(#3) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

10 Ocak 2017 Salı

Daha "2016" yazılarım bitmedi,fakat artık başka konularda yazmamın daha iyi olacağına karar verdim.Gerçi son bir tane yazım var.Onu da finallerim bittikten sonra düzenleyip yayınlayacağım umarım.

Fakat bu filmlerin vizyondaki süresi bitmeden yazayım istedim.Ayrıca yazdıkça bu seri gelişiyor siz de farkındasınızdır.Ve başladığım bir serinin devamını getirmek çok güzel bir duygu.Altta diğer yazılarımı da paylaştım.Üstlerine tıklayıp onları da okuyabilirsiniz.


Bir de bu serinin devam etmesindeki tek gerçek gerçekten film izlemeyi sevmem.Özellikle sinemada.2017de de sinemaya gitmeye devam ederim inşallah.


ALLIED | MÜTTEFİK

Başroller: Brad Pitt, Marion Cotillard
Yönetmen: Robert Zemeckis
Yazan: Steven Knigth 

  Allied, Brad Pitt ve Angelina Jolie'nin boşanmasına neden olan film olarak gösteriliyor.Büyütülmesi ve allandırılıp ballandırılmayı hakeden bir film olduğunu düşünmüyorum açıkçası.Filmin geneline bakarsak beklenilen her şey vardı.En azından yayınlanan fragmanlardan beklenen her şey vardı.Aksiyon,romantizim ve ajan sahneleri.Sürekli konuyu bağlamalarını sürekli daha fazla aksiyon gelmesini bekliyorsunuz.Bende olan buydu.Bekledim,bekledim ve sonuç beni tatmin etmedi.
Film bittiğinde kendimi sıkılmış halde buldum.


,

ASSASSINS'S CREED

Başroller: Michael Fassbender,Marion Cotillard
Yönetmen: Justin Kurzel 
Yazan: Video oyunu

Assassins's Creed fragman olarak insanları çok büyük beklentilere sokan bir filmdi.Çevremden aldığım "beklentiyle izleme" uyarısından sonra beklentimi sıfıra indirgeyip filmi izlediğimde çok çok beğendiğim,sahnelerin yerlerini uygun bulduğum ve görsel efektlerini beğendiğim bir film olmuştu.Özellikle Michael Fassbender'in umursamaz oyunculuğu beğenimi kazandı.Hatta bazı sahnelerde heyecanımı dindiremedim ve heyecandan ellerim terledi.(bu gereksiz bilgiyi size verdiğim için üzgünüm..)Hala vizyondayken gidip izlenilebilecek,3 boyutun hakkını verebilecek bir film bence.Ki sinemada film izlemek için o kadar parayı boşa vermediğimizi düşünürsek.THE GREAT WALL | ÇİN SEDDİ 


Başroller: Matt Damon,Jing Tian,Pedro Pascal 
Yönetmen: Stuart Dryburgh

Sırf Matt Damon olduğu için merak edilebilecek bir film Çin Seddi.Öyle ahım şahım görsel efektler,kurgu ve oyunculuk yok.Gerçi aksiyon filmlerinde beklediğim tek oyunculuk;kişinin iyi dövüşebilmesi,umursamaz olması,kahraman ruhlu olması.Bu saydıklarım dışında hepsi orta oyunculuk kısmını karşılıyorlar bence.
Filmin başında verilen bilgi kısmı hoştu.Onu söylemeden geçemiyeceğim.

(#1) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#2) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

Yorumlarınızı bekliyorum ^^,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Senin bu yazılarını çok seviyorum. Gazetelerdeki küçük, heveslendirici film yorumları "VİZYONDA NE VAR" yazıları gibi. Anladığım kadarıyla hiçbirini öylee "Aman Tanrım!" seviyesinde beğenmemişsin. Benim bu tepkiyi vermeyi umduğum film ne yalan söyleyeyim Assassin's Creed'di fakat diyorsun ki ona da beklenti yapmayın. Peki, öyle olsun :D The Great Wall... Ne bileyim, Matt Damon için bile izlemeyeceğim sanırım ya :D Fragmanınından bile etkilenmedim çünkü.. :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında Assassin'S Creed için beklentiye girmezsen fazlasıyla beğenebileceğin bir film bence.Beklentiye girmedim beğendim filmi :D
   Ahahaha ya çok sevindim! Bende bu köşeyi,bu yazılarımı çok seviyorum.Önceden kitap yorumlarımda eğlenirdim,şimdi ise film yorumlarımla eğleniyorum.

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS