Adulthood is a Myth - Sarah Andersen | Kitap Yorumu

13 Şubat 2017 PazartesiKitabın Adı: Adulthood is a Myth 
Yazarın Adı: Sarah Anderson
Serinin Adı: Sarah's Scribbles
Yayınevi: Andrews McMeel Publishing 

Are you a special snowflake?

Do you enjoy networking to advance your career?

Is adulthood an exciting new challenge for which you feel fully prepared?

Ugh. Please go away.


This book is for the rest of us. These comics document the wasting of entire beautiful weekends on the internet, the unbearable agony of holding hands on the street with a gorgeous guy, dreaming all day of getting home and back into pajamas, and wondering when, exactly, this adulthood thing begins. In other words, the horrors and awkwardnesses of young modern life.
 

Ocak ayında paylayışımdan sonra (toplam 8 yazı yazmışım) bir yok pir yok oldum ben de farkındayım.Nedense tatildir,odur budur şudur olaylarına çok fazla daldım o yüzden blog aniden gözümden kaçıverdi.

Öhüm merak etmeyin ben sizi hiiiç unutmuyorum.Buraya gelip yorumlarımı,yazılarımı yazamasam da hepsini kaydediyorum.Kaydetmek yazmanın yarısıdır değil mi? Bence öyle.

Aslında sizinle çok fazla sohbet edip konuları kayratmak istiyorum ama yorum yazıp kaçmam gerekiyor.Bir kaç gün sonra (ayın 15inde) sınavım var ve de ona çalışmak istiyorum.Bu hafta (şubatın ikinci haftasındayız) her şey benim için üst üste geldi cidden.Eh bir gelip bir giderlermiş değil mi?

Adulthood is a Myth'e gelirsek,Ocak ayının başlarında Eslem'in blogunda (üstüne tıklarsanıız onun yorumunu da okuyabilirsiniz) bu kitabın yorumunu ve alıntılarını görünce hemen atladım.Dedim ki "Aaa Ecrin ne güzel,tam senlik hemide İngilizcee!!" ve kitaba başlayıp en fazla 20 dakikada bitirdim.O kadar hızlı bitiyor ki kitap anlatamam.

Kitapla ilgili ben de alıntı koymak istedim,sonra da düşündüm ki Eslem'in blogundan gidip neden okumayasınız? Hem onu takipte edersiniz.Dimi ? Haklıyım bence de.
Konusuna gelirsek Sarah Andersen'in çizimlerini illa ki bir yerden görmüşsünüzdür.Tumblr ve twitterda oldukça yaygın bir şekilde elden ele geziyor bile diyebilirim.Sarah hayatın içinden anları çizmiş ve bize yansıtmış.Hatta bazı anlar var ki "aha!" diyor ve gülmeye başlıyorsunuz.Okurken ve kitabı bitirdikten sonra (kitap denilebilir mi bilemiyeceğim) arkadaşlarıma sık sık gösterdim,alıntıladım.

Bir ortamda rahatça konuşabileceğiniz,sohbet edebileceğiniz konular sunuyor Adulthood is a Myth.

Bir de Goodreads'te geçenlerde gezinirken  Adulthood is a Myth'e baktım (8 Mart 2016da basılmış), oradan da gördüm ki ikinci kitabı da yakında çıkıcakmış; Big Mushy Happy Lump (7 Mart 2017).Yayınlanma tarihleri kitapların sizce de çok tatlı değil mi?

Bu yazım da baştan savma ve reklamlardan oluşmuş gibi hissettim.Umarım Şubat ayının devamında böyle geri gelmem.Eğer bu yazı içime sinmezse editliyeceğim haberiniz olsun.


Yorumlarınızı bekliyorum ^^,

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Vera
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

8 yorum:

 1. Öncelikle sınavlarında başarılar! kitap çok eğlenceli gözüküyor, Eslem'in yazısına da bakacağım. Paylaştığın için teşekkürler :**

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaa çok teşekkür ederim ^^ İnşallah güzel geçerler cidden.
   Ne demek ^^

   Sil
 2. Yaaa ne tatlı bir kitap bu böyle. Kapağını görünce bile mıncırasım geldi :D Ayrıca sınavlarında başarılar :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yahu teşekkür ederim ^^
   (Sınavım pek iyi geçmese de...)

   Sil
 3. Şubatın gelişiyle bende de bir durulma oldu nedense. Ocak ayı yeni yıl hevesiyle dolup taşıyorum ama bu heves şubata kadar bile sürmüyor :D

  Yavvvvv adımı ilk gördüğümde gülümsedim ikincide sırıtmaya başladım artık :D Bu yazıyı ayrı bir sevdim acaba neden :D

  Senin de beğendiğine sevindim kitabı. Cidden kitap o kadar hayatın içinden ki yeri geliyor kitaptaki ilgili kısmı arkadaşlarıma falan atıyorum :D İkinci kitaba da az kalmış, tez zamanda e-kitabı çıkar onun da umarım :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mart? Martta açılman lazım Eslem! Harekete geçme zamanı her şeyden daha çok lazım.Hırs heves hadi göreyim sen! :D
   Bu yazıyı resmen sana adamıştım yazıyı sevmene sevindim :D Artık ikinci kitabı beraber okuruz...Dimi..

   Sil
  2. Mart için de inşallah diyelim :D Okul saatlerim çok iğrenç ve hafta sonları da kursa başladım. Bilgisayar başına geçip de yazacak zamanım çok az ya :(
   Yaa çok sevinirim okursak :'))

   Sil
  3. Aaa ne kursuna başladın o.o (hemen meraklı Ecrin moduna geçtim)
   Dur ya ben sana mesaj atayım da sohbet edelim en mantıklısı *-*

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS