Her Şey için Teşekkürler - Tommy Wallach | Kitap Yorumu

7 Ocak 2018 Pazar

Kitabın Adı: Her şey için teşekkürler
Orjinal Adı: Thanks for everything 
Yazarın Adı: Tommy Wallach
Yayınevi: Yabancı Yayınları

“Hiç kimse genç hissetme duygusunun önüne geçemez.”     Parker Santé beş yıldır tek kelime konuşmamıştı. Sınıf arkadaşları parlak gelecekleri için planlar yaparken, o okuldan kaçarak otellerde takılıyor, zaman öldürmek için ise oteldeki konukları izliyordu. Fakat göründüğünden biraz daha büyük olduğunu iddia eden Zelda Toth adındaki gümüş saçlı esrarengiz kızla tanıştığında, uğruna yaşanacak birkaç küçük şeyin daha olduğunu keşfedecekti. New York Times çoksatan yazarı Tommy Wallach’tan ilk ve son aşklara dair sıradışı bir hikâye… 
MERHABALAR!


   2018'e girdik ama benim vücudum ve beynim 2017'de kalmış gibi hissediyorum.Ne işlerime ne de günlük hayatıma tam olarak adapte olamadım hala.Ve inanın bu benim gibi normalde planlı biri için çok zor bir durum.
   Bu gün aslında yorumunu aylar önceden yazmam gereken bir kitapla karşınızdayım.Ciddiyim resmen neredeyse kasımın sonu aralığın başında okudum bu kitabı ve gördüğünüz üzere düşüncelerimi sizinle daha paylaşma fırsatı bulamadım.Kendime biraz sinir olmuyor değilim.Çünkü ne zaman güzel bir roman okusam kitabın yorumunu bloguma paylaşmakta geç kalıyorum,ondan sonra da yavaş yavaş kitaptaki olaylar aklımdan silinmeye başlıyor ve size düşüncelerimle,duygularımı tamamiyle yansıtamıyorum.

  Umudumu kaybetmeyeyim ve yoruma başlayayım!
  *Kitaptan size spoiler vermeden nasıl bahsederim,konusunu nasıl açıklarım bilemiyorum.
O yüzden spoilersız anlatabildiğim kadar anlatmaya çalışacağım.

  Kitabımız bir otelde defterine hikayeler yazan Parker Santé'nin gümüş saçlı bir kızı görmesiyle ve onun çantasındaki parayı fark etmesiyle başlıyor.Kabul edelim gerçekten garip bir başlangıç,bir roman için,fakat güzel bir başlangıç.Ardından esas çocuğumuz gidip kızımızın çantasından parayı çalıyor ve kitap tam da burada ilginçleşmeye başlıyor.Şu ana kadar kitabın normal kitaplar gibi olduğunu düşünmüş olabilirsiniz ama kitabın sonlarına doğru inanın bana fantastik bir hava kazanıyor.Gümüş saçlı kızımız Zelda Fitzgerald farklı savunmalar yapıyor.Ah! Bu kitaptan spoiler vermeden bahsetmek çok zor gerçekten.

  Benim kitapla ilgili düşüncelerime gelirsek; açıkçası başlarda okurken bayağı zorlandım.Bir kaç kere bırakmak istedim,hatta bir kere bıraktım sonra yorumların baskısıyla tekrar okumaya başladım.Tamam kitabın güzel olduğunu kabul ediyorum,sadece abartıldığı kadar güzel olduğunu kabul etmiyorum."Her şey için teşekkürler"i bitirdikten sonra aradan günler geçmesine rağmen aklımdan "vay be ne muhteşem kitaptı!" gibi bir düşünce geçmiyor daha doğrusu aklımdan geçen düşünce; "eh güzeldi ya" tarzı bir düşünce.
 
  Şimdi bana diyeceksin ki "o zaman neden bu yorumu yazıyorsun?".Çünkü eğer bu kitapla ilgili yorumları okuduysan,okuduysanız bir tarz düşünce yapısını görmüşsünüzdür.Benim size kazandırmak istediğim kendi bakış açım.

  Felsefe yapmaya başladığıma göre kitapla ilgili düşüncelerim son bulmuş demektir.O yüzden;

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS