Audrey'i Bulmak - Sophie Kinsella | Kitap Yorumu

10 Ocak 2018 Çarşamba

Kitabın Adı: Audrey'i Bulmak
Orjinal Adı: Finding Audrey 
Yazarın Adı: Sophie Kinsella
Yayınevi: Artemis Yayınları

Audrey evden çıkamıyor. Hatta, evin içinde güneş gözlüklerini bile çıkaramıyor. Şey... Göz göze gelmek ve bazı başka şeylerle ilgili "minik" sıkıntıları var da!
Aslında... Ağabeyinin dev ışıklı, çok derinlikli arkadaşı Linus, o kapkara güneş gözlüğü camlarının ardından Audrey'nin hayatına sızmayı başarana kadar "vardı" diyelim. Zira Linus, aynen bir portakal dilimini andıran içten gülümsemesi, samimiyeti ve sırf Audrey ile iletişim kurabilmek için yazdığı komik notlarla genç kızı evden çıkarmayı başarıyor. Yani, Starbucks da bir başlangıçtır sonuçta! Tatlı Audrey, anlayışlı ve şefkatli Linus'un yanındayken en korktuğu şeyleri bile yapabileceğini hissediyor. Hem, kim bilir? Belki de o kara camların ardında güzel bir dünya vardır gerçekten de!
Kıssadan hisse... Kendinizi yok olmuş hissettiğinizde bile gerçek aşk sizi bulabilir ve hayat, bir nedenle her mücadeleye değer bir şeye dönüşebilir. Zaten bu işler her zaman bir bakış açısı meselesidir. Audrey ile birlikte gülmeye, hayal kurmaya ve umut etmeye hazır olun…

MERHABALAR!
Hala 2017 de okumuş olduğum kitapların yorumlarını yazmaya ve bitirmeye çalışıyorum.Biliyorum biraz uzun sürüyor fakat ben yine de eğlenceli olduğunu düşünüyorum.Sizce de eğlenceli değil mi? Sonuçta benim hobilerimden biri blog yazmak,kitap yorumu okumak ve kitap okumak.Hobilerimden biri deyip üç tane hobimi saydım.Yine de siz beni hoşgörün.

Bu gün aslında hiç bloga yorum yazmayı,hatta bilgisayarı açmayı bile düşünmüyordum.Ama yeni yıl hedeflerimden biri her ay kendime hedef koymak ve bu ayın hedefinde bloguma en azından 8 yazı yazmak var.O yüzden kendimi zorlayabildiğim kadar zorluyorum ve tadaa! Buradayım.

Her zamanki gibi lafı uzattım,kusura bakmayın.Hep böyle yapıyorum.Nedense bir yoruma başladığımda tüm özgeçmişimi yazasım geliyor.Tamam tamam artık kitapla ilgili olan bölüme geçicem.

Kasım ayında okuoku.com'dan bir sipariş vermiştim.O zamanlar -ki hala var, 9,90 indirimi vardı.Ben de o 9,90lık kitapların içinden Audrey'i Bulmak kitabını almıştım.Çünkü Sophie Kinsella'yı çok severim,çünkü onun dili de güzeldir,hikayelerinin konuları da.Ardından Christmas tatilinde Almanya'dan Türkiye'ye dönünce Audrey'i Bulmak'ı elime aldım ve okumaya başladım.Başladığım gibi bitti demek isterdim ama o kadar çok işim vardı ki ancak iki günde bitirebildim.Yine de kitap çok sürekleyici,okunası bir kitaptı benim için.

Peki konusundan bahsedelim birazcık;
Audrey adından bir genç kızımızın sorunlarından bahsediyor genel olarak.Fakat kitabın içine girdiğinizde bunun normal,sıradan ergenlik sorunları olmadığını ana karakterimizin yaşadıklarından kaynaklanan sorunları olduğunu öğreniyoruz.Ardından işin içine ailesiyle olan problemleri de geçince bayağı garip olaylar geçiyor Audrey'in başından.

Biliyorum kitabın konusunu size çok yansıtamadım.Yorgunluğumdan mı yoksa kitabın konusunu nasıl anlatacağımı bilmediğimden mi kaynaklanıyor çıkaramadım ama siz beni böyle kabullenin,böyle okuyun lütfen.

Kitapla ilgili söylemek istediğim aslında çok fazla şey vardı.Söylemeye başlarsam spoiler vereceğimden ve sizi kitaptan uzaklaştıracağımdan korkuyorum.Sadece kitabın komik olduğunu,sürekleyici olduğunu ve normal "ergen" kitapları gibi olmadığını söylemem gerek.Sonuçta burada Sophie Kinsella'dan ve onun yazarlık yeteneklerinden de konuşuyoruz.Yani kitap sizi büyük ihtimalle hayalkırıklığına uğratmaz.

Yalnız okurken kitabı "böyle anneler de mi var?" gibi cümleler kurabilirsiniz,lakin ben çokça kurdum.Eh sanırım bu yorumum da bu kadardı,o zaman;

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Ben de keyifle okumuştum kitabı ama şu an düşününce neredeyse hiçbir şey hatırlamadığımı fark ettim. Hangi olay sonucunda gözlük takmaya başlamıştı onu bile hatırlayamıyorum şu an :D Şey ama Audrey ve sevgilisi çok şekerlerdi onu hatırlıyorum :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Chick-lit kitapları okuyunca genellikle öyle oluyor gerçekten.Bitirdikten sonra bir şey hatırlamıyorsun.Gerçi benim hafızam gittikçe kötüleşmeye başladı.Sadece etkilendiğim anlar,sahneler,bölümler aklımda kalıyor artık :D
   Ahahaha,evet gerçekten şekerlerdi :D

   Sil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS