(#2) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

9 Aralık 2016 Cuma


Size demiştim bu serinin devamı gelir diye.Yazarım ben demiştim.Çünkü işsizim ve sinemaya gitmek için bir sürü param var.Bir üniversite öğrencisi olarak paralarımı sadece sinemaya ve yemek yemeğe harcıyorum.Üstüne kitapta alıyorum tabii.Kitap almayacağımı mı düşündünüz?

Öncelikle gittiğim filmleri bir sıraya soktum.Size de o sırayla aktaracağım.Hepsi gitmeden önce çok merak ettiğim filmlerdi,puanlamamdan da ne kadar beğendiğimi görebileceksiniz.Şu anda da hala vizyonda olan filmler ayrıca bunlar (09/12/16). Aranızda filmleri izlemiş ve sohbet etmek isteyeniniz varsa yorumlara beklerim azıcık çıtlatırız artık.


Fantastik Canavarlar (nelerdir nerelerde bulunurlar?) 

7/10

Filmle ve filmin kitabıyla ilgili bilginiz olduğunu varsayıyorum.Eğer filmi izlemediyseniz bile kulaktan dolma bilginiz vardır.Harry Potter serisini seviyorsanız hele bu filmi izlemeye bile gitmişsinizdir.Öncelikle filmi 3 boyutlu izlediğimi belirtmek istiyorum.O yüzden benim için film biraz daha etkileyiciydi.İkinci de HP devamı niteliğinde sayabileceğim bir film olduğu için daha da etkileyiciydi.Neden 7 puan verdiğimi de merak ediyorsanız,seri halinde yapacakları için filmin sonunu eksik bıraktıklarını düşünmemdi.Mantıklı mı mantıksız mı hala karar veremedim.

Aynı zamanda da bu kadar bonkör puan vermemin sebebi hem konusu,hem de Eddie Redmayne'idi.Oyunculuğu böylesine iyi birinin oynadığı filme düşük puan vermem söz konusu olamazdı.

Filmle ilgili size bir kaç bilgi de çıtlatayım öyleyse; yukarıda da dediğim gibi film seri halinde olacakmış ve filmimizin yönetmeni de HP serisinin Zümrüdüanka Yoldaşlığı,Melez Prens,Ölüm Yadigarları 1 ve Ölüm Yadigarları 2'nin yönetmeni.

Size vereceğim son bilgi ise Fantastik Canavarlar 2'nin vizyon tarihi 16 Kasım 2018 (ABD) olarak belirlenmiş.Bu da demek oluyor ki 2018 Aralığında ikinci filmi izleyebileceğiz.


Doctor Strange

6/10

Bahsedeceğim diğer bir film ise aklımda izlemek yokken kafama esen bir film; Doctor Strange.
Esasen filmle ilgili ne diyebileceğimi bilmiyorum.Puanlarken de bonkör puanladığımı düşünmekteyim.Tamam iyiydi,ama eksikti.Gerçekten eksikti.İzlerken sıkılmıyordunuz ama heyecanlanmıyordunuz bile.Ayrıca filmde bolca mantık hatası da vardı.Dikkatle izlerseniz "mantık hatası" dediğim noktaları siz de anlayacaksınız.

Filmin yönetmeninin aslında "korku filmi yönetmeni" olmasından kaynaklı filmdeki fantastik ögelerin de çarpıtıldığını düşünüyorum.Siz ne dersiniz tabii bilemeyeceğim.

Konu olarak çok güzel,işleyişe gelince becerilemeyen bir film olduğunu düşünüyorum.
Bir de filmin gerçekten sonunun da sonuna kadar kalmadıysanız Thor ile ilgili sahneyi görmediniz ve de ikinci filmle ilgili spoiler almadınız demektir.Bana yazın ve size anlatayım..

Görümce

6/10

En sıcak izlediğim filmde Görümce olsa gerek.Gupse Özay'ın hem oynadığı hem de yazdığı filmi ben baya başarılı buldum.Filmde bol bol güldüğüm gibi sonlarına doğru Gupse Özay'ın duygulanmamızı istediği yerlerde sadece duygusallaşmayıp ağladım da.O bakımdan daha çok sevdim filmi.

Tek eksiğinin ise oyuncular olduğunu düşünüyorum.Tabi Gupse Özay'ı görünce insan herkes onun kadar iyi bir oyuncu olamaz,onun yanındaki oyuncular sönük kalır diye düşünüyor.Nitekim bence doğru da düşünülüyor.

Öhüüm öhüm serimizin bu bölümünden de benden bu kadar.Birinci kısma bakmayı unutmayınız.

(#1) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS