İki Hayat Arasında - Jessica Shirvington | Kitap yorumu

12 Şubat 2018 Pazartesi

İki Hayat Arasında
Kitabın Adı: İki Hayat Arasında
Orjinal Adı: Between the Lives
Yazarın Adı: Jessica Shirvington
Yayınevi: Yabancı Yayınları

Mükemmel hayat mı?
Yoksa mükemmel aşk mı?
Sen seç. Sabine herkes gibi değildi. Kendini bildi bileli, iki hayatı vardı. Her yirmi dört saate bir Değişim geçiriyor ve her günü iki kere yaşıyordu. 
MÜKEMMEL HAYAT.. 
Wellesley'de, Sabine istediği her şeye sahipti: cazibeli arkadaşlar, şık kıyafetler, başarılı bir okul yaşamı, herkesin birlikte olmak istediği bir sevgili ve göz kamaştırıcı bir gelecek... 
MÜKEMMEL AŞK..
Roxbury'de Sabine'in bambaşka bir hayatı vardı: maddi zorluklar çeken bir aile, serseri arkadaşlar ve sırrı ortaya çıktığında başına gelen korkunç olaylar… Ama sonra Ethan'la tanıştı. Yakışıklı ve ilgi çekiciydi; üstelik Sabine, daha önce hiç kimse için böyle şeyler hissetmemişti.
Tüm istediği tek bir hayat yaşamak olan Sabine, bu nihayet mümkün gibi göründüğünde, amacına ulaşmak için bir dizi tehlikeli deney yapmaya başlamıştı. Ama kendisine inanan tek adamı ve geri kalan her şeyi riske atmayı göze alabilecek miydi?

MERHABALAR!

Sizinle bu gün konuyu uzatmadan direkt İki Hayat Arasında kitabıyla olan ilişkimin nasıl başladığını anlatmak istiyorum.Yıl 2014 goodreadste geziniyorum ve yeni çıkan kitaplara bakıyorum.Nasıl oldu bilmiyorum fakat anasayfama birinin İki Hayat Arasında'yı okuduğu düştü,kitapla ilgili yorumlara,puanlara baktıktan sonra ben de "want to read/okumak istiyorum" tuşuna bastım.O zamandan sonra kitapla ilgili bir çook bir çok yorum görüp okumak istedim.Ta ki 2017 yılının son ayı olan Aralık ayında instagramdan bir direct message/direkt mesaj alana kadar.Bu benim ve bence sizin de sevdiğini Eslem'den gelen "Ecrin iki hayat arasındayı okudun mu? Okumalısın müthiş" tarzı bir yorumdu.
Ben de malesef daha okumadığımı ama yeni yılda bu kitabı indirip okuyucağımı sonra da ona mesaj atacağımı söylemiştim.Nitekim kitabı gittim bir ebook sitesinden indirdim,telefonuma yükledim ve çok uzun -ciddi anlamda uzun- bir tren yolculuğundayken kitaba başlayıp bitirdim.

Öncelikle daha önce gerçekten bu tarz bir kitap okumadığımı söylemem lazım.Hiç,bu tarz hiç kitap okumadım.Yani karşılaştırabileceğimiz bazı örnekler olursa; zaman yolculuğu konusundaki kitaplar ya da şizofreni kitapları olabilir.Ama bence kesinlikle o kitaplar da İki Hayat Arasında ile aynı tarza sahip olan kitaplar değiller.

Kitabın konusundan kısaca bahsetmem gerekirse;
Lise son sınıfta olan Sabine'in iki hayatı vardı.Nasıl mı? Sabine her gece bir değişime uğrayıp,günün bitiminde diğer hayatına gider.Ertesi günün akşamında da sanki diğer gün bitmemişcesine diğer hayatına geri gider ve bu şekilde günlerine kaldığı yerden devam eder.Sabine ne kadar iki hayat değil de bir hayat istese de bu onun için mümkün değildir.Çünkü hayatında bir değişiklik bile yapamıyordur.Fakat bir gün işler değişmeye başlar.Roxbury'deki hayatında görmemesi gereken Wellesy'deki hayatındaki birini görür ve kolunu kazayla kırar ve bundan sonra işler içinden çıkılmayacak bir hale gelir.

description

Kitabın konusunun gerçekten "eşsiz" olduğunu sizde benim gibi fark etmişsinizdir.Bu eşsiz konuyla muhteşem romantik bir hikaye eklenince ve de yazarımızın konuyu işleyiş,anlatış şekli de mükemmel olunca yapabileceğiniz bir şey kalmıyor.Kendinizi *yukarıdaki ve aşağıdaki* gifler gibi hissediyorsunuz.

description

Kitabı ilk bitirdiğimde etkisinden bir kaç gün çıkamadım ve aklım sürekli şu soruyu sordu resmen;"devam kitabı nerede??".
Fakat acı gerçekle ardından yüzleştim.Devam kitabı yok,yazar sadece bir kitap yazıp bizi bu acıyla,bu mutlulukla,bu karmakarışık duygularla başbaşa bırakmış.Ne diyeyim sağolsun,varolsun.Sayesinde hiç olmazsa bu kadar güzel bir kitabı okuyabildim.

Ben bu kadar konuştum sizin kitapla ilgili düşünceleriniz ne peki? Bitirdikten sonra siz de benim gibi hissettiniz mi? Yoksa kitabı hala okumadınız mı? (Hemen gidip okuyun,şiddetli ve şiddetsiz öneriyorum.) 

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

4 yorum:

 1. Ben de bir yaz günü okuduğumu hatırlıyorum kitabı ama çok beğenmiş miydim bilemiyorum şimdi. Sadece sonunu tahmin edebildiğimi anımsıyorum şu an. Senin yorumundan sonra gittim Goodreads yorumuma baktım, ağladığımı yazmışım, beş yıldız filan vermişim :D

  YanıtlaSil
 2. Bence bu kitapta bir şey var çünkü ben de yıllar önce, daha kitabın Türkiyede çıkacağı söylendiği zamanlarda okumaya karar verip "to-read" kısmına eklemiştim. Sonrasında birçok kişiden öneriler aldım, yorumlar okudum, okumaya karar verip araya başka kitap soktum ama hala okuyamadım :D Ama bu yorumdan sonra söz bir ara okuyacağım!

  YanıtlaSil
 3. Salamlar deepden gəlirəm. Blogunuzu çox sevdim, çox səmimi yazılış tərziniz var. Mənim blogumda da sizi görməkdən şad olaram..

  YanıtlaSil
 4. Merhaba ben de Deep ten geliyorum. İyi ki de gelmişim. Takipteyim. Sevgilerimle :))

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS