Kan ve Yıldız Işığı Günleri - Laini Taylor | Kitap Yorumu

4 Ağustos 2018 Cumartesi

Kan ve Yıldız Işığı Günleri (Duman ve Kemiğin Kızı, #2)


Kitabın Adı: Kan ve Yıldız Işığı Günleri
Orijinal Dil: Days of Blood and Starlight 
Serinin Adı: Duman ve Kemiğin Kızı 
Yazarın Adı: Laini Taylor 
Yayınevi: Artemis Yayıncılık 

Bir zamanlar melek ve şeytan birbirine âşık oldu. Savaşların son bulduğu ve akan kanın durduğu bir dünya düşlediler. Bu dünya, O dünya değil, ne hazin…. 

MERHABALAR!
      Resmen uzun uzun sürelerdir kendimi burada kitap yorumu yazmamış gibi hissediyorum.Halbuki en son bir ay önce Aslı Erdoğan'ın Kabuk Adam adlı kitabının yorumunu paylamıştım sizinle.
Aslında kitapların yorumlarını hemen okuduktan sonra hazırlayıp paylaşmak istiyorum fakat her defasında böyle sadece başlıkla kaydedip taslaklarda unutuyorum.O yüzden motivasyonum gelene kadar yazılarımın çoğu ya taslaklarımda bekliyor ya da çürüyorlar.En azından bu günkü paylaşacağım yorum çürümüş olmayacak,sizin bu kelimeleri okumanızla hayata geçicek.

  Seri ismiyle aynı ada sahip olan Duman ve Kemiğin Kızı'nı geçen sene okuyup,çok beğenmiştim.Hatta beğenmek ne kelime şu ana kadar okuduğum en güzel seriler içerisine girmişti seri.Yine de ardından ikinci kitabı okuyamamış,bekletmiştim bayağı.Bu sene bir kere elime alıp yarım bıraktıktan sonra ikinciye elime aldığımda kitabı bir gecede okuyup bitirmiştim.
Seri hakkında tüm kitapları okuduktan sonra da bir yazı hazırlamayı istiyorum,sadece ne zaman olur belli değil.O yüzden şimdilik elimdekiyle yetinip,daha fazla umutlandırmayayım sizi de kendimi de.

  Öncelikle Kan ve Yıldız Işığı Günleri'nin yorumuna başlamadan önce,eğer birinci kitabı okumadıysanız bence bu yazıyı burada kapatıp birinci kitabı okuyup gelmelisiniz ya da en azından Duman ve Kemiğin Kızı için yazdığım yorumu okuyup gelin lütfen.

  Az önce dediğimi yaptığınızı varsayıyorum ve artık Kan ve Yıldız Işığı Günleri hakkında konuşmaya başlıyorum.
    Karou ve Akiva'nın yolları birinci kitapta acı bir gerçekle birlikte ayrılmıştı.İkinci kitapta da durum bu şekilde devam ediyor ne yazık ki.Merak etmeyin size çok spoiler vermemeye de çalışıyorum aynı zamanda,ki az önce kurduğum cümle yüzde yirmi spoilerdı.
Bu kitapta ise daha çok Akiva'nın kendi melek hayatını ve de Karou'nun da kendi hayatını ayrı ayrı görüyoruz.Fakat birinci kitapta çok önplanda olmayan bir çok karakter bu kitapta önplana çıkıyor ve daha bir çok karakterle de tanışıyoruz.

  Şimdi benim okuduğum yorumlara ve de kendi yorumuma gelicem olursam; okuduğum yorumlarda herkes kitabın ilk yarısının sıkıcı olduğunu,hatta "sadece" sonlara doğru güzelleştiğini yazmıştı.AMA BEN ÖYLE DÜŞÜNMÜYORUM.Bence kitabın her sayfası,her bölümü ayrı güzellikteydi.Ben kitabı okurken bir kere bile sıkıldığımı yahut bırakmayı düşünmedim.Hele son yüz sayfada nefesimi tutup okuduğumu hatırlıyorum,ara ara ağladığımı da gururla itiraf edebilirim.Yani birinci kitaptan daha güzel olduğunu savunabilirim.Hatta birinci kitaptan daha güzel olduğunu ama -daha okumadığım halde üçüncü kitabın yanında da solda sıfır kalacağını tahmin ettiğimi de söylemek istiyorum.
Yani sevgili okuyucum,geçen aylarda okumuş olduğum Kan ve Yıldız Işığı Günleri şu ana kadar okuduğum iyi kurgulanmış/iyi yazılmış fantastik kitaplardan/serilerden biridir.O yüzden şiddetle bu seriye başlamanızı ve okumanızı tavsiye ediyorum.

BİR SONRAKİ YAZIDA GÖRÜŞMEK ÜZERE!

  Sevgiler,
Ecrin
Beni buralarda da bulabilirsiniz;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
FREE BLOGGER TEMPLATE BY DESIGNER BLOGS