Big Little Lies | Dizi Yorumu

30 Ocak 2018 Salı

big little lies ile ilgili görsel sonucu

Dizinin Adı: Big Little Lies
Yönetmen: Jean-Marc Vallee
Bölüm Sayısı: 7
Yayınlandığı Kanal: HBO


MERHABALAR!

Uzun zamandır bu dizinin yorumunu sizinle paylaşmak istiyordum.Ama şans tam olarak İtalya'da Venedik'te bir otel odasında otururken bizden yanaymış.Fakat diziyi İtalya da izleyip bitirmedim diziyi yurtta arkadaşımla beraber izledim.Kesinlikle soluksuz izlediğim bir diziydi.Eğer tırnaklarımda oje olsaydı bu diziyi izlerken tırnaklarımdaki ojeyi tek tek çıkartıcağımdan emin olduğum bir diziydi.

Dizinin konusundan ufak tefek bahsetmek gerekirse;
Dizimiz Avusturya'nın bir sahil kentinde geçiyor.İlk sahneleri direkt o kentte öldürülen birinin (?) haberiyle başlıyor.Ve dizi boyunca bu kişinin neden öldürüldüğüne dair olan gizemi çözmeye çalışıyorlar,çalışıyoruz.
Genellikle üç kadın üzerinde kurulu olsa da dizi,aslında kentte yaşayan aileleri ve de çocuklarını konu alıyor.Çocukların okulda yaşadıkları sorunlar ve ne kadar mükemmel gözükürse gözüksün evlerin içinde yaşanan sorunlara dikkat çekiyor dizi.
Açıkçası eğer afişe dizi hakkında bir şey bilmeden sadece göz gezdirirken bakarsanız size mutluluk verebilecek,pembe bir dizi zannedebilirsiniz.Çünkü benim ilk izlenimim o yönde olmuştu.Ardından arkadaşımla fragmanını izleyince ve de diziye başlayınca gerçekten şoka uğradığımı,hatta merak içinde kaldığımız için iki günde bitirdiğimizi söyleyebilirim.
Bu arada dizi 7 bölümden oluşuyor ve her bölüm neredeyse birer saat uzunluğunda.

Yorumuma geçersek;
Açıkçası bazı sahneleri rahatsız ediciydi,ciddi anlamda rahatsız ediciydi hemde.Dövme sahnesi mi ararsınız,sevişme sahnesi mi ararsınız,tecavüz sahnesi mi ararsınız hepsi dizinin içinde geçiyordu.Sanırım diziyi bu kadar efsane kılan da bu sahnelerdi.Fakat bu sahnelerin uzunluğu bence bazen sıkıcı ve yavan yapmıştı diziyi,hatta ara ara "hadi kim öldü gösteerin artık!" dediğiniz sahneler de vardı.
Sonu hakkında size spoiler vermek istemiyorum ama öldüğüne gerçekten şaşırdığım biri çıktı ölü kişi.Sizde benim kadar şaşırsınız mı sonunda?
Big Little Lies oyunculuklarıyla,unutulmaz sahneleriyle ve de verdiği mesajlarla resmen aklıma kazındı.Özellikle Nicole Kidman ve Shaline Woodley'nin oyunculukları muhteşemdi.
Dizinin ikinci sezonu gelicek mi yoksa sadece bir sezonluk bir dizi miydi emin değilim.O konu hakkında sizi bilgilendiremeyeceğim malesef.

Sanırım dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadardı.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

6 yorum:

 1. Dizinin 2.sezonu çekilecekmiş ama 2019'da yayınlanacakmış. Hatta kadroya Meryl Streep de katılmış :-)

  YanıtlaSil
 2. Ben de severek izlemiştim ve evet sonunda o kişiyi ben de beklemiyordum :)

  Dizinin yoğun talep ve istek üzerine ikinci sezonu çekilecek diye okumuştum bir yerlerde. İnşallah doğrudur :)

  YanıtlaSil
 3. Gerçekten insanı saran bir film. Ben ayrıca Reese Witherspoon'un oyunculuğunu da çok sevdim.
  *Ben de sonunda farklı birini bekliyordum

  YanıtlaSil
 4. Ufak Tefek Cinayetler dizisinin bu diziden uyarlama olduğunu duymuştum .Ondan sonra bu diziyi merak etmiştimm , en kısa zamanda izleyeceğimm :)

  YanıtlaSil
 5. Aklımda bulunsun da, bölümleri çok uzunmuş ya :) Neyse izleneceklere ekleyeyim.

  YanıtlaSil
 6. 2. sezon olacakmış ve kadroya Merly Streep'de katılmış. Cinayet dışında konusu biraz ağır ama beklentimin üzerinde bir dizi oldu. Bakalım 2. sezonda hikayeyi nasıl devam ettirecekler. Ve Ufak Tefek Cinayetler'den aşırı bir alıntılama yok bu arada :)

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS