.

Kitaplar üstüne dahil olarak webtoon da okudum.Flawless,The Strange Tales of Oscar Zahn okuduğum webtoonlar arasına girmiş oldular böylelikle.Çok zevk alarak okudum ikisini de.Hala devam ettiklerini de belirtmem gerek.İkisi hakkında da bir yazı girmeyi düşünüyorum.(giremedi)

Ölüm Adası (462 sayfa)
Öksüzler Treni (368 sayfa)
Flawless (webtoon)
The Strange Tales of Oscar Zahn (webtoon)

(Toplam 2 kitap,830 sayfa okumuşum iki hafta boyunca zayıf bir şekilde bitirdim diyebiliriz sanırım)

Umarım bu maratonu tekrarlayabiliriz ve de ben de gaza gelip daha fazla kitap okuyabilirim.O zamana kadar,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. Bu yazıda kendimi gördüm adeta. Ben de 2 kitap ( to be or not to be'yi de sayarsak 3) ile bitirdim maratonu. Ne diyelim ki kısmet :D Başka maratonlarda daha güzel sonuçlar almak umuduyla :>

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bir de şöyle düşünüyorum ama "eğer okuma maratonu olmasaydı bunları bile okumuyucaktım" şeklinde :D O zaman biraz daha umutlanıyorum.

      Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS