(#5) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları

14 Mayıs 2017 Pazar

Biliyor musunuz blogumda yazı olarak hazırlaması en uğraştırıcı fakat yazması en eğlenceli köşe "Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları" köşesi.Nedense bu köşeyi hazırlamaya başlayana kadar canımdan can gidiyor ama hazırlamaya başlayınca da tüm yazı ip söküğü gibi gitmeye devam ediyor...

Fakat şu aralar nedense içimden ne blog yazısı yazmak geliyor ne de yazmak o yüzden bu günlük bu yazıyı çook kısa tutucam.Umarım yakında blog yazma iştahım yerine gelir ve sizinle upuzun yorumlar paylaşabilirim.Çünkü hem yazmak istiyorum hem de istemiyorum.Anlayacağınız çelişki içerisindeyim.

Bir de ben bu yazıyı yazana kadar çoğu film beyaz perdeden kalktı fakat ben yine de yazmak istedim.Şu anda bir tek Galaksinin Koruyucuları 2 (tarih olarak belirteyim 11.05.2017) vizyonda.Onun dışındakilerin hepsi bildiğim kadarıyla vizyondan kalktı.


Güzel ve Çirkin
İlgili resim
Orjinal Adı: Beauty and the Beast
Başroller: Emma Watson,Dan Stevens,Luke Evans 
Yönetmen: Bill Condon 
IMDb Puanı: 7,7/10


Müzikal bir filmdi.Aşırı merak ettiğim film bittikten sonra ise beklentilerimin karşılanmadığı bir film oldu.Eğer müzikal olmasaydı kesinlikle filmi çok sevebilirdim.Ama bir yerden sonra herkesin ortaya çıkıp dans edip,şarkı söylemesi gerçekten beni boğdu.Eh müzikaller de genelde böyle olur tabii.O yüzden sadece müzikal sevmediğimi söyleyip görüntülerin,,efektlerin muhteşem olduğunu ayrıca oyunculukların da gerçekten güzel olduğunu söyleyip köşeye çekileceğim.

Tatlım Tatlım
 tatlım tatlım ile ilgili görsel sonucu
Orjinal Adı: Tatlım Tatlım 
Yönetmen: Yılmaz Erdoğan
Beyaz Perde: 2,3/5

Öncelikle belirtmeliyim ki fragmanı çok beğenerek izlemiş ve ondan merak etmiştim.Fakat gerçekten tüm güzel kısımları fragmana koymuşlar,filme konulacak bir şey kalmamış o yüzden.Tatlım Tatlım konu olarak dört çiftin tanışmasından evlenmesini,ardından da ilişkilerinin nasıl bozulduğunu konu alan bir film.Dört çift olması filmin kalitesini malesef ki düşürmüş.Çünkü siz her çiftin ilişkilerini ayrıntılı bir şekilde merak ederken film size yakından değilde,üstünkörü bir sunum veriyor.Bu da bence izlenmeyi düşürüyor,seyirciyi de sıkıyor.Bu dediklerim dışında film komikti,fazla belden aşağı espri vardı fakat yine de komikti.İzleyin demem,çok sıkılmadıysanız.


Max Steel
İlgili resim
Orjinal Adı: Max Steel 
Başroller: Ben Winchell,Ana Villafane,Maria Bello,Josh Brener,Andy Garcia
Yönetmen: Stewart Hendler
IMDb Puanı:4,6/10

Ah ah bu film hakkında hiç bir yorum yapmayacağım! Hiç beğenmedim.Gerçek anlamda beğenmedim.Önermiyorum sadece gittiğim,izlediğim ve para verdiğim için bu kısma koydum.Bilin yani.Denk gelirseniz bir on dakikasını izleyin sonra demek istediğimi anlarsınız.

Galaksinin Koruyucuları 2 
İlgili resim
Orjinal Adı: Guardians of the  Galaxy 2
Başroller: Chris Pratt,Vin Diesel,Dave Bautista,Zoe Saldana,Bradley Cooper
Yönetmen: James Gunn
Sinemalar.com Puanı: 8,6/10

Biliyor musunuz bu yazıyı yazmamın sebebi Galaksinin Koruyucuları 2.Çünkü film görsel efekt,kurgu ve karakterler ve kıyafetler ve her şeyiyle mükemmeldi.Şarkıları bir de.Nasıl unuturum o şarkıları?..Film ilk başladığında pek bir ümidim yoktu ama harika bir şekilde devam etti,hiç kendinden ödün vermeden.Hatta filmin sonlarına doğru bazı yerlerde gözleriniz bile dolabilir.Bir de Groot karakterinin küçük hali! Allah'ım büyüğü de tatlıydı ama bu küçük karakteri alıp böyle mıncırasınız gülesiniz geliyor.Eğer izlediyseniz veya izliyicekseniz bana hak vericeksiniz eminim bundan.

Bir Haftalık Sinema/Vizyon Yorumlarımızın daha sonuna geldik çok sevgili okurlarım.Beni okuduğunuz için teşekkür ederim.Yazmayı en çok sevdiğim köşelerden birine devam etmem için gaz veriyorsunuz bana cidden.

NOT: Bu yazıların hiç biri eleştirmen düzeyinde bir eleştiriyle yazılmamıştır.Yazıların hepsi blogun sahibi tarafından sohbet etmek,başkalarıyla fikirlerini paylaşmak amaçlı yazılmıştır.

(#1) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#2) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#3) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları
(#4) Haftalık Sinema/Vizyon Yorumları


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. İçlerinden en çok da Güzel ve Çirkin'i merak ediyorum aslında. Ama büyük umutlarla izlemesem mi ki acaba?

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle büyük umutlarla izleme.Eğer o şekilde izlersen beklentini karşılamayabilir.Ama hiçbir umudun yokken izlersen çok beğenirsin eminim.

      Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS