#şusıralar | Filmler,Diziler | Temmuz Ayı

31 Temmuz 2018 Salı

MERHABALAR!
Temmuz'u da ardımızda bıraktık.Umarım ağustos temmuz gibi olmaz ve bana daha fazla,daha  güzel filmler,diziler ve de kitaplar kazandırır.Çünkü temmuz ayını maalesef verimli bir şekilde sonlandıramadım.
Haziran ayı yazımı hatırlarsanız hem güzel okumuş,hem de güzel dizi,film izlemiştim.Fakat bu ay      -temmuzda- internetimiz kesikti ve istediğim kadar film,dizi izleyemedim.O yüzden listede de sadece televizyondan izlediklerim var.Yine de kendimi geliştirmeye,farklı türlerde filmler izlemeye çalıştım bu ay,belki belli oluyordur? 
Çok fazla film ve dizi olmadığı için listede hepsinden kısa kısa bahsetme şansım olucak.

FİLM 

Related image

Acı Tatlı Ekşi | 2018 | Film

Temmuz ayına başlangıcı tatlı ama yine üzücü bir filmle açmışım.Acı Tatlı Ekşi benim çıktığı andan beri izlemek istediğim bir filmdi.Öyle ki Almanya'dan tatile geldiğimde bir televizyonda reklamını görüp beğenmiştim.O zamandan beri aklımdaydı.Fakat her zaman beklentilerimiz bizi tatmin etmeyebiliyor.Hatta beklentilerimiz çok yüksek olabiliyor.Acı Tatlı Ekşi de beklentiniz olmaksızın izlediğinizde çok beğeneceğiniz bir film.

Related image

Dead Men Walking | 1995 | Film

Hah! Bu filmin de bende komik bir hikayesi var.Filmin ismini ya da kimin oynadığını bilmeden afişteki Sean Penn'i ben Keanu Reeves zannetim ve tüm film boyunca Keanu' Reeves'in çıkacağı anı bekledim.Düşünebiliyor musunuz bendeki hayalkırıklığını? Çünkü bekliyorsunuz,bekliyorsunuz ve koskoca film hemen hemen iki kişinin etrafında geçiyor.Böyle bahsettiğime de bakmayın film çok etkileyiciydi.Hele yaşanan olayların gerçekten başka insanların başından geçebileceği ve hatta geçmişte yaşanmış olma olasılığını da katınca insan derinden etkileniyor.

Image result for yeşil yol

Yeşil Yol | 1999 | Film

Herkesin en az bir ya da iki ker internette gezerken görüp merak ettiği filmdir Yeşil Yol.Ben uzun süredir izlemek istiyordum fakat hem uzunluğundan hem de arkadaşlarımın bahsediş tarzından dolayı cesaret edip izleyemiyordum.En sonunda da televizyonda görünce başladığını oturup kardeşimle izledik.Film boyunca yüreğimin dağlandığını,sonlara doğru ise sürekli ağladığımı söylemem sizi şaşırtmayacaktır.Ve eğer Yeşil Yol'u hala izlememişseniz bence gidip sabırla izlemelisiniz.

Image result for benim dünyam

Benim Dünyam |  2013 | Film

Bu yaz kendimce bir karar alarak Türkçe İşaret Dili kursuna yazıldım.O andan itibarende Benim Dünyam filmini izlemek istiyordum.Belki bir iki şey anlarım umuduyla açtığım bu film beni ağlattı,üzdü ve de İşaret Dili'ni öğrenmem de gaz verdi.Umarım siz de izler ve benim gibi düşünürsünüz.

Image result for donnie darkoDonnie Darko | 2001 | Film

Donnie Darko'nun yapım yılının 2001 olduğunu görünce şaşıran olmadı mı? Ben şaşırdım,çünkü film izlerken daha eski bir film imajı veriyordu.Ama öyle değilmiş.
İnsanın iliklerine kadar işleyen,düşündürmeye iten rahatsız edici bir filmdi.Donnie Darko'yu izleme sebebim ise Gözde'nin mayıs ayında sanırım izledikleri listesinde görüp "aa ben de bir izliyim" dememle oldu.(Bu da böyle bir hikayemdi.)

Image result for ı feel pretty

I Feel Pretty | 2018 | Film

Kış aylarında en sevdiğim aktivitemi yaparken (yeni filmlerin fragmanlarını izlemek) Amy Schumer'ın I Feel Pretty filmine denk gelmiştim.Hatta kendi kendime "ohooo daha çok zamanı var internete düşmesi için" demiştim.O yüzden sabırla,sabırla ve yine sabırla bekledim.Ta ki unutuncaya denk.Geçenler de ise çok sevdiğim bir sitede gezerken internete Ingilizce olarak düştüğünü gördüm.Hemen balıklama atlayıp izledim,dediğim gibi internetimiz çok kötüydü ama filmi merak ettiğim için sabırla izledim.Gerçi değip değmediğini bilemiyorum.Çünkü bazı yerlerde film saçma ve sıkıcıydı.Yine de fazladan vaktiniz varsa ve gülmek istiyorsanız kesinlikle izlemenizi önereceğim filmlerdendir.


Image result for colossal

Colossal | 2016 | Film

Her film gibi Colossal'ın da bir hikayesi var.Geçenler de Anne Hathaway ve Jason Sudeikis'in internette çok aranan yazılarını cevapladıkları videolarını izledim ve eğlendiğim için bu filmi izlemeye karar verdim.Fakat ben komik,romantikli bir film beklerken karşıma komik,dramatik ve fantastik bir film çıktı.Anne Hathaway'i komedi filmlerinde daha önce görmüşlüğüm var ama bu film bile benim için sürpriz oldu.Yine de vakit öldürmek için birebir olan bir filmdi.

Image result for full metal jacket

Full Metal Jacket | 1987 | Film 

Biliyorum bence sizde benim gibi bu ay ne kadar çok eski film izlediğimi düşünüyorsunuz.Çünkü ben de aynısını düşünüyorum.Fakat kendimce IMDb'nin top 250 filmlerini izlediğim için bu şekilde ilerliyor listem.Bu durumdan memnun olmadığım da söylenemez.Yalnız keşke bu kadar çok askeri film izlemeseymişim diyorum.Çünkü neredeyse izlediğim tüm filmler trajik veya korkunç bir ölümle sonuçlanan filmlerdi.
Full Metal Jacket ise Vietnam savaşı için gönderilen Amerika'lıların gözünden anlatılan bir filmdi.Trajik olduğu kadar da pardon ama sıkıcıydı.Diğer izlediğim Vietnam savaşını konu alan filmlerden bir tık önde olacağını düşünmüyorum.

DİZİ
Image result for unreal season 3

UnREAL 3.sezon | 7,8,9,10.bölümler | Dizi

UnREAL değişik konusuyla ilk sezonundan beni saran bir dizi olmuştu.İlk sezonunu da mayıs sonu haziran başı gibi izlemiştim.Ve o zamanlar internette üç sezonu vardı fakat ben üçüncü sezonu bulamamış ve uğraşmamıştım.Son yazımın altına bir okuyucumdan "üçüncü sezon daha güzel" şeklinde yorum alınca üçe başlamış,internet sorunumuz yüzünden de bitirememiştim.Temmuzda üçüncü sezonu da bitirmiş oldum.Şimdi ise dördüncü sezonun düşmesini bekliyorum.Ayrıca üçüncü sezon ne kadar fikrimce güzel olmasa da dördüncü sezonun mükemmel fragmanından sonra merak içerisinde kaldım diyebilirim.İnternete düşeceği anı sabırsızlıkla bekliyorum.Ve sizce UnREAL ile ilgili bir dizi yazısı yazmalı mıyım? Gerçi taslaklarımda milyonlarca yazılmayı bekleyen dizi yorumum var ama siz isterseniz UnREAL'ın dizi yazısını yakın zamanda yazabilirim.


Image result for RİVERDALE

Riverdale | 2.Sezon | Dizi 

Sanırım benim için temmuzun en parlak anları Riverdale izlediğim zamanlardı.Çünkü tam bir RIVERDALE sevdalısıyım! Oyuncularla ilgili tüm YouTube videolarını izlemekten tutun her gün instagramdan stalklamaya kadar hepsini tek tek uyguluyorum.Ve uzun zamandır bitirmek istemediğim halde,yavaş yavaş izlediğim halde Riverdale'in ikinci sezonunu da bitirdim.Merak etmeyin bununla ilgili yazımı hazırlamaya başladım.Bir Riverdale ikinci sezon yazısı yakında gelecektir.


Eveeet,bir ayın yazısını daha bitirerek bence bir ayı daha kapattım.Buraya kadar sabırla okuduysanız teşekkür ederim,beğenceğimi düşündüğünüz ya da mutlaka izlemelisin dediğiniz filmleri ise bekliyorum!

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

3 yorum:

 1. Green Mile Dead Man Walking Full Metal Jacket gibi gerçekten klasik filmler izlemişsin.
  Yaz sıcaklarında herkesin bir parça yavaşladığı bir gerçek

  YanıtlaSil
 2. Yaz aylarında gönül yaylarımız iyice gevşedi :) Bende de durum çok farklı değil
  Güzel filmler izlemişsin bu arada..
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. temmuz ayında yatanlar kulübüne hoşgeldin :D :D bende pek bir şey yapamadım :(

  YanıtlaSil

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS