2016 | Ekim Okuduklarım | Ay sonu raporu

3 Kasım 2016 Perşembe

Merhabalar!

Ayın 3'ündeyiz ve ben bu sene içinde sadece bir kere yayınlayabildiğim konu hakkında tekrar yazmaya karar verdim.O konu başlıktan da anlaşılıyor; "ay sonu raporu". Açıkçası bu konularda pek iyi olmadığımı düşünüyorum.Çünkü bir ay acayip kitap okurken ertesi ay bir kitap bile okumamış olabiliyorum.Bu ay yani geçtiğimiz eylül ayı,benim için verimli olduğunu düşündüğüm bir aydı.Toplam beş kitap okudum,yeni yazarlarla tanıştım ve yarım kitap daha okudum.Onu eklemeyeceğim,umarım kasım yazısı yazarım da onda eklemiş olurum.O yüzden merak edin kasım yazımı.

Artık yazıya geçelim dimi? (Yazıların yorumunu okumak için başlıklara tıklayabilirsiniz.)

1- Mosaic of Zeugma 

Kısacık bir kitaptı.Aynı zamanda ingilizce idi.Orjinal dili italyanca olması lazım ingilizce çevirisini okudum ben.Bölümümden kaynaklı böyle sanat tarihi kitapları okumam gerekiyor.Ama ben okumuyorum.Çünkü sıkıyorlar,darlıyorlar beni.Gerçi vizeler için yaptığım okumaları bir ben bir Allah biliyor.Herkesin okuyabileceği ama anlayamayacağı bir kitaptı,en azından yazılar anlaşılırdı.

2-İkinci Şans

Kitapla ilgili yorumumu yazdım.Söylenilebilecek her şeyi söylediğimi düşünüyorum yazımda.

3-Unutma Beni

Nemesis Kitap tarafından okumam için yollanılan eylül kitabıydı.Ben ekimde okudum orası ayrı konu.Güzeldi,sıcacık bir hikayeydi.Ayrıca kısaydı.Goodreads'te bitirdim yazımı yazdıktan sonra yazarı twitterdan tweet attı.İşte yazarı bile tatlı o kadar siz düşünün gerisini.

4-Buz Öpücük

Ah ah ! Benim ekim ayında sevdiğim kitaplardan ikincisi Buz Öpücük.Okurken ne kadar heyecanlandım,bitmesin diye dua ettim ama bittiği içinde mutlu oldum bilemezsiniz.Çok güzeldi.Serinin ilk kitabını milyor yıl önce okumuştum.Okuoku sayesinde ikinci kitapta okundu.Sıra üçüncüde değil mi ? Hah bir de yakında bunun da yazısını yazmış olurum.

5-Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Hiç duydunuz mu bu kitabı? Çok şey söylemeyip kendimi yazacağım yoruma saklayacağım.Siz de düşüncelerimi okumuş olursunuz hem.Muhteşemdi demem şimdilik için yeterli olur galiba? 

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. Beğendiğin kitaplar okumuşsun, en önemlisi de bu bence :') Bizim Büyük Çaresizliğimiz'i ben çok merak ediyorum ve yorumunu da dört gözle bekliyorum, ona göre :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hiç sorma Gözde bekletiyorum resmen yorumları girmeyi en yakın zamanda gireyim bari :D Yalnız aşırı güzeldi altını çizmem gerekirse..

      Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS