#şusıralar İzlediklerim | Ocak ayı (filmler,diziler)

11 Şubat 2018 Pazar

MERHABALAR!
Bir ayın daha sonu geldi,hatta öteki aya çoktan başladık yarıladık bile.Gerçekten zaman çok hızlı geçiyor,tabii siz ben söylemesem de bunun zaten farkındasınızdır.

#şusıralar tarzı yazılar aslında bu tür yazılar benim yazmayı hem en sevdiğim,hem de en yorucu bulduğum yazı tipleri.Ama şunu da fark ettim ki ay sonunda kimlerin ne okuduğunu görmek ve de ne izlediğini görmek beni daha da heveslendiriyor,üstüne üstlük gaza da getiriyor.O yüzden maksat hem ben kendimi gaza getireyim,hem sizi gaza getireyim,hem de ileride geri dönüp baktığımda neyi nasıl yapmış olduğumu da göreyim.Sonuçta bu blogu kendime ileri ki günler için bir dijital günlük tutmak ve sizinle fikirlerimi paylaşıp,aynı fikirde olduğum insanlarla arkadaş olabilmek.

Yine her zamanki Ecrinliğimi yapıp konuyu uzattıkça uzattım.Artık bence asıl konumuza geçebiliriz;

FİLMLER

İlgili resim
1-Sitigmata (aralık ayında izledim)


Aslında bu filmi Aralık ayının  listesine eklemeyi unutmuşum o yüzden şimdi Ocak ayının listesine eklemek istedim.Ortalama bir filmdi bana göre.Fakat anneme göre "zamanının en çok ses ve gişe getiren gerilim filmlerinden biri" olduğu için onunla beraber oturup izledim.Yine de güzeldi,çok baymadan kendini izlettiriyordu.Çok gerildim mi? Hayır,hatta biraz daha eski bir film olduğu ve ben yeni görsellere,yeniliklere alıştığım için görselleri,kurgusu biraz daha alışılmış geldi bana.İlk çıktığı zamanlarda izleseydim -çok küçüktüm- fikrim daha değişik olurdu.

Benim puanım; 6/10


İlgili resim
2-Pulp Fiction (01/01/2018)

Bu filmde bu kadar büyütülecek ne vardı? 

Resmen her yerde bu filmi görüyordum.Belki ben de ikinciye ve üçüncüye izlediğimde daha farklı düşünceler içine girebilirim.Şimdilik ikinciye ya da üçüncüye izleyeceğimi de düşünmüyorum.Ama yine de bu filmle ilgili geleceğime umutla bakmak istiyorum.


Benim puanım; 4/10

jumanji 2 ile ilgili görsel sonucu
3-Jumanji 2

Bence artık herkes gerçekten eğlenceli,vurdulu kırmalı ve de komedili filmleri sevdiğimi biliyor.Jumanji 2,Welcome to the Jungle tam benlik bir filmdi.Ailecek izledik oturup,hiç birimiz sıkılmadık,oflamadık puflamadık izlerken zaman hızlıca geçip gitti.Tabii eleştirmem gerekirse yine eleştirilecek noktaları var (genç oyuncularla ilgili) fakat bu tarz yazılarım sadece size ne izlediğimi anlatmakla ilgili o yüzden derin konulara girmeyeceğim.

Benim puanım; 7/10

great gatsby ile ilgili görsel sonucu
4-The Great Gatsby

Ah benim canım! Ah benim garibim! Ah Gatsby...
Hüzünlendim yine,büyük çoğunluğunuz bilmiyordur ama The Great Gatsby benim neredeyse en sevdiğim filmlerden biri.Bunun sebepleri arasında kesinlikle Leonardo'yu ne kadar çok sevdiğim de sayılabilir ya da filmin ne kadar efsane olduğunu da sayabiliriz.
Bu sefer kardeşimle birlikte Christmas tatilinde izlemiş olduk.Benim sanırım üçüncü ya da dördüncü izleyişimdi.Yine güzeldi,yine ağlattı.

Benim puanım; 9/10

the choice ile ilgili görsel sonucu
5-The Choice (05/01/2018)


Vurdulu kırdılı komedi filmleri izlemediğim de kesinlikle romantik filmler izliyorum.Bu benim resmen yaşam kaynağım,yıldızım,ışığım,içimdeki ateşin yanmasını sağlayan duyguların hepsini romantik filmlerden alıyorum.Ne yapabilirim bana umut veriyorlar.Bu filmi de kesinlikle öneririm.Zaten afişinden hemen anlıyorsunuz bir Nicolas Sparks filmi olduğunu ve Nicolas Sparks hiç bir zaman beni bu türde yanıltmıyor.Her zaman hem ağlatıyor hem mutlu edip içimi ısıtıyor.

Benim puanım; 6/10

İlgili resim
6-Notting Hill (05/01/2018)


Yurt arkadaşımla The Choice'u anlatırken dedi ki "Notting Hill'i izledin mi? Kesin beğenirsin" dedim ki "Hayır o ne?" ondan sonra vakit kaybetmeyip aynı gün içerisinde The Choice'dan sonra Notting Hill'i izlemiş oldum,olduk.Sanırım belirli bir zamanda Julia Roberts efsane romantik komedilerde ve romantik filmlerde oynamış.Tebrik ediyorum hep başarılı yapımlara adını yazdırmayı başarmış.Helal olsun.

Benim puanım; 7/10

the road to el dorado ile ilgili görsel sonucu
7-The Road to El Dorado (13/01/2018)

Küçücükken hatta büyük ihtimalle The Road to El Dorado ilk çıktığı zamanlarda izlemiştim bu animasyonu.İzledikten sonra da beğendiğimi hatırlıyorum,küçük çocukken her animasyona bayılıyordum.Fakat büyüdüm hala her animasyona bayılıyorum.Bu animasyonda benim klasik listeme eklenen bir animasyon oldu.Çok tatlı,güzel mesajlar veren bir animasyondu bence.İzlemediyseniz izlemenizi öneririm.Müzikleri,konusuyla ve çizimiyle gerçekten hoş bir animasyon.

Benim puanım; 8/10
x-men first class ile ilgili görsel sonucu
8-X-Men First Class (14/01/2017)

Öhüm arkadaşlar bu dünyada X-men'i bilmeyen insanlar olduğunu biliyor muydunuz? Ya da bir dakika bunu okuyan kişi X-men serisinden en azından bir film izledin mi? Ya da çizgi romanlarını okudun mu? Çizgi filmlerini izledin mi? Eğer izlemediysen lütfen bu filmle başla bu dünyaya.
Benim yine bir çok kere izlemiş olduğum filmlerden biri oldu X-men First Class çünkü yurt arkadaşım Marta,izlemediğini hatta X-men dünyasından bir şey bilmediğini itiraf etti.Acı çektim resmen :( Ama ardından izlemeyi kabul edince bu filmle tanıştı diyebiliriz.Ama ileride çizgifilmlerini izlemeyi de deneyeceğim.

Benim puanım; 8/10

when harry met sally ile ilgili görsel sonucu
9-When Harry Met Sally (15/01/2018)


Klasiklerden biriyle yine karşınızdayım! Yine aynı yurt arkadaşım Marta sayesinde izlediğim bir film oldu When Harry Met Sally.Açıkçası eski bir yapım olduğu için bu kadar güzel bir film beklemiyordum.İzlerken hem güldüm hem de Sally'le Harry için sevindim.Hatta bir ara böyle gözümden yaş süzülecek gibi oldu,ondan sonra yine gülümsemem yüzüme yerleşti.Eğer izlemediyseniz benim gibi eski diyip geçiyorsanız,geçmemenizi gidip izlemenizi kesinlikle öneririm.

Benim puanım; 8/10

İlgili resim
10-Eternal Sunshine of the Spotless Mind | Sil Baştan (18/01/2018)


Bu ay (Ocak 2018) için kendime koymuş olduğum bir hedef vardı.En azından iki tane ImDb Top 250 listesinden film izliyicektim ve yine romantik film izleme havamdaydım.O yüzden Sil baştan/Eternal sunshine of the spotless mind filmini seçtim.Fakat nasıl bir dramdı bu! Ben ne bileyim gülerim,eğlenirim diye düşünüyordum.Yıktı geçirdi.Neye uğradığımı şaşırdım resmen.
Aradan biraz zaman geçmesinin üzerinden de düşündüğüm tek şey filmin bize vermek istediği mesaj bence daha yoğundu.

Benim puanım; 9/10

mamma mia ile ilgili görsel sonucu
11-Mamma Mia (20/01/2018)


Arkadaşlar sanırım Mamma Mia'nın yurtdışındaki kızlar arasında özel bir yeri var.Herkes biliyor şarkılarını,tamam biz de kulak aşinalığıyla biliyoruzdur da onlar her sahnenin sözlerini ezbere biliyorlar.Mamma Mia'yı da yurt arkadaşlarımla birlikte izledim.Çünkü Fransız olan oda arkadaşımız artık yurttan ayrılıp ülkesine dönüyordu ve beni de ikna ettiler -çok büyük önyargılarım vardı- hep beraber izledik.(Komik bir ortamdı,bir Türk,bir İtalyan,bir Fransız ve bir de Çek Cumhuriyetinden kız oturmuş Mamma Mia izliyor.)
İzledikten sonra yine de çok kötü olmadığını söylemekten çekinmiyorum.Ama kesinlikle müzikler ve film birleşince sıkıcı olmuştu bazı yerler,sahneler benim açımdan.

Benim puanım; 5/10

se7en ile ilgili görsel sonucu
12-Se7en (21/01/2018)

Demiştim ya ImDb listesinden iki tane film izleme hedefim vardı diye,ikinci film de Se7en oldu neden bilmiyorum ama aklımda izlemem için bir sürü lamba yanıyordu.Yine yurt arkadaşlarımla beraber izledim.Bu sefer sadece İtalyan -Marta- ve de Çek Cumhuriyetinden -Magda- olan arkadaşım vardı.
Filmin sonunda bence hepimizin beyni durmuştu ve şaşırmıştık.
Dürüstlükle söyleyebilirim ki döneminin gerçekten önde gelen filmlerinden biri olmuş.

Benim puanım; 8/10

DİZİLER
Friends Tv GIF
1-Friends 8.sezon (24 bölüm)

Ocak ayı benim için film açısından bence güzel bir aydı fakat dizi olarak kesinlikle güzel geçmeyen bir aydı.Sadece friends izleyebildim ve sanırım friends'i bitirene kadar başka diziye başlamak ya da devam etmek istemiyorum.Çünkü bir yandan da saygısızlık yapıyormuşum gibi geliyor onlara.

Eh bir ay daha böyle geçti arkadaşlar! Bu tarz yazılarınızı okumayı çok seviyorum,eğer sizinde bu tarz yazılarınız varsa yazıyorsanız linkini yorum olarak bırakırsanız sevinirim.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

  1. Gatsby izlemeyi çok istediğim bir film ama önce kitabını okumak istiyorum. X-men filmlerinden sadece First Class'ı sonuna kadar izledim. Diğer filmlerini hep televizyonda yarım yamalak izlemiştim. Bol izlemeli bir ay olmuş, ne güzel. Sevgiyle kal... 🤗

    YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS