#şusıralar izlediklerim | Film Önerilerim (Ekim ayı)

14 Kasım 2017 Salı


MERHABALAR!

  Yine yazmaktan büyük keyif aldığım,her yazıyı yazdığımda kendi kendime gülümsediğim #şusıralar izlediklerim bölümüyle karşınızdayım! Siz de bu tarz yazıları seviyor musunuz? Yazmaya devam etmeli miyim? Ya da değiştirmemi istediğiniz bir şekli var mı yazının?

  Erasmus yaptığımı (Almanya da) söylemiştim.Ve ilk bir ayda buraya gerçekten alışamadım.Çok şükür yurt arkadaşlarım gerçekten tatlı kızlar çıktılar.Ve her gece bir film izlemeye başladık.Şimdiden söylemeliyim izlediğimiz filmler "yeni" sayılamayacak,hatta modası geçmiş diyebileceğiniz "eski" filmlerden.Fakat içlerinde bence klasik sayılabilecek bir kaç film de var.


İlgili resim
My Big Fat Greek Wedding

Hiç bu filmi duymuş muydunuz? Yunanlı,Amerika da yaşayan bir aileyi anlatıyor film.Ben duymamıştım fakat yurt arkadaşlarım izlememiz gerekliliğini vurguladılar.İtiraf etmem gerekiyor ki ben pek beğenemedim.Çünkü Türklerle ilgili o kadar fazla atıfta bulunulmuş ki size anlatamam.Üzücü ama gerçek olan ise bu atıfların "olumlu" değil de bayağı "olumsuz" olması.

İlgili resim
E.T.

  Klasiklerden kastımı bence artık anlıyorsunuz.E.T. benim küçükken izlediğim ve o zaman etkilendiğim bir filmdi.Bu yaşımda (20) tekrar izleyip tekrar etkilendim.Çünkü filmin sadece bir "uzaylı" filmi olmadığını daha da iyi anladım.Bana göre film ebeveynler ve çocuklar üzerine kurulu.Yetişkin olmaya başladığımız andan itibaren çocukları nasıl anlamadığımız ve davranışlarımızın nasıl değiştiğini değişik bir kurguyla bize sunmuşlar.Eğer bunları filmi izleyip de fark etmemişseniz ya da benim gibi düşünmüyorsanız farklı bir bakış açısıyla tekrar izlemenizi öneririm.
pretty women film ile ilgili görsel sonucu
Pretty Woman

Julia Roberts'ın gençliğini hatırlıyor musunuz? Ah ah ne kadar genç ve güzelmiş! Pretty Woman aslında romantik film izlemeye en baştan başlayanlar için de bir öneri.Romantik filmlerin klasiklerinden diyebiliriz.

the others ile ilgili görsel sonucu
The Others
  Sıradaki filmimiz "Cadılar Bayramı" için izlediğimiz,o ruhu yakalamaya çalıştığımız filmlerden birisi.Diğerini de birazdan aşağıda okuyucaksınız.
  Bu filmle ilgili duygularım karmaşık.Film ilk başladığında olanları tahmin ediyorsunuz,ilerledikçe tahminleriniz birbirine giriyor ve sonra bam! Hepsi çorba olmuş ve ne düşüneceğinizi tahmin edemiyorsunuz artık.
  Söylemem lazım ki gerçekten güzel bir gerilim filmiydi.İzlerken sürekli diken üstündeydim.Sürekli aklımdan senaryolar yazıyordum.Bir korku/gerilim filminden bekleyebileceğim en güzel olasılıkta tahmin yürütmektir galiba.

İlgili resim
Rocky Horror
  Hiç Perks of Being Flower'ı izlediniz mi? Ya da Glee'yi ? İkisinde de The Rocky Horror müzikal/filminin çok güzel örnekleri var.Ben de hem Perks of Being Flower'ı izlerken hem de Glee'yi izlerken aklımın bir köşesine bu müzikal filmi izlemeyi not etmiştim.Ama bu kadar uçuk kaçık bir film olmasını beklemiyordum.Ciddiyim,filmi izlemeye başladığınızdan itibaren garip bir hava sarıyor etrafınızı.
  The Rocky Horror ile ilgili altını çizmem gereken son bir madde var; o da müziklerinin cidden güzel olduğu.Soundtrack'ini dinlemenizi öneririm ya da Glee halini.

İlgili resim
Chicago 
  Müzikallerden gidiyorum farkındayım.Ama cidden müzikallerden çok hoşlanıyorum şu aralar.Özellikle de Martha'dan kaynaklı.Kendisi Dünya da ki tüm müzikalleri izlemiş olabilir gerçekten.
  Onun sayesinde ben de Glee de izlemiş olduğum müziklerin özelliklerini izleme fırsatına erişiyorum.Eğer Chicago'yu izlememişseniz öneririm.Hatta Moulin Rouge'dan güzel olduğunu kendime zorlukla itiraf edebiliyorum.Gerçekten güzeldi! Hele o soundtrackleri yok mu....

harry potter ve sırlar odası ile ilgili görsel sonucu
Harry Potter ve Sırlar Odası (#2) 
Aslında Harry Potter ve Sırlar Odası'nı bu yazıma eklemeyecektim ama o zaman size tam olarak dürüst olmazmışım gibi geldiği için eklemeye karar verdim.İleri ki günler de büyük ihtimalle HP serisinin devamını izleyecekmişiz gibi geliyor.Ama güncellemelerimi yine yazarım,biliyorsunuz.

Eh şimdilik benden bu kadar! Filmler hakkında ne düşünüyorsunuz? İzledikleriniz,beğendikleriniz var mı? 

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

4 yorum:

 1. Son 4 ünü izlememişim :)
  Pretty woman en sevdiğim filmlerdendir, hala bayılırım her izlediğimde :)
  Eski filmlerin tadı bir başka oluyor nedense...

  Keyifli izlemeleriniz olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle katılıyorum,eski filmlerin tadı tamamiyle farklı oluyor.Duyguları daha iyi yansıtabiliyorlar.
   Size de keyifli izlemeler ^^

   Sil
 2. Tam da arkadaslarla izlemelik filmler bunlar

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS