(#1) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

7 Kasım 2016 Pazartesi

  Bir kez daha başlattığım ve muhtemelen devam edemiyeceğim/etmiyeceğim ama şu an heyecanla karşınıza yazdığım bir konuyla karşınızdayım.Okuldan vakit buldukça sinemaya gidiyorum ve bazen bu filmlerin yorumları o kadar içimde birikiyor ki size anlatamam.Böyle bir çözüm,çıkış yolu buldum kendime.Devam ettirirsem alkış bana,ettiremesem de ses çıkarmayınız lütfen...

  Ama bu bölümü devam ettiricekmişim gibi geliyor.Hele vizyona düşücek filmler gözümün önünde canlandıkça...

  Sıra sıra yazıcam gittiğim filmleri.Ona göre okursunuz sizde ve ona göre de gidip gitmeyeceğinize karar verirsiniz.Nerede kaldırıldı nerede hala devam ediyor bu filmler gösterime bilmiyorum,lakin sinemalar.com da hala vizyonda olarak gösteriliyorlar.


Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları

  Bu film özellikle merak ettiğim filmler arasındaydı.Filme giderken her yerden paylaşmıştım (snapchat,instagram).Film beklediğim gibi çıkmadı,evet.Maalesef beklendiğimden kötüydü.Özellikle kitabını okumuş biri olarak kitapta olmayan sahneler eklenmişti.Büyük ihtimalle yönetmen "aa bu buraya ne güzel gider" diye düşünerek eklemiş.Bazı sahnelere evet güzel gitmiş ama bazılarına o kadar uymamış ve izleyicinin o kadar gözüne batmış ki.Şimdi diyiceksin filmi beğenmedin mi? Beğendim tabii.Peki tekrar izleme fırsatı sunulsa izler miyim? Hayır izlemem.Çünkü film güzel ama aynı zamanda da çok kötüydü.

  Şimdi fark ettim filmin konusundan bahsetmemişim.Eh eğer konusundan bihaber olmak istiyorsanız kitabını okuyabilirsiniz.Zaten filmle hemen hemen aynı konuya sahip.En azından alt yapı olarak.

  Puanım: 4,5/10

Trendeki Kız 
  
Aynı şekilde kitabını okuduğum kitabına bayıldığım o yüzden filminin çıkmasını sabırsızlıkla beklediğim bir filmdi Trendeki Kız.Hele o fragmanlardan sonra,kesinlikle emin olmuştum filmi hayranlıkla izleyeceğimden bayılacağımdan.Gerçekten de öyle oldu.Yani kitapla birebir gitmiş yönetmen.Sadece biraz fazla +18 sahne eklemiş hatta bayaaa fazla.Onda rahatsız oluyorsunuz bi onun dışında hiç bir şey sizi rahatsız etmiyor.Kafanızda soru işaretleriyle izliyorsunuz resmen.Bahsetmek istediğim bir konu daha var filmini izledikten sonra Kayıp Kız adlı kitaba/filme çok benzettim bu kurguyu.Tamam benzemiyorlar ama aynı zamanda çokta benziyorlar siz de fark ettiniz mi? 


 Puanım: 7/10İkimizin Yerine 

  En spontane olan en gitmek istemediğim film buydu.En çok beğendiğim filmde aynı zamanda bu film oldu.Kurgusu çok şaşırtıcıydı,oyuncular aşırı güzel rollerini üstlenmişlerdi.Tamamına bakıldığında ise bir kaç absürdlük dışında konu ve gidişat mükemmeldi.Övürüyorum dimi filmi.Övmekle haklıyım Nejat İşler ve Serenay Sarıkaya'yı ayrı ayrı bile ele alabilirim.O kadar güzel,o kadar naif ve inandırıcı oynamışlar ki.Eh bu kadar övmemle de gider izlersiniz herhalde di mi? 

  Yalnız söylemedi demeyin sonu sizi çok şaşırtıcak.Beyninizden vurulmuşa dönüceksiniz.Umarım benim gibi Kudret rolünü de beğenirsiniz.

  Puanım: 9/10

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

7 yorum:

 1. Bayan Peregrine benim içinde hayal kırıklığıydı, kitabını okumuş biri olarak sevemedim :/ İkimizin Yerine'yi de dün izledim. :D Sanırım en çok Nejat'ı sevdim, özlemişim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kitabını okuyanlar galiba bizim gibi hiç sevmemiş oluyorlar..
   İkimizin yerine gerçekten güzeldi o.o En çokta Nejat işler...

   Sil
 2. Takip için gelirken biraz dağ çileği getirmek isterdim. Ama ışınlama henüz bulunmadı :) Merhaba.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahahaha olsun yakında ışınlanma bulununca yaparız onu da canınız sağolsun ^^
   Merhabalar size de.

   Sil
 3. Harika bir blogunuz var. Bloglar Yarışıyor kampanyası ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun, blogunuzu tanıtın, mansiyon ve promosyon ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2016 yılı içerisinde 4.kez düzenliyoruz. Katılım için detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
  İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!


  Web : http://www.bloglaryarisiyor.net
  Mail: iletisim@bloglaryarisiyor.net
  Tel : +90212 330 9707


  YanıtlaSil
 4. Sonu şaşırtmalı filmleri çok severim ben ya sırf bu yüzden izleyesim geldi bak, normalde fragmanından filan hiç etkilenmemiştim filmin.. Bu arada, Trendeki Kız'ın filmini ben de çok merak ediyordum ama vizyona girdiğinden bile bir haberim ya şu an kendime çok şaşırdım :D Kitabı herkesin okuduğu bi dönem vardı bilirsin :D İşte o zamanlarda da Kayıp Kız'la çok benzetiliyodu ben de o yüzden okumak istemiştim Kayıp Kız'ı ama yanlışlıkla filmini izledim ksfkjsbfoı Evet çok saçma :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Trendeki Kız'ın kitabını herkes okuyordu gerçekten bir ara ne gına gelmişti sahi :D Kayıp Kız'ın da kitabıyla filmi aynı.Birebir hatta.Ben filmini de kitabını da çok beğenmiştim o.o

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS