Pazar 6'lısı | Sizi Hayal Kırıklığına Uğratan 6 Kitap

29 Nisan 2018 Pazar MERHABALAR!

Biliyorum blogumda sık sık gördüğünüz yazılardan birisi Pazar 6'lısı fakat enerjim bir yükseliyor bir düşüyor.Haftasonuna kadar da ancak kendimde enerji bulup bu tarz yazıları hazırlayabiliyorum.Daha hayatıma yeni yeni de alıştığım için -post Erasmus sendromu yaşıyorum- pek verimli olamıyorum.

Fakat bu günkü konumuz pek bir güzel! Bu hafta bizi,benim blogumda olduğumuz içinde beni hayalkırıklığına uğratan 6 kitaptan bahsedeceğim.Aslında daha hangi kitapları ekleyeceğimi bilemiyorum.Gidip biraz Goodreads hesabımda ve de kitaplığımın önünde vakit geçirip gelicem.

Gözlerindeki Canavar - J.M.Darhover

Herkes bir ara bu kitaptan bahsediyordu.Yüksek ihtimalle hatırlarsınız zaten.Bana göre Gözlerindeki Canavar fazla abartılmıştı.Çünkü içinde geçen olaylar (artık hatırlamıyorum bile öyle düşünün) saçmaydı.Etkilenen insanlar olduğunu da biliyorum fakat benlik değildi.
Aynı Yıldızın Altında - John Green

Hah bir tane daha fazlasıyla abartılmış kitap daha.Kitap için yazdığım yorum blogumdaki ilk yorumlardan biri bunu da eklemeden geçemeyeceğim.Yine de ne kadar yeni bir akım başlatmış olsa da John Green kitabı pek sevdiğimi söyleyemeceğim.

Ruby Red - Kerstin Gier 

Fikir güzel,gerçekten güzel kitabın kurgusu da daha iyi olabilecekmiş.Ama yazarın dili olayı bence hem yavanlaştırmış hem de sıradanlaştırmış.Beğenememiştim,hatta kitap bende olmasına rağmen başka birine hediye ettim.

Oz - Adam Fawer 

Şimdi Adam Fawer denince aklınızda gerçekten ilgi çekici bir imaj oluşuyor.Ama bu sizi kandırmasın.Çünkü yazarın son kitabı olan Oz maalesef ki diğer kitaplarına kıyasla sönük,pasif kalmış.O yüzden de okurken zorlandığınız yerler bile oluyor.

Labirent: Ölümcül Kaçış - James Dasher 

Neden bu seriyi bir tek ben anlamıyormuşum gibi hissediyorum? Aslında bu serinin de konusu gerçekten güzel.Kurgusunun da güzel olduğunu hatırlıyorum.Sanırım yazarın diliyle anlaşamadım ben.Ya da şimdi okusam belki yine işler daha farklı olabilir.

Çocukta yapamadım kariyer de - Vefa Enver 

Hah! İşte bu kitap hatta bu seri para verdiğime en çok üzüldüğüm serilerden biri.Ne bileyim Sophie Kinsella'nın serileri gibi bir şey okuyacağım düşündüm herhalde.Ya da en azından Selindrella serisi gibi bir seri okurum diye düşünüyordum galiba.Velasıl kelam öyle olmadı arkadaşlar.Hatta seriyi bırakın bir kitabını bile okuyup bitiremedim.O kadar da para vermiştim kitaplığımda pembe pembe duruyorlar.

Eh bu kadar yazdım ben siz de okuduysanız ne mutlu bana! Benim listem bu şekildeydi.Siz de listenizi lütfen aşağıya yorum olarak bırakın.Ben zaten  gördüklerimi okuyorum.(Siz bakmayın yorum yazmadığıma genellikle her pazar 6lısı yazılarını okumaya çalışıyorum.Ama yorum yazmak için fazla üşengecim.) O zaman;
BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

3 yorum:

 1. Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisi favorilerim arasındadır. :) Dediğin gibi, kurgu gerçekten güzel. :) Dilini sevememiş olabilirsin tabii. :)
  Emeğine sağlık! ^_^

  YanıtlaSil
 2. Labirent serisini yeni bitirdim ve içlerinde en iyisi yine ilk kitaptı. Sonra sonra daha da sıkıcı oluyor işler..

  YanıtlaSil
 3. hımmm faver demek öyle piku, labirent, filmi iyi yaaaa :)

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS