Netflixten hangi dizileri izlemeliyim ?

6 Aralık 2017 Çarşamba

MERHABALAR!

  Şu sıralar sık sık dizi yorumu ya da dizi önerileri paylaştığımın farkındayım.Fakat son dönemlerde  yaptığım aktivitelerden biri dizi izlemek,film izlemek şeklinde olduğu için bloguma da bu şekilde yansıyor.Ama bu seferki yazım biraz eski olan,hatta taslaklarda uzun süre beklemiş olan bir yazım ve daha fazla taslakta çürümeye bırakmayıp sizinle paylaşmaya karar verdim.
  Tabii ki silebilirdim de ama silmek güzel bir seçenek gibi gözükmedi.
netflix amblemi ile ilgili görsel sonucu

  2017 yılı bence Netflix için Türkiye de zirve yaptığı yıldı.Bunun sebebi belki de insanlarımızın yeni yeni keşfediyor olmasıydı,ki ben de onlardan biriyim.Ardından 2017 ilk yarısı içerisinde çok güzel ve orjinal yeni diziler çıkarttılar.Dizilerin yanı sıra orjinal filmler de çıkarttılar ama bu günkü konumuz sadece dizileri.

  Aslında sizinle daha fazla dizi paylaşmak istiyordum fakat diğer diziler aklımda kalmadıkları için bu günlük sadece aklımda kalanları ve övebileceğim dizileri toparladım.Biliyorum çok değiller,yine de bu kadarıyla yetinmemiz lazım şimdilik.

 İyi yanından bakalım hepsini bir çırpıda izleyip bitirebilirsiniz.

girlboss ile ilgili görsel sonucu
Girlboss

  Girlboss sayesinde bence 2017 yılında her yerde "Nasıl Girlboss olunur?" şeklinde yazılar,videolar,filmler ve diziler görmeye başladık.Dizimiz aslında Sophia Amorouso'nun aynı isimdeki kitabından uyarlanma.Okuduğum yazılara göre kitabın üzerinde de bayağı bir oynama da yapmışlar.
  Diziyi izlerken "gerçekten bunlar yaşanmış mı?" diye sorgulayabiliyor,ara ara Sophia'ya da hayran kalabiliyorsunuz benden söylemesi.


Madem belirli bir tarzla başladım o zaman Crashing ile devam edeyim;

crashing netflix ile ilgili görsel sonucu
Crashing

    Crashing izlerken beni güldüren,aynı zamanda da "yok artık!" derdirten bir diziydi.Zaten o kadar kısaydı ki bir günde bitirebileceğimi düşündüğümü hatırlıyorum.(İşim olduğunda iki güne yaymak durumunda kalmıştım.)
    Konu itibariyle terkedilmiş bir hastaneyi evleri olarak kullanan yedi kişinin ilişkileri anlatıyor.Bu kişiler,bana kalırsa normal insanlardan ayırt edilebilecek sorunları olan kişiler.Böyle söylediğime bakmayın Crashing kesinlikle bir şansı hak ediyor.

  Sıradaki diziyi izlediğinizden kesinlikle eminim,çünkü yayınlandığı zaman gerçekten büyük sükse yaratmıştı.Eh bence siz de tahmin etmişsinizdir Türkçe adıyla Ölmek için 13 Sebep ve yabancı adıyla;

İlgili resim
13 Reasons Why I Dead

  Jay Asher'ın Ölmek için 13 Sebep adlı romanından uyarlanmış dizimiz intihar eden Hannah'nın neden intihar ettiğini 13 sebeple anlatan bir dizi.
  Dizi konu itibariyle zaten çarpıcı,üstüne Selena Gomez'in de diziyle bağlantılı olması ve de yurt dışında yaygın olan (ve belki Türkiye'de de) zorbalığı anlatmasıyla herkesin diline dolandı.Eğer izlemediyseniz benden size bir öneri olsun.Ciddi anlamda üç günde koca diziyi bitirdiğimi hatırlıyorum ve dizi bittikten sonra kendimi gerçekten büyük bir boşlukta hissetmiştim.

Hayatın içinden konulu dizilerden bahsettikten ve bitirikten sonra artık fantastiklere geçebilirim;

İlgili resim
 Ah Riverdale ah! Bence bu senenin gerçekten en meşhur dizilerinden biri Riverdale'ydi.Kadrosu,konusu ve gençlik dizisi oluşuyla büyük bir kitleye hitap etti,ben de dahil olmak üzere.Bir kere başladığınızda bırakamayacağınız dizilerden biri olduğunu söylemem gerek.Daha fazla konuşmak istemiyorum çünkü zaten Riverdale hakkında bir yazı paylaşmıştım.Okumak için tık.

iron fist ile ilgili görsel sonucu
Iron Fist 

  Aslında bu diziyi listeme eklesem mi eklemesem mi bilemedim.Çünkü diziye ilk başladığımda bayılarak izlemiş ve bir süre sonra sıkılıp bırakmıştım.Marvel'in Iron Fist isimli aynı çizgiromanından uyarlanma olan bu dizinin pilot bölümünün ve sonraki bölümlerinin gerçekten güzel olduğunu fakat sonradan sıktığını size itiraf edebilirim.İzleyip izlememe kararını da size bırakıyorum.

  Bir seferlik daha yazımın sonuna geldik.Okuduğunuz için teşekkür ederim;

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

9 yorum:

 1. Riverdale ve Crashing'i not aldım.
  13 Reasons'ı izlemiş ve beğenmiştim. İnsanı hemen saran bir konusu var.


  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle doğru diyorsun,13 Reasons'ın konusu hemen insanı içine çekiyor.Umarım diğer dizileri de keyifle izlersin ^^

   Sil
 2. Bu listeden sadece Girlboss izlemişim. Diğerlerini de listeme alıyorum. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İzlediğinde haber verirsen sevinirim,tepkilerini merak ediyorum ^^

   Sil
 3. 13 Reasons Why I Dead izleme listemde. Bir ara izlemek istiyorum. Bir başlasam birkaç günde bitireceğimi biliyorum ama ruh halimi çok olumsuz etkiler diye erteliyorum :-(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yalan söylemeyeceğim insanı gerçekten etkiliyor.Bazı kısımlarda olumsuz bazı kısımlarda olumlu.Ama ben bitirdikten sonra elimdekilere,sahip olduklarıma daha çok şükretmiştim.
   Herkesin verdiği tepki değişebiliyor,şans vermelisin bence ^^

   Sil
 4. 13 reasons why pek severim. mindhunter, legion da tavsiye ederim bak. ya essevede gördüm geldim deee ya baksanaa senin başka blogun yok muydu yaa. ya ben seni okuduğumu hatırlıyom ama bu blogun değildi sanki. vera değildi ismi gibiii. görüşürüz yineee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hemen ekliyorum diğer dediğin dizileri de listeme.Yoktu uzun zamandır bu blogu kullanıyorum :D Belki de daha önce takip ediyordun yanlışlıkla silindi blogum takip listenden? Şimdi tekrar keşfedince yeni gelmiş olabilir :)

   Sil
  2. yok bloglara üye olmuyom ama bir yanlış hatırlama oldu herhaldeee ismini blog arkadaşlarımızdan biliyodum da belki blogunu bilmiyodum öyle bişiler işte :)

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS