MİM | Geriye Bakış 2016

6 Ocak 2017 Cuma

Bu yazıyı yazmadan önce bloguma "2016 Dilekleri" diye bir yazı girmiş miyim diye baktım,maalesef girmemişim.Böyle bir yazıyı en son 2015te yazmışım ve bence böyle yazılar sadece sene de bir yazılıyor.2016 Hedeflerimi,dileklerimi ve hayallerimi bilmediğim için (değil bir yıl öncesini bir ay öncesini bile hatırlamak güç oluyor) kısacık bir yazı yazıcağım galiba.Olsun siz beni böyle kabul ediyorsunuz değil mi ?
evet her 2016 yazımda bu fotoğrafı kullanacağım bıkmadan usanmadan.

Bir gün önceki ben ile şu anı yaşayan ben bir değil.O yüzden 2016'ya girerken ki Ecrin/Vera da/de bir değil.

Şöyle bir bakalım o zaman 2016daki ilklerim neler,mutlu mu olmuşum mutsuz mu ?


 • 2016da Uludağ Üniversitesi Sanat Tarihi birinci sınıfı bitirdim.Ve aynı süre içerisinde de ikinci sınıfa geçtim.

 • 2016da kalbim kırıldı,bazı arkadaşlıklar edindim.Çokça yüzüme gülündü ve arkamdan konuşuldu.Fakat aynı zamanda da hayatımı onunla devam ettirebileceğim dediğim biri karşıma çıktı ve dost kazanamasam da arkadaşlıklar da edindim.(O kişi dostum oldu ve dosttan fazlası)

 • 2016da kendi benliğimi kaybettim ve kendi benliğimi bu mücadele de buldum.Bir insanın nasıl biri olduğunu unutması çok zor bir durum.Sonradan toplanması,tekrar ayağa kalkması bütün bunlar çaba gerektiren faaliyetler.Fakat zor olanı başardığımı ve önceki halimden daha güçlü ve daha iyi bir ben olduğumu düşünüyorum.

 • 2016da ailemin kıymetini anladım.Yukarı da listelediğim nedenlerdendir belki,belki de yurtta kaldığımdan evin kıymetini anlamışımdır.Her şekilde kafama güzel şeyler dank etti.

 • 2016da kendime uygulayabileceğim hedefler buldum.Bu hedeflerin her biri benim kişiliğime,gelişimime katkı edebilecek hedeflerdi.Hala uygulamaya devam ediyorum ama başlangıç noktası hep 2016 olarak kalıcak.

 • Son olarak 2016 bana kendim olmayı,kendimi geliştirmeyi,yanımdakilere önem vermeyi öğretti.
Umarım 2017 bana daha fazla şey öğretir,gelişmeye,sevmeye,sevilmeye devam ederim.Öhüm bir de beni bu mime davet eden Essie'ye yeniden sevgiler,saygılar...

Yorumlarınızı bekliyorum,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Tabi ki de kabul ederiz Vera (Ecrin demeye dilimi alıştırmam lazım sanırım.) Sen yeter ki yaz :>>
  Kazançlı bir yıl geçirmişsin. O "Dosttan fazlası olan" bireyi merak etmedim değil hani :D
  Yaptığın için ben teşekkür ederim :')

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek daha bir sürü mim bekliyorum senden.Hatta yakında "Pazar 6'lısı" na da dönebilsem çok güzel olacak gerçekten.(Gidip bu haftanın konusuna bakayım bence)
   Ahaha Vera/Ecrin fark etmez :D ben bile arada şaşırıyorum hangisini kullanacağımı.

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS