Pazar 6'lısı | 6 Kitaptan 6 Alıntı

15 Nisan 2018 PazarMERHABALAR!

Bu gün iki yazı yazmama ben de en az sizin kadar şaşkınım.Ama ama ama! Eslem'in bloguna girdiğimde bir ne göreyim! Nisan ayının Pazar 6'lısı temalarını paylaşmış.Hemen vakit kaybetmeden hepsini taslaklarıma kaydettim ve de sizinle paylaşmaya hazır hale getirdim.Umarım benim yazmaktan keyif aldığım kadar siz de bu pazar 6'lı yazılarımı,yazılarımızı okumayı seviyorsunuzdur.

Bu arada bu haftanın yazısını hazırlarken biraz kısayola kaçtım.Benim #alıntılarlakişiliğim bölümümden hali hazırda yazdığım üç yazı vardı.Onlarda en beğendiğim alıntıları kopyaladım hemen.Fakat bunlar sadece ilk üç kitap için geçerli.Diğer üç kitap için gerçekten uğraştım.
Lafı daha fazla uzatmadan sizi kitaplar ve alıntılarıyla birlikte bırakıyorum;

Image result for bülbülü öldürmek

""Sizce o deli mi?"

Bayan Maudie başını iki yana salladı."Deli değildiyse bile şimdiye delirmiştir.İnsanların başına ne geldiğini asla bilemeyiz.Kapalı kapılar ardında evlerde nelerin olup bittiğini,ne sırların gizlendiğini..."" Bülbülü öldürmek - Harper Lee
Image result for aforizmalar georg august

"Bir çok girişim meyvelerini kendimizde görmek istediğimiz için başarısızlığa uğrar."

"Kınamadan önce sınamalı:Affetmek mümkün müdür?"
"Hep kendini biledi durdu sonunda keskinleşmeden köreldi." Aforizmalar - Georg Christoph Lichtenberg 


Image result for beyaz zambaklar ülkesinde


"Mantığa dayalı ve çeşitli fiziksel egzersizlerin kişisel gelişim açısından büyük bir faydası var.Bilge bir halk olan eski Yunanlılar jimnastik,güreş,koşu,uzun atlama gibi spor dallarına önem verirdi.Fiziksel egzersizler vücudun esneklik ve çevikliğini artırmaktadır.Bu hareketler sayesinde vücut kıvraklık kazanırken,adımlar hızlı ve hafif,vücut hareketleri düzgün ve yumuşak hale gelmektedir.

İnsanları dar ve havasız odalar da uzun süre hareketsiz oturmak zorunda bırakan şehir hayatı vücudu deforme edebilir.Bu hayat tarzı kasların gevşeyerek zayıflaması,kanın zehirlenmesi ve vücut çevikliğinin azalarak,insanların hareketsiz hale gelmesi sonucunu doğurur." 


Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Gregory Petrov Image result for görme biçimleri

"Bütün reklamlar huzursuzluk duygusunu işler.Her şey paraya dayanır;parayı ele geçirmek huzursuzluğu yenmek demektir.Reklamın dayandığı temel huzursuzluk şu korkudan doğan hiç bir şeyin yoksa sen de bir hiç olursun."

Görme Biçimleri - John Berger 

Image result for almodovar teoremi

"-Ama sanırım çok acı çekiyordu.
-Sarışınlar acı çekmez,diyor annem buz gibi bir alaycılıkla."

Almodovar Teoremi - Antoni Casas  Ros

Bu kadar felsefi  kitap alıntılarından sonra sizi güldürecek bir alıntıyla başbaşa bırakıyorum;

Image result for selindrella

"Bana bak Türkan karısı,ben senin bildiğin sosyetik kızlara benzemem,ağzını caaart diye yırtarım orta yerinden! Bu ne ya ? Bu ne? Hanım hanım! Kendine gel! Çocuk yok senin karşında.Ağlayacağımı filan sanıyorsan çok yanılıyorsun.Hayır olamaz! Gözlerim mi doldu? Dolamaz.Ağlamayacağım,tamam mı? Hemen toparlıyorum kendimi,iki çift laf çakıyorum,sonra da kalkıp gidiyorum." 

Selindrella - Ekin Atalar

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

4 yorum:

 1. Bülbülü Öldürmek tam çaprazımda bana göz kırparken onun alıntısıyla karşılaşmak hoş oldu :D Okuyayım en kısa zamanda, alıntısı da çok hoşuma gitti.
  Beyaz Zambaklar Ülkesinde alıntısını okurken üzülerek benim de hayatımın hep oturarak geçtiğini hatırladım tekrardan:((( Ama bahanem de hazır, okul var çok meşgulum o yüzden spor yapamıyorum :p
  Eline sağlık Ecrinim, daha çok olsa okurdum valla, özenle seçilmiş tüm alıntılar<3

  YanıtlaSil
 2. Almodovar Teoremi okumak istediğim bir kitap, nasıl güzel mi?

  Görme Biçimleri de bence çok güzel bir kitap o yüzden en sevdiğim alıntı o sanırım ama Bülbülü Öldürmek'teki de güzel :). Hepsi güzel bunlar favorilerimdi, eline sağlık :).

  YanıtlaSil
 3. Ben böyle kitap dolu yazıları ve blogları pek seviyorum :)
  :)
  Ben de beklerim sayfama! :) ;)

  YanıtlaSil
 4. Almodovar Teoremi'ni ben de merak ediyordum. Görme Biçimlerini de yakın zamanda aldım. Baya merak ediyorum. En sevdiğim alıntı da onun alıntısı oldu :)

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS