Gölge Öpücük - Richelle Mead | Vampir Akademisi #3 | Kitap Yorumu

27 Ocak 2017 Cuma

Kitabın Adı: Gölge Öpücük
Orjinal Adı: Shadow Kiss
Serinin Adı: Vampir Akademisi (#3)
Yazarın Adı: Richelle Mead
Yayınevi: Artemis Yayınları

St. Vladimir Akademisi'nde bahar dönemiydi. Rose Hattaway'in mezuniyeti yaklaşmıştı. Ancak Mason'ın ölümünden beri toparlanamamıştı Rose. Geçmiş hesaplar yakasını bırakmıyor ve bu durum derslerine konsantre olmasını engelliyordu. Dahası, en yakın arkadaşı Lissa'yla ilgili korkunç ve önlenemez düşler görüyordu.
Fakat hepsinden önemli bir şey vardı. Rose aşıktı! Hem de hocası Dimitri'ye… Bu seferki gelip geçici bir şey de değil, düpedüz aşktı. Peşindeki Strigoiler'in saldırısıyla ortalık karışacaktı. Rose, hayatını değiştirecek bir yol ayrımındaydı. Ya en yakın arkadaşını koruyacak ya da aşkın peşinden gidecekti.
Vampir Akademisi'nde hiç olmadığı kadar korkunç ve karmaşık bir ders yılına hazır olun! 

Şu aralar ardarda "Kitap Yorumu" yazdığımın farkındayım ama bu sürekli okumamdan,okudukça da sizinle paylaşmak istememden kaynaklı.Bence güzel bir şey yapıyorum hem sizinle paylaşıyorum,hem de ileride kendime okunacak kitap yorumları bırakıyorum.

Ben Gölge Öpücük'ü 2016'nın son aylarında okumuştum.Fakat yazılmayınca yazılmıyor ve unutuluyor yazılar siz de bilirsiniz.Gölge Öpücük serinin üçüncü kitabı ve diğer kitaplara göre (birinci ve ikinci kitaba göre) yazarımızın epeyce bir şeyler yazdığını sayfa sayısının da arttığını gözle görebiliyoruz.Okurken sayfaların fazlalığı hiç fark edilmiyor gerçi.En azından ben fark etmedim ve dördüncü kitaba hemencecik geçmek istedim.Ama geçmedim çünkü okumak istediğim bir sürü kitap vardı.İnşallah yakında dördüncü kitabı okur ve onun da yorumunu girebilirim.

Yalnız fark ettiniz mi düzenli olarak yorumunu yazdığım bir tek bu seri var.Eh siz fark etmediyseniz bile ben fark ettim.

Gölge Öpücük'le ilgili söyleyeceklerime geçeyim o halde;
Ben Richelle Mead'in yazımını,betimlemesini ve kendini okutturmasını çok seviyorum.Hiç sıkmıyor yazarımız okuyucusunu.Hatta okurken ne kadar ilerlediğinizi bile fark edemiyorsunuz.Bence bu bir kitapta aranabilecek özelliklerden biri.Richelle Mead bu dediğim özellikleri yine Gölge Öpücük'te toplamayı başarmış.Üstüne bir de bolca aksiyon koymuş,o yüzden de insanı merak ettiren yanları ortaya çıkarmış.

Kitapla ilgili gelişme gösteren nokta ise karakterlerin,özellikle Rose'un gelişmesiydi benim için.Eğer ikinci kitabı okumadıysanız ve bu yorumu hasbel kader okuyorsanız spoiler vermemek adına ikinci kitabın sonundaki olayı söylemeyeceğim.Rose'un gelişmesine katkı sağlayan o olaydan sonra her kitabın sonunda Rose'la ilgili bir olay olucak diye düşünmeye başladım.

Diğer kitapları okumadım.Seri altı kitaptan oluşuyor evet ama bende sadece dört kitabı var.Dördüncü kitap bittikten sonra napıcam diye de düşünmüyor değilim açıkçası.Son olarakta diğer  kitaplarda olaylar hızlanıyor mu? Tek merak ettiğim şey bu cidden.

Vampir Akademisi - Richelle Mead | Vampir Akademisi #1  Kitap Yorumu 
Buz Öpücük - Richelle Mead | Vampir Akademisi #2 | Kitap Yorumu

Yorumlarınızı bekliyorum ^^,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

7 yorum:

 1. Bu kitabin sonunda cildirdigimi hatirliyorum cok net :D Dorduncu kitap cokcokcokcok guzel, hatta benim seride en sevdigim kitap Kan Bağı dir tartismasiz. Hemen oku bence arayi sogutmadan :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumu girdikten sonra Kan Sözü'ne başladım ve baya güzel ilerliyor.İlk başları sıksa da sonradan açıldı kitap.
   Ahahaha resmen remixlemişsin cidden :D Sen seriyi bitirdin mi o.o
   Bir seriyi tamamlayamayan benim herhalde....

   Sil
  2. Evet bitirmistim :D Hatta ozellikle ikinci kitabin ikinci yarisindan sonra son kitabin son sayfasina nasil geldigimi anlayamamistim :D Yorumunda da bahsettigin gibi yazar fazlasiyla surukleyici yaziyooor :D

   Sil
  3. Bu sene bu seri biticek daha da gaza getiriyorsun Gözde cidden :D

   Sil
 2. *Kan Sözü. Kan Sözüyle Ruh Bağı'nı remixlemisim resmen :D

  YanıtlaSil
 3. Serinin en heyecanlı kitabıydı yanlış hatırlamıyorsam. O sonunda yaşadığım şoku hala hatırlarım :D
  Ben de kardeşimi Vampir Akademisine başlattım. Yeni bir Eslem yetişiyor :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ciddi misin bu kitap en heyecanlı kitap mı o.o (Spoiler vermemek adına bir şey demiyorum ben de..)
   Dördüncü kitap bunun yanında cidden yavan kalıyor...

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS