#şusıralar filmler,diziler,kitaplar | Şubat Ayı

13 Mart 2018 Salı

MERHABALAR!

Şubat ayı bitti neredeyse martın bile sonuna gelicez farkındayım.Fakat mızmızlanmak gibi olmasın ama kendimi hala o kadar yorgun o kadar halsiz hissediyorum ki size anlatamam.Hatta bu sene Bursa Kitap Fuarında bile çalışamıyorum.Hem de en çok istediğim şeylerden biri orada çalışmak olmasına rağmen.Neyse sağlık olsun ne yapalım değil mi? Ama bunların üstüne bir de hazırlamam gereken tonlarca ödev,hazırlanmam gereken de tonlarca sınav var.Ay resmen yazı yazılıktan çıkıyor ve de şikayet yazısı olmaya dönüşüyor yavaş yavaş.

Bu aylık yazılarımı paylaşmayı sevdiğimi daha önceki yazılarımda da söylemiştim.İki aydır da düzenli olarak bu yazılarımı yazmaya,sizinle paylaşmaya çalışıyorum.Geçtiğimiz Şubat ayında daha önceki aylara nazaran daha az film ve dizi izledim.Gerçi mart ayının neredeyse ortasına yaklaşıyoruz ve ben doğru düzgün ne dizi izleyebildim ne film.O yüzden bence şubat ayında izlediklerimi eleştirmeye hakkım yok.

FİLMLER
Image result for coco
Coco (12/02/2018)

  Şubat ayında izlediğim altta verilen mesajı iletmeyi güzelce başarabilen bir animasyondu Coco.İzlerken güldüm,heyecanlandım ve çokça ağladım.Hele sonlarına doğru bir ara hıçkırdığımı falan hatırlıyorum.
 Konusunu azıcık çıtlatmam gerekirse; hayallerimizin peşinden gitmemimizin gerekliliğini ve aynı zamanda hayatımızdaki değerlerin önemliliğinden bahsediyor.

Benim puanım: 9/10
Related image
Lady Bird

Oscar sayesinde ve de internette gezinen yorumlar sayesinde tanıştım Lady Bird ile de.İyi ki izlemişim dememin yanı sıra da bu tarz bir sürü film olduğunu da savunabilirim.Fakat filmin içeriğinde biraz daha özgür konular işlendiği için diğerlerinden bir tık daha değişik gelebilir.Yine de bu LOL,Miley Cyrus'un oynadığı filme benzetmeme engel değildi.

Benim puanım: 8/10

Related image
The BabaDook

Canım sevgili yurt arkadaşım Marta'nın isteğiyle bir korku filmi ararken The BabaDook'a denk geldik ve ani bir kararla açıp başladık.Uzun bir film değildi.Sanırsam bir buçuk saat ya da bir saat kırk dakika sürmüş olması lazım.Yine de bu saat süresince ben filmi izlerken yoruldum.Çünkü sizi korkutmuyor,germiyor.Bence bazı kişilerce "korku" sayılabilecek sıradan bir türünü seçemediğim filmdi.

Benim puanım: 5/10
Image result for harry potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Eğer daha önceki yazılarımı okuduysanız bir ay aydır arkadaşlarımla beraber Harry Potter serisini izlediğimizi fark etmişsinizdir.Sıra Zümrüdüanka Yoldaşlığına gelmişti.Benim seriden en sevdiğim filmlerden biri olabilir.Duygunun,aksiyonun diğerlerinden daha iyi aktarıldığını düşünüyorum.Tabii olaylardan dolayı da olabilir.Bu arada eğer sorarsınız diye söylüyorum daha kitabını okuma fırsatı bulamadım.İnşallah en kısa zamanda okuyabilirim.

Benim puanım: 8/10

Related image
Herkül/Hercules

1997 yapımı olan bu Disney animasyonunu yine Marta'nın isteğiyle izledik.İzledik diyorum çünkü Marta,Magda ve ben şeklinde üçümüz,kurulup cipsimizi de yanımıza alıp izledik resmen.
Ben küçükken izlemiştim hatta bir kaç sahnesini de hatırlıyordum.Ama zihnimin tazelenmesini istediğim için tekrardan izlemek iyi geldi.Ve resmen benimle aynı yaşta olan bir animasyon için (ikimizde 97liyiz arkadaşlar) çok başarılı çizimleri olduğunu söylemem gerekiyor.Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Benim puanım: 9/10
Related image
Battle of Sexes

Dilimize Ezeli Düşman olarak çevirilen Battle of Sexes türü itibariyle benim merak ettiğim bir filmdi.Profesyonel şekilde kadın tenis oyuncusu olan Billie Jean King'in  hayatından bir kesitle birlikte Bobby Riggs ile olan mücadelesini aynı zamanda da kadınlar için olan mücadelesini anlatıyor.
Ben filmi izledikten sonra Suffragette'in günümüz versiyonunu izlemiş gibi hissettim kendimi.

Benim puanım: 8/10

Related image
What Women Want

Klasik romantik film kategorisine girebilecek bir film daha izlemiş oldum şubatta.İnşallah mart bitmeden de Dirty Dancing'i izlemek istiyorum.Hayırlısı bakalım.
What Women Want ise Mel Gibson'un çok eğlenceli bir oyunculuk sergilediği romantik komedi tarzında hoş bir filmdi.Eğer romantik komedi,romantik film izlemeyi seven biriyseniz kesinlikle seveceğinizi düşünüyorum.

Benim puanım: 7/10

Related image
Home Again

Konusu da anlamadığım ve şubatta izlediğim en kötü film olarak adlandırabileceğim bir filmdi benim için Home Again.Yarısında bıraktığımızı,bıraktığımı eklemem de gerekiyor bence.Fakat izlerken gerçekten ne bir konusu etkiledi ,ne de oyunculuklar.
Eğer vaktiniz varsa açın izleyin derdim ama Reese Witherspoon'un daha güzel filmleri var.Boşuna kendinizi bu filmle kısıtlamayın.

Benim puanım: 4/10
DİZİLER

Image result for catastrophe
Catastrophe

Catastrophe yine ve yine Marta sayesinde izlemeye başladığım bir dizi oldu.Eğer İngiliz aksanı duymak istiyorsanız kesinlikle önerebileceğim,gerçekten eğlenceli bir dizi.Şu ana kadar bildiğim yayınlanmış olan üç sezonu var ve de her sezonda altı ya da beş bölüm var.Bölüm dakikaları ise yirmi dakikayı geçmiyor.O yüzden izlerken kesinlikle vaktin nasıl geçtiğini anlamayacağınızı garanti ediyorum.
Yalnız uyarı yapmadan geçmeyeyim +18 bir dizi.Uyarısını da yaptığıma göre gidip ben başka diziler,filmler izleyebilirim.

Film,dizi ve tabii ki kitap önerilerinizi bekliyorum.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

4 yorum:

 1. Polisiye severseniz ben yeni bir dizi keşfettim. Profilage Fransız Polisiyesi Paris sokaklarında geçiyor

  YanıtlaSil
 2. şubat raporumu hala yazmadığım gerçeği bir kez daha yüzüme vurdu bu yazıyı görünce :D bir tembellik var üzerimde ki hiçbir şey yapmadan saatlerce uyumak istiyor gibiyim. Coco ve Lady Bird şu sıralar izlemek istediklerimden :)

  YanıtlaSil
 3. heeey son yazımı okusan yaaa. kitap blogları direnişi diyeee. sen de o bloga gidip adını eklesen yaaaa kitap bloglarınaaa :)

  YanıtlaSil
 4. Coco ve Ladybird merak ettiğim filmler arasında, özellikle de Coco. ^_^ Zaten Disney filmlerini çok severim. :)
  Bu ay film açısından bayağı verimli geçmiş, ne güzel. :)
  Çok keyifli bir yazıydı, kalemine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS