Riverdale 1.Sezon incelemesi | Dizi Yorumu

18 Kasım 2017 Cumartesi

İlgili resim








dizinin ismi: riverdale
BÖLÜM SAYISI: 1.sezon 13 bölüm
TÜR: gençlik dizisi,gizem
yayınlanan kanal: the cw 
Riverdale konusunun Archie Comics'in karakterleri üzerine olan bir Amerikan genç drama televizyon dizisi. Dizi Archie Comics'in baş yaratıcı görevlisi Roberto Aguirre-Sacasa tarafından The CW için yaratıldı.

merhabalar! 

Arşivimde uzun zamandır yazılmayı bekleyen yazılardan biriydi; Riverdale 1.Sezon incelemem.Bir türlü buna vakit ayırıp -dizinin ikinci sezonu tüm hızıyla devam ediyor- birinci sezonun incelemesini yazamadım.Galiba kendimde o enerjiyi ve o heyecanı bir türlü bulamamıştım.Fakat ardarda yazı girdiğim şu dönemde başlık bulma sıkıntısı çekmek yerine,yazmayı ertelediğim yazıları sizinle paylaşmayı da tercih ediyorum.Artık "plananan yazılar" da bir köşeye atılmış yazı kalmayacak! Şaka şaka kesin kalır.Düzenli bir şekilde sürekli yazı yazmazsam en azından.

Riverdale adlı diziyi hiç duydunuz mu? İlk çıktığında ve birinci sezon bitip ikinci sezon başladığında büyük izleyici kitlelerine ulaşmıştı,ki bence hala da ulaşmaya devam ediyor.Bunun nedeni bana kalırsa içinde biraz TVD (The Vampire Diaries), biraz Gossip Girl ve biraz da diğer dizilerden taşıyor olması.Yanlış anlamayın kesinlikle dizinin orjinalliğini sorgulamıyorum.Hatta bana kalırsa bayağı orjinal bir konuya sahip ama değinmek istediğim nokta;şu ana kadar popüler olan her dizide taşınan özellikleri taşıyan bir dizi.


Eğer Riverdale'i izlemediyseniz ya da hiç bir yerde ismini duymadıysanız biraz konusundan bahsedeyim.
Dizimizin konusu Riverdale adlı kasabada yaşayan bir grup gencin yaşamını anlatıyor.Ama dizinin ilk bölümü Jason Blossom'ın ölümüyle açıyorlar ve biz de Riverdale adlı bu kasaba yaşayan insanların "karanlık" yüzlerini görüyoruz.Her bölümde başka bir olay yaşanıyor,her bölümde başka bir drama ortaya çıkıyor.Dizideki kahramanlarımız Riverdale de yaşayan gençlerimiz de bu olayları çözmeye çalışıyorlar.


Dizi de benim en sevdiğim karakter kesinlikle Jughead Jones oldu.Ardından ise Cherly Blossom.İki karakterin de kendi rollerine kişilik kattıklarını ve diziyi daha izlenebilinir kıldığını düşünüyorum ve kesinlikle bu iki karakter + dizinin konusuyla diziyi bir kaç günde bitirdiğimi hatırlıyorum.


Birinci sezonda işlenen konulara gelicek olursak; (spoiler vermemeye çalışacağım)
Kesinlikle Jason Blossom olayının çözülmesi çok büyük bir saçmalıkla sonuçlandı bana göre.Fakat bu sonuçlanmanın da nasıl ilerleyeceğini nasıl sahneler göreceğimizi merakla da bekliyorum.
İkinci ve son olarak değineceğim nokta ise kesinlikle Archie'den nefret ettiğimdir.Archie ile olan her sahneden böyle bir irkilerek,geri çekilerek izlediğimi belirtmeden geçemeyeceğim ve ileriki bölümler de kesinlikle Archie'yle ilgili daha fazla konuya saplanacakmışız gibi görünüyor.

Çok bir şey yazamadım diziyle ilgili,kusura bakmayın.Ama umarım bir daha ki dizi yorumumdan bu yazıdan daha ayrıntılı bir yorum yazabilirim.Şimdilik,

BİR SONRA Kİ YAZI DAGÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS