Milk and Honey - Rupi Kaur | Kitap Yorumu

13 Aralık 2017 Çarşamba


23513349KİTABIN ADI: MILK AND HONEY
ORJİNAL ADI: MILK AND HONEY
YAZARIN ADI: RUPİ KAUR
TÜR: ŞİİR KİTABI 
milk and honey is a collection of poetry and prose about survival. It is about the experience of violence, abuse, love, loss, and femininity. It is split into four chapters, and each chapter serves a different purpose, deals with a different pain, heals a different heartache. milk and honey takes readers through a journey of the most bitter moments in life and finds sweetness in them because there is sweetness everywhere if you are just willing to look. 

MERHABALAR!

  Bu gün sizlerle geçenler de okuduğum milk and honey kitabının daha doğrusu şiir kitabının yorumunu paylaşacağım.Belki aklınıza takılmıştır, "neden süt ve bal değil de milk and honey yazdın Türkçe okumadın mı?" diye sorabilirsiniz.Türkçe okumadım,İngilizce okudum o yüzden orijinal adıyla yazma gereği duydum.Hatta İngilizce olarak okumak isterseniz size ebook bike sitesini önerebilirim,tabii ki indirmek için.

  Kitapla ilgili yorumları hiç okudunuz mu bilmiyorum,hiç bir siteye girip yorumunu okudunuz mu? Ya da goodreadse gidip bir kaç kişinin kitapla ilgili düşüncelerini okudunuz mu? Bu kitap/şiir denemesi için yazılan yorumları okuduğumda  insanların birden fazla gruplara ayrıldığını gördüm.Bazıları milk and honey için o kadar güzel kelimeler sarf etmişken,bazıları hem yazarla hem de kitapla dalga geçmişler.Bana kalırsa bir kitapla dalga geçmek gerçekten çok kaba bir hareket,beğenmemiş olabilirsiniz,kitabın çok kötü olduğunu düşünüyor olabilirsiniz fakat bu size emek harcanmış ve cesaretle yayınlanmış bir kitaba yahut herhangi başka bir nesneye dalga geçme hakkı vermez.Sadece yorum yazmayın o zaman ya da ne kadar kötü olduğunu söyleyin ve geçin.

  Oh! İçimdekileri de döktüğüme göre artık gönül rahatlığıyla kitap hakkında yorumlarıma geçebilirim.

  Milk and Honey Rupi Kaur tarafından şiir denemelerinin derlenmesinden oluşan bir şiir kitabı.Ama kitapta sadece yazılar görmüyorsunuz aynı zamanda da çizimler de görüyorsunuz.Ve ben kitabın konusuyla ilgili o güzel insanlara katılıyorum.Bence de Rupi Kaur kimsenin söyleyemediklerini,sadece akıllarından geçirdikleri kelimeleri bu derlemeyle toparlamış.Kitabın övgüyü hak eden tek kısmı belki de bu benim görüşümce.

  Ben genel olarak şiir derlemelerinden,denemelerinden oluşan bu kitabı beğendim.Aynı zamanda da çabucak okuyup bitirdim.Ama size ısrarla "okuyun bunu!" ya da "okursan bu kitabı hayatın değişir" diyemeyeceğim.Sadece kitabı okuduktan sonra belki de kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Rupi Kaur'la belki de aynı düşünceler içinde olduğunuzu görürsünüz.

  Milk and Honey ile ilgili son olarak söylemek istediğim şey ise kesinlikle doğru zamanda okumakla ilgili.Sizin için doğru zamanda okuduğunuza emin olun.


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

4 yorum:

 1. Tumblr'da sıkça fotoğrafını gördüğüm bir kitaptı ve çok merak ediyordum.Galiba dalga geçmelerinin sebebi kitabın tumblrda biraz fotoğraf çekme malzemesine dönüşmüş olması.Fakat yine de oldukça yanlış.
  Yazı için teşekkürler!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin kesinlikle doğru.Ben de tumblrda sıkça gördüm bu kitabın alıntılarını.Ama nedense insanlar popüler bir şeyi,olayı kesinlikle taşlama eğilimindeler.Bana kalırsa susuyorum daha iyi.Çünkü içten içe hepimiz de aynı şeyi yapmak istiyoruz.İnsanız sonuçta.
   Ne demek ben okuduğun için teşekkür ederim^^

   Sil
 2. Okuma listemdeki kitaplardan biri. Yazdıklarına şaşırdım. Kitap hakkında hep güzel yorumlar okudum çünkü. Hepimizin beğenmediği kitaplar okuyor ama o şekilde dile getirmek çok yanlış. Hak veriyorum sana. Kitap okuyan insanlar bunu yapabiliyorsa okumayanlar neler yapmaz ki...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ah benim de okuma sebebim kesinlikle iyi yorumlardı.Okuduğuma da pişman değilim,hatta ara ara kitabın fikri aklıma geliyor ve tekrar okusam mı diye düşünmüyor değilim.
   Malesef insanlar taşlama olayını günümüzde sıkça kullanıyorlar...

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS