Mim: Kitaplar Kalbimden Vurur

7 Haziran 2018 Perşembe

MERHABALAR!

  Geçen günlerde Eslem'le konuşurken beni mimlediğini söyledi.O gün bu gündür -aradan bir gün geçti sadece- mimi merak edip yapmak istiyordum.Ayrıca bloglarla ilgili en sevdiğim yazılardan biri de mim yazıları.Hem okumayı hem de yazmayı seviyorum,bana kalırsa gayet eğlenceli oluyorlar ve takip ettiğimiz blogları daha yakından tanıma şansı veriyorlar.
  Bu seferki mimimiz kitaplar ile ilgili,Eslem'in cevaplarını okurken soruları bayağı beğendim.Şimdi benim cevaplarımda sıra; 

-Okumayı size sevdiren ne oldu?

Aslında ben okumayı beşinci sınıftan sonra hatta ortaokula altıncı sınıfa geçince sevmeye başladım.Hatta çok iyi hatırlıyorum dördüncü sınıfta öğretmenimiz yaz tatilinde on beş kitap özeti vermişti ve sınıfta yapamayan sayılı öğrencilerden biriydim.On beş tatile yirmi tane kitap özeti verdiğinde ise -ceza olarak- yine okuyamamıştım,farklı bir ceza vermişti.Fakat ben altıncı sınıftayken Alacakaranlık serisi çıktı ve o zamana kadar okuduğum kitaplar (Karınca mişi,Lara deniz kızı lagününde) hafızamdan silinip bu mükemmel seriye gözüm kapalı başladım.O gün bu gündür kitap okumayı seviyorum ve elimden geldiğince de okumaya çalışıyorum.

-Hiç bir kitabı sayfalarını çevirerek biriyle okudunuz mu?

Annemin dediğine göre küçükken bize kitap okurmuş,büyük ihtimalle de okuyordu.Ben de takip ediyormuşumdur diye düşünüyorum.Tabii yine de bilemeyeceğiz.Çünkü bu konu hakkında bir şey hatırlamıyorum.O yüzden diyeceğim ki;hayır.

-Yolculuğa giderken yanınıza kaç kitap alırsınız?

Biliyorum çok illet bir cevap olacak ama almam.Yanımda kitap taşımıyorum,eğer ince değilse.Mesela şöyle söyleyim Almanya'ya giderken bir kitap bile almamıştım yanıma,ki orada altı ay kaldım.Oradan kitap satın aldım ama o ayrı konu.Onun dışında kısa seyahatlerim için ya da başka seyahatler için yanıma kitap almayı değilde telefonuma ve laptobuma bir süürüü e-book/e-kitap indirmeyi tercih ediyorum.Ama cidden çok fazla,mesela otuz kitap falan.Çünkü benim ruh halim hiç belli olmuyor ve kitapları ruh halime göre okumayı seviyorum.

-Kitapları renklerine göre mi, alfabeye göre mi sıralarsınız?

Bu sorunun cevabına da ruh halime göre diyeceğim.Kitaplığımı sık sık olmasa da belirli aralıklarla o zamanki ruh halime göre düzenliyorum.Ve bu düzenleme de hep farklı şekiller de oluyor ama genellikle yayınevine göre düzenliyorum.

-Okurken size eşlik edecek bir hayvan ister miydiniz?

Sanırım hem evet hem hayır.Eğer hayvan seçmem gerekirse kesinlikle kedi derdim,sevmesi çok hoş olabilir.Ama yine de yanımda sevdiğim bir insan olsa daha güzel olabilir.Bazen sesli şekilde sevdiğim insanlara kitap okumayı seviyorum,hoş oluyor.

-Bookstagram olarak kendi stilinizi oluşturduğunuzu düşünüyor musunuz?

Hem evet hem de hayır yine.Bir yandan ruhum diyor ki evet,bir yandan başka hesaplara bakıyorum ve hayır diyorum.Amaan zaten öyle işlerde benim canım sıkılıyor.

Benim cevaplarım bu şekildeydi.Kimleri mimleyeceğimi bilemedim,o yüzden bu mimi yapmak isteyen herkes benden görüp yapsın diyorum.


BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

2 yorum:

 1. Ben e kitap okuyamıyorum ya olmuyor
  O yüzden tatile giderken zorlanıyorum

  YanıtlaSil
 2. Yaptığın için çok teşekkürler Ecrin<3

  Alacakaranlık hangimize okumayı sevdirmedi ki? :D Gerçekten o dönem tam bir efsaneydi ya. Ben Alacakaranlık forumlarında falan takılıyordum hatta #teamedward

  Benim de yanımda illa bir kitap bulunur ama yanımdaki kitabı değil de telefonumdan e-kitap okuduğum çoktur. Ruh hali önemli :D

  Ben senin dış mekanda çektiğin kitap fotoğraflarına bayılıyorum<3 Dışarıda fotoğraf çekmeye çekindiğim için benim hiç öyle fotoğraflarım yok, heşteg sad sutori:(  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS