Yaz Sonu | MİM

5 Eylül 2016 Pazartesi


MERHABALAR!

Bir kaç gün önce Periodic Library tarafından "Yaz Sonu" mimine davet edildim.Açıkçası mimleri hem okumayı hem de yazmayı sevdiğimden dolayı bir an önce mimi yazmayı ve yayınlamayı istedim.Ama o anlardaki yoğunluğumdan bir kaç gün ertelendi ve eylül'e kadar sarkmış oldu.Olsun ben yine de yapıp en azından yazımı birazcık değerlendirebilmeyi istedim sizinle.6 tane kısa sorumuz var,açıkçası ben soruları baya beğendim.Hatta şu an sorulara geçip onları cevaplamayı istiyorum.Mim'in orjinaline de Khaleesi'nin Güncesi'nden ulaşabilirsiniz.

1- Bu yaz okuduğun en güzel kitap? 

Üç ayda yaklaşık 8 kitap okuduğum için tüm sorular kolay cevaplanacak sanırım.Bu yaz okuduğum en güzel kitap ise Otomatik Portakal - Antony Burgess.Neden? Çünkü kitap okurken bana bir şeyler kattı.En azından benim düşüncem bu yönde.Tekrar tekrar okunabileceğini düşündüğüm bir kitap aynı zamanda da.Herkesin alıp okumasını tavsiye edebilirim.

2- Bu yaz keşfedip okuduğun en güzel kitap? 

Aslında bu soru okuduğumda en çok beni korkutan soruydu.Sonra okuduğum kitaplara bakınca cevabını buldum.Cevabı ise Jojo Moyes - Senden Sonra Ben.Senden Önce Ben'i ilk çıktığı zamanlarda okuyup çok beğenmiştim,ikinci kitabın kapağı da biraz değişik olunca başlığını bile okumadığımdan aynı kitabın kapağı değişti zannetmiştim.Instagram'dan bookstagram dolayısıyla birinde görerek keşfettim.Ondan sonra da ebook formatında kitabı okudum zaten.

3-Bu yaz okuduğun ve sana en büyük hayal kırıklığını yaşatan kitap? 

Ah ah bilenler bilir Adam Fawer bu yaz yeni kitabı olan Oz'u çıkarttı.Acayip merak ettiğim hemen gidip aldığım bir kitaptı Oz.Ama o kadar hayalkırıklığı yarattı ki benim üzerimde.Tabi şimdi diyorum kendi kendime "eğer beklentim olmasaydı kitabı güzel bulabilirdim" diye.Eh iş işten geçiyor bazen.Tekrarlıyım en büyük hayal kırıklığını yaşatan kitap Adam Fawer - Oz oldu.

4-Bu yaz izlediğin en güzel film?

Hmm.Bu yaz çok film izlemedim.Dizilere ağırlık verdiğimden filmleri unuttum diyebilirim.Sadece aklım dönüp dolaşıp iki filme gidiyor.Onlardan biri Angelina Jolie'nin yönettiği Boyun Eğmez (Unbroken) ve de henüz izlemediğim çok merak ettiğim Oyun (Nerve) var.Unbroken'ı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim ben izlerken çok etkilenmiştim.

5-Bu yaz dinlediğin en güzel şarkı?

Aklıma takılıp duran son zamanlarda çıkan Ariana Grande - Side to Side.Klibini ve de şarkıyı ancak bu kadar sevebilirdim.

6-Bu yazı bir kelimeyle tarif et.

Yorucu/tüketici/bunaltıcı.

Bu mim sayesinde ben de 2016 yazını kapatmış oldum.İyi oldu galiba.


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Ayy yaptığın için teşekkürler :>
  Oz hakkında kötü yorum gördükçe umutlarım sönüyor. Artık beklentimi o kadar aşağı çektim ki :D
  Dizilere ağırlık verdim demişsin ya keşke favorileri içeren bir yazı yazsan de önce okusam sonra da izlemeye koşsam :D Age of Yount yorumundan sonra diziye devam ettim ve dün gece bitirdim ;______; Gerçekten eşine az bulunur cinsten bir diziymiş. O kadar sıcaktı ki dizi 12 bölümde benimsedim hemen. Keşke ikinci sezon çıkarsalar. Sonunu açık bıraktılar biraz belki 2. sezon gelir ne dersin? :D Umut fakirin ekmeği işte....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pazar 6'lısını da yapıcaktım da geç kaldım..Yoksa çok içimin gittiği bir konu bulmuşsunuz :(
   Favori yazısı yazayım o zaman biraz geç olucak ama güzel fikir aslında yarın akşam yazayım ben onu :D Age'in ben 12 bölüm olucağını bile düşünmüyordum ya! Çok güzeldi dimi ;____; Çıkarırlar ya..Sanki bir age daha olucakmış gibime geliyor Dream High gibi ya da Replay serisi gibi o.o sence olmaz mı ne güzel olur?

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS